Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Konwerter Canopus ADVC-100

02-06-2014, 21:37
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 500 zł      Najwyzsza cena licytacji: zł      Aktualna cena: 515 zł     
Użytkownik g_man
numer aukcji: 4257104176
Miejscowość Kielce
Licytowało: 2    Wyświetleń: 156   
Koniec: 02-06-2014 20:51:06

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Waga (z opakowaniem): 2.00 [kg]
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Mam do sprzedania renomowany dwukierunkowy konwerter analogowo-cyfrowy

Canopus ADVC-100 w bardzo dobrym stanie.

 

W komplecie znajduje się:

- konwerter ADVC-100

- oryginalny zasilacz z przewodem zasilającym

- standardowy przewód DV FireWire (6pin - 4pin)

- kabel-przejściówka (S-Video/Composite)

- dołączone ulotki i dokumentacja

- oryginalne opakowanie w dobrym stanie

 

Konwerter jest sprawny, bez ukrytych wad. Nigdy nie naprawiany.

Produkcja "Made in Japan".

 

ADVC-100 jest uznawany za jeden z najbardziej udanych konwerterów analogowo-cyfrowych jakie pojawiły się dotychczas w sprzedaży.

 

Model ten jest obecnie zastąpiony przez następcę ADVC-110, co wcale nie oznacza, że jest od niego gorszy, a moim zdaniem nawet jest lepszy. Dlaczego ?

Otóż ADVC-110 po prostu jest tak skonstruowany, aby obniżyć koszty jego produkcji.

 

Pod względem parametrów technicznych ADVC-100 i ADVC-110 są niemal identyczne.

 

Szczegóły ADVC-110 (a tym samym w większości też ADVC-100)

znajdują się na stronach producenta i dystrybutora:

http://www.grassvalley.com/products/advc110

http://www.beiks.com.pl/grass-valley-advc-110-id-78.html

 

Główne różnice pomiędzy ADVC-100 i ADVC-110:

- w ADVC-110 brak dołączanego zasilacza sieciowego. Do jego zasilania wykorzystuje się złącze FireWire. Pozornie jest to rozwiązanie prostsze, ale niestety kłopotliwe szczególnie biorąc pod uwagę, że model ten nie posiada przycisku wyłącznika, co powoduje, że ADVC-110 jest praktycznie cały czas włączony w trakcie pracy komputera. Jedyną możliwością jego wyłączenia jest wyjęcie przewodu FireWire ze złącza komputera lub konwertera, co w dłuższym czasie może spowodować zużycie/uszkodzenie złącz FireWire oraz potencjalne przepięcia.

 

- ADVC-110 posiada pojedynczy zestaw wejść analogowych S-Video/Composite/Audio Stereo znajdujący się z przodu urządzenia, oraz analogicznych wyjść z tyłu. ADVC-100 jest pod tym względem lepiej wyposażony posiadając drugi komplet wejść analogowych z tyłu urządzenia. Dzięki temu w ADVC-100 można na stałe podłączyć zarówno wejścia jak i wyjścia z tyłu co pozwala uniknąć plątaniny przewodów z przodu urządzenia. Warto tu dodać, że priorytet złączy w ADVC-100 mają te z przodu to znaczy, że podłączając dodatkowe urządzenie analogowe z przodu urządzenia, nie trzeba odłączać żadnych przewodów z tyłu. Konwerter automatycznie wykryje i przełączy się na złącze z przodu. Dodatkowy warto też wspomnieć, że złącze S-Video posiada wyższy priorytet niż Composite i przy podłączeniu do obu tych złączy pobierany sygnał będzie z S-Video.

 

- Obudowa ADVC-110 jest koloru białego co w dłuższym czasie może sprzyjać szybszemu zabrudzeniu i zazółknięciu plastiku, natomiast obudowa ADVC-100 jest koloru czarnego (matowa) co znacząco ogranicza wspomniane problemy.

 

- Może dla niektórych nie ma to obecnie większego znaczenia, ale Canopus swój konwerter ADVC-100 produkował w tamtych czasach podobnie jak większość swoich kart wideo w Japonii, natomiast Grass Valley przeniósł produkcję głównie do Chin i tam w większości produkowane były m.in. konwertery ADVC-110.

 

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt mailowy lub tel. 602 [zasłonięte] 090.