Joanna Dylewska-Grzelakowska,
Książka jest przeznaczona do nauki przedmiotu zawodowego dla uczniów szkół policealnych kształcących w zawodzie technik usług kosmetycznych.Podstawowym wiadomościom z zakresu anatomii człowieka, niezbędnym w codziennej pracy kosmetyczki, towarzyszą informacje na temat pielęgnacji skóry twarzy i całego ciała oraz różnych rodzajów masażu i zabiegów kosmetycznych.Książka stanowi cenne źródło wiedzy o wybranych zagadnieniach z zakresu ziołolecznictwa, elektrolecznictwa i światłolecznictwa, chirurgii estetycznej i plastycznej. Zawiera opis profesjonalnych preparatów kosmetycznych stosowanych do makijażu.Autorka omawia w niej specyfikę pracy w gabinecie kosmetycznym z uwzględnieniem marketingui kalkulacji usług.
Małgorzata Rajczykowska,
Książkę tę polecamy przede wszystkim osobom kształcącym się w zawodzie technik usług kosmetycznych, a także wszystkim paniom, które chciałyby poznać tajniki wykonywania makijażu w zależności od typu urody i okazji.Autorka udziela wielu rad, wskazówek i ostrzega, zwłaszcza nieprofesjonalistów, przed popełnieniem często zdarzających się błędów.Książka jest bogato ilustrowana fotografiami i rysunkami.W książce omówiono:• przybory do makijażu;• analizę kolorystyczną;• wykonywanie makijażu krok po kroku;• makijaż permanentny;• airbrush
Magdalena Kaniewska,
Podręcznik zgodny z obowiązujacą podstawą programową, przeznaczony do nauki kosmetologii w zawodzie technik usług kosmetycznych. Zawiera 22 rozdziały, w których omówiono zagadnienia związane z budową skóry i jej przydatków, rodzajami cery i ich pielęgnacją, a także problemami skóry starczej i wrażliwej ze zmianami naczyniowymi. Zostały opisane metody diagnostyki skóry, wpływ czynników zewnętrznych, hormonów i odżywiania na skórę. Omówiono różne metody pielęgnowania skóry w gabinecie kosmetycznym oraz substancje czynne wykorzystywane do produkcji kosmetyków. Sporo miejsca poświęcono wadom i schorzeniom skóry, jak np. nadmierne owłosienie, cellulit, rozstępy, otyłość, zaburzenia barwnikowe, blizny, nadmierna potliwość. W ostatnim rozdziale omówiono zagadnienia chirurgii plastycznej i estetycznej. Po każdym rozdziale zamieszczono pytania i zadania kontrolne. Na końcu zamieszczono wykaz literatury oraz skorowidz najważniejszych pojęć. Książka ma bogatą szatę graficzną.