Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Konwerter CANOPUS ADVC300

16-10-2014, 12:54
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 600 zł      Najwyzsza cena licytacji: zł      Aktualna cena: 300 zł     
Użytkownik Gwizdek_N
numer aukcji: 4683929168
Miejscowość Warka
Licytowało: 1    Wyświetleń: 48   
Koniec: 16-10-2014 11:47:48

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Do sprzedania Konwerter sygnału analogowego na DV i DV na analogowy. Idealny do archiwizacji kaset video. Sprzęt używany dosłownie kilka razy, poza pudelkiem wygląda idealnie, a działa bez zastrzeżeń.

Krótki opis poniżej, ale zdaje sobie sprawę, że osoby zainteresowane doskonale wiedzą co potrafi to niewielkie pudełeczko.

Gwarancja rozruchowa 14 dni

Nazwa:

Konwerter Canopus ADVC 300

Specyfikacja:

Urządzenie zewnętrzne z kompletem złączy analogowych i cyfrowych umożliwiające konwersję sygnału analogowego na cyfrowy i na odwrót. Nie wymaga instalowania sterowników, nie wymaga także zewnętrznego zasilania podczas pracy przez port 6-pin FireWire. Kompatybilny z systemami PC  i Mac Os.

Opis szczegółowy:

Zewnętrzny moduł przeznaczony do zamiany sygnału Composite oraz S-Video na sygnał cyfrowy IEEE1394 (iLink, DV). Moduł ma także możliwość dekodowania cyfrowego sygnału IEEE1394 na sygnały analogowe - obraz (Composite oraz S-Video) i dźwięk (stereo).

Za pomocą ADVC-300 możliwe jest dokonanie konwersji obrazów pochodzących z urządzeń analogowych takich jak kamera VHS, magnetowid VHS/S-VHS czy odbiornik TV do postaci cyfrowej DV a następnie wprowadzenie ich do komputera wyposażonego w złącza cyfrowe lub kartę cyfrową IEEE1394 (FireWire, i.Link). Wprowadzone obrazy mogą być następnie edytowane z wykorzystaniem posiadanego oprogramowania edycyjnego. Możliwa jest także konwersja obrazów cyfrowych na analogowe "w przelocie".

Konwerter ADVC300 jest idealny na potrzeby edycji wideo za pomocą komputera. Pozwala wprowadzić do komputera sygnał wideo i po montażu (edycji) wyprowadzić go do podłączonego urządzenia zapisującego (np. magnetowidu VHS lub DV, kamkordera DV, itp.)

Zastosowanie ADVC-300 jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników analogowych kamer VHS/S-VHS zamierzających montować filmy w komputerze z wykorzystaniem kart do montażu cyfrowego DV. ADVC-300 jest polecane użytkownikom komputerów PC oraz Macintosh.

Sposób działania. Funkcje konwertera

Sprzętowy kodek DV
ADVC-300 jest wyposażone w sprzętowy kodek wykorzystujący opatentowane algorytmy firmy Canopus zapewniający uzyskanie obrazów doskonałej jakości po konwersji.

Obsługa urządzeń DVCam - praca w trybie "Locked Audio"
Do ADVC-300 można przyłączyć nie tylko urządzenia DV lecz także DVCam. Za pomocą mikroprzełączników na tylnej ściance obudowy użytkownik wybiera odpowiedni tryb. Przy konwersji sygnałów DVCam realizowana jest obsługa trybu Locked Audio (synchronizacja długich sekwencji wideo z towarzyszącymi mu sygnałami audio).

NTSC i PAL
Konwerter akceptuje zarówno stantadard PAL jak i NTSC. Generator pasów barwnych ułatwia testowanie połączeń urządzenia .

Złącza audio-wideo
Canopus ADVC-300 posiada dwa złącza cyfrowe IEEE1394 - jedno 4-pinowe, drugie 6-pinowe. Na wyposażeniu znajduje się kabel IEEE1394 6-pin/6-pin. Taki zestaw umożliwia podłączenie dowolnego urządzenia cyfrowego DV i nawet pozwala wykorzystywać ADVC-300 jako "konwerter" połączeniowy złącz IEEE-1394.

Wejścia analogowe wideo znajdują się na przednim panelu urządzenia, wyjśia analogowe są umieszczone na tylnym panelu

Przy konwersji sygnału audio istnieje możliwość wyboru parametrów sygnału audio: 48kHz/16bit/2 kanały lub 32kHz/12bit/4 kanały co może być przydatne przy użytkowaniu profesjonalnych kamer cyfrowych pozwalających na ustawianie parametrów sygnału audio.

Urządzenie automatyczne rozpoznaje rodzaj wprowadzanego sygnału oraz wykorzystywane złącze. Użytkownik nie potrzebuje dokonywać jakichkolwiek regulacji, choć możliwe jest takie ustawienie urządzenia, iż użytkownik "ręcznie" za pomocą przycisku na przednim panelu urządzenia wybiera rodzaj źródła oraz sposób konwersji.