Szczegóły produktu
- Ekologiczny wielofunkcyjny bidon butelka Korea One na wodę
- Stożkowy kształt pasuje do dłoni różnej wielkości i na większość uchwytów na kubki lub butelki
- Ergonomicznie ukształtowany otwór do picia
- Unikalny design
- Wytrzymały materiał wolny od BPA
- Można myć w zmywarce (górny kosz)
- Pojemność: 750 ml
- Waga: 222g
- Wymiary: 29.5 x 8.9 x 3.3 cm
- Kolor: transparentny różowy/ biały
- Materiał: Wykonana z kopoliestru, pokrywa jest wykonana z tworzywa ABS
Opis produktu
Na światowym rynku opakowaniowym pojawiła się ciekawa butelka. Powstał w wyniku kooperacji kilku czołowych firm z branży tworzyw sztucznych. Materiały dostarczyły m.in. koncerny Eastman i SABIC.
Konkurencyjna dla opakowań PET butelka wielokrotnego użytku o nazwie Kor One powstała z tworzywa sztucznego, w którego skład nie wchodzi bisfenol A, częściowo odpowiedzialny zdaniem wielu naukowców za otyłość i zaburzenia hormonalne. Przy jej konstrukcji producent, czyli amerykańska firma Nypro wykorzystała kopoliester koncernu Eastman o nazwie Tritan. Ten nowatorski materiał, stworzony w wyniku zastosowania nowej technologii, łączy zalety tradycyjnych kopoliestrów z ulepszoną elastycznością konstrukcji i łatwością obróbki.
Dzięki temu nowe opakowanie wykazuje wysoką odporność chemiczną i termiczną, niskie naprężenia cząstkowe i powstaje w wyniku skrócenia cyklu formowania. Przezroczysta butelka wielokrotnego użytku Kor One wyróżnia się szczególną trwałością i jest odporna na zadrapania i trwałe zabrudzenia. Z tworzywa ABS dostarczonego przez SABIC wykonano takie elementy butelki jak opaska i uchwyt. Z kolei Kraiburg dostarczył materiały uszczelniające.
Zapraszamy na naszą ofertę specjalną