Ojczyzną fenkułu są kraje Morza Śródziemnego i zachodniej Azji, aż po wschodnie Indie.W starożytności w codziennym pożywieniu rzymskich żołnierzy występował fenkuł jako rślina święta,dodająca męstwa i zapobiegająca otyłości. W klimacie ciepłym fenkuł jest rośliną wieloetnią. Częścią jadalną jest nadziemne cebulowate zgrubienie powstające z mięsistej, zgrubiałej nasady ogonków liściowych.Mięsiste ogonki liściowe zawierają głównie witaminę C, błonnik,sole mineralne żelaza,są zasobne w lotne olejki poprawiające trawienie i działające uspokajająco.
Wymagania:fenkuł jest rośliną światlolubną, dobrze rośnie na glebie żyznej i wilgotnej o odczynie zbliżonym do zasadowego.Stanowisko do uprawy powinno być osłonięte od wiatru.
Koper włoski może być uprawiany z siewu wprost w pole lub z rozsady. Fenkuł należy zbierać gdy zgrubienie osiągnie średnicę ok. 10 cm.
Aromatyczne warzywo, którego częścią jadalną są mięsiste, zgrubiałe ogonki liściowe spożywane jako dodatek do surówek doskonale smakuje gotowany lub zapiekany. Odmiana późna, tworząca bardzo duże, kuliste zgrubienia o masie około 500g.
Liczba nasion: 300-400 szt. w gramie
Norma wysiewu: 0,5-1 kg/1ha
Termin wysiewu: 2 połowa VI - 1 połowa VII
Rozstawa: 30x40 cm
Wegetacja: 100 dni
Termin zbioru: IX - X
Gramatura: 1 g