Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

KONSTRUKCJE DREWNIANE PROJEKTOWANIE BISTYP 1977

25-05-2014, 20:05
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Aktualna cena: 59.99 zł     
Użytkownik inkastelacja
numer aukcji: 4244729691
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 1   
Koniec: 25-05-2014 19:40:00

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 1977
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO SPISU TREŚCI

KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO OPISU KSIĄŻKI

KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ INNE WYSTAWIANE PRZEZE MNIE PRZEDMIOTY ZNAJDUJĄCE SIĘ W TEJ SAMEJ KATEGORII

KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ INNE WYSTAWIANE PRZEZE MNIE PRZEDMIOTY WEDŁUG CZASU ZAKOŃCZENIA

KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ INNE WYSTAWIANE PRZEZE MNIE PRZEDMIOTY WEDŁUG ILOŚCI OFERT

PONIŻEJ ZNAJDZIESZ MINIATURY ZDJĘĆ SPRZEDAWANEGO PRZEDMIOTU, WYSTARCZY KLIKNĄĆ NA JEDNĄ Z NICH A ZOSTANIESZ PRZENIESIONY DO ODPOWIEDNIEGO ZDJĘCIA W WIĘKSZYM FORMACIE ZNAJDUJĄCEGO SIĘ NA DOLE STRONY (CZASAMI TRZEBA CHWILĘ POCZEKAĆ NA DOGRANIE ZDJĘCIA).


PEŁNY TYTUŁ KSIĄŻKI - PROJEKTOWANIE KONSTRUKCJI DREWNIANYCH
AUTOR -
WYDAWNICTWO -
WYDANIE -
NAKŁAD - EGZ.
STAN KSIĄŻKI - JAK NA WIEK (ZGODNY Z ZAŁĄCZONYM MATERIAŁEM ZDJĘCIOWYM) (wszystkie zdjęcia na aukcji przedstawiają sprzedawany przedmiot).
RODZAJ OPRAWY -
ILOŚĆ STRON -
WYMIARY - x x CM (WYSOKOŚĆ x SZEROKOŚĆ x GRUBOŚĆ W CENTYMETRACH)
WAGA - KG (WAGA BEZ OPAKOWANIA)
ILUSTRACJE, MAPY ITP. -

DARMOWA WYSYŁKA na terenie Polski niezależnie od ilości i wagi (przesyłka listem poleconym priorytetowym, ew. paczką priorytetową, jeśli łączna waga przekroczy 2kg), w przypadku wysyłki zagranicznej cena według cennika poczty polskiej.

KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ

SPIS TREŚCI LUB/I OPIS (Przypominam o kombinacji klawiszy Ctrl+F – przytrzymaj Ctrl i jednocześnie naciśnij klawisz F, w okienku które się pojawi wpisz dowolne szukane przez ciebie słowo, być może znajduje się ono w opisie mojej aukcji)

CENTRALNY OŚRODEK BADAWCZO - PROJEKTOWY BUDOWNICTWA PRZEMYSŁOWEGO
„ BISTYP "
KOMISJA POROZUMIENIA O WSPÓŁPRACY OGOLNOBRANŻOWEJ I KOORDYNACJI
PROJEKTOWANIA W BUDOWNICTWIE
ZARZĄD GŁÓWNY POLSKIEGO ZWIĄZKU INŻYNIERÓW I TECHNIKÓW BUDOWNICTWA
do użytku służbowego
PROJEKTOWANIE KONSTRUKCJI DREWNIANYCH
KOMENTARZ DO NORMY PN-73/B -03150
WARSZAWA, MAJ 1977





OD WYDAWCY

Centralny Ośrodek Badawozo-Projektowy Budownictwa Przemysłowego "BISTYP" pełniący funkcję Centralnego Ośrodka Wiodąoege Porozumienia o Współpracy Ogélnobranzowej 1 Koordynacji Projektowania w Budownictwie /KKOB/ oraz Zarząd Główny Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa przekazują niniejsze wydawnictwo ptt "PHO -JEKTOWANIE KONSTRUKCJI DREWNIANYCH, KOMENTARZ DO NORMY PN-73/B-O315O" jako o-praoowanie pomoouloee do wykorzystania prsy projektowania konstrukcji drewnianych me-todą stanów granioznyoh.
Norm PN-73/B-O315O "Konstrukcje drewniane. Obliczenia statyczne i projektowanie" u-stanowiona została przez Polski Komitet Normalizacji i Miar 30 grudnia 1973 rokn jako norma obowiązująoa od 1 stycznia 1975 roku. Zastąpiła ona poprzednią norme
PN-64/B-03150.
W nowej normie wprowadzono wymiarowanie konstrukcji drewnlanyoh metodą stanów grani-eznyoh, zamiast stosowanej dotychczas metody naprężeń dopuszczalnych. Norma PN-73/ /B-03150 uwzględnia postęp naukowo-teohniozny, jaki dokonał się w ostatnloh kilkunasto latach w zakresie metod określania bezpieczeństwa konatrukoji budowlanych oraa wyniki szerokich badań krajowych 1 zagranicznych.
Po pierwszym okresie obowiązywania nowej normy de Centralnego Ośrodka Wiodąoego KKOB i do Polskiego Związku Inżynierów 1 Techników Budownictwa zaczęły napływać" informa -cje, że projektanol mają pewne trudności w praktyoznym stosowania normy PN-73/B-03150 z powodu braku pomooniozej literatury teohnioznej.
W celu zaspokojenia zgłoszonego zapotrzebowania na materiały pomocnicze do projektowania konstrukcji drewnianych Centralny Ośrodek Wiodąoy KKOB zawarł porozumienie z Zarządem Głównym PZITB w sprawie opraoowania na koszt KKOB i wydania odpowiedniego komentarza z przykładami obliczeń.
Opracowane materiały pomocnicze składają się z oztereoh częśoit
Częśó It "Zagadnienia ogólne projektowania konstrukcji drewnianyoh" - stanowiąca w zasadzie wstęp do normy i zawierająca uzasadnienie koniecznośol wprowadzenia metody stanów granioznyoh.
Częśó II; "Komentarz do normy PN-73/B-03150", - omawiająca nowe postanowienia normy.
Częśó III: "Przykłady obliczeń konstrukoji drewnianych wg PN-73/B-03150" - ilustru-Jąoa praktyozne zastosowanie normy do wymiarowania konstrukcji drewnianych według metody stanów granicznych. Zbiór przykładów obejmuje obliczanie elementów i konstrukoji najozęśoiej spotykanych w praktyoe.
Częśó IVj "Uzupełnienie" - stanowi dodatek do "komentarza" i "przykładów obliczeń", zawierający omówienie sortowania wytrzymałościowego taroioy, problemy wytrzymałościowe konstrukoji klejonych, nowoczesne połączenia na łączniki mechaniczne, niektóre zagadnienia konstrukoji drewniano-stalowych i mieszany oh oraz problemy związane z impregnacją drewna.
Wydane obeonle materiały pomocnicze do projektowania według normy PN-73/B-O315O w pierwszym okresie spełniać będą funkcję materiałów szkoleniowych na kursach organizowanych przez Terenowe Ośrodki Koordynacji Projektowania w Budownictwie eras Zarządy Oddziałów PZITB a następnie staną się podręcznikami do bezpośredniego korzy -stania przy projektowaniu.
Cały "komentarz" s "przykładami obliczeń" 1 "uzupełnieniem" napisany został przes autorów znowelizowanej normy. Opracowanie to na na cela ułatwienie projektowania zgodnie s normą PN-73/B-O315O a także pogłębienie wiedzy zawodowej inżynierów w zakresie teoretyoznyoh podstaw nowyoh metod projektowania konstrukcji budowlanych.
Warto nadmienić, ze w oparciu e nleostateozne opraoowanie niniejszego komentarza Już w IV kwartale 1978 roku odbyły się pierwsze kursy centralne dla specjalistów z dziedziny projektowania konstrukcji drewnianych, zorganizowane przez Centralny Ośrodek Wiodący KKOB 1 Zarząd Główny PZITB, Dyskusja 1 wnioski zgłoszone przez słuohaozy tyoh kursów zostały w Istotnym zakresie uwzględnione w ostatecznym opracowaniu, dzięki czemu będzie ono jeszoze lepiej odpowiadać potrzebom projektowania konstrukcji z drewna.
W Imieniu biur projektów należących do KKOB i naszym własnym składamy podziękowanie oałemu Zespołowi AutorsUiemut Doktorowi Inż. Zbigniewowi Dziarnowskiemu, Do-oentowl dr inż. Władysławowi Nozynskiemu i Doktorowi inz. Jerzemu Oliflerowlczowl za opraoowanie poszozególnyoh zagadnień 1 bezpośredni wkład pracy w napisanie niniejszego komentarza jako całości.

PRZEWODNICZĄCY
KOMISJI KOORDYNACJI OGOLNOBRANŻOWEJ W PROJEKTOWANIU BUDOWNICTWA
m§r inz; Andrzej Plenkiewioz DYREKTOR COBPBP "BISTYP"
PRZEWODNICZĄCY
ZARZĄDU 5 GŁÓWNEGO POLSKIEGO ZWIĄZKU INŻYNIERÓW I TECHNIKÓW-JBUDOWN1CTWA
mgr inz. Stefan Wrjaszewski





SPIS TREŚCI

przedmowa........................... 7
I. Zagadnienia ogólne projektowania konstrukcji drewnianyoh .
1. Metody wymiarowania .................. 9
2. Metoda naprężeń dopuszczalnyoh a metoda stanów granloznyoh ..... .......... ....... 10
3. Zasady obliczania konstrukoji drewnianyoh metodą SG . . 11
4. Bezpieczeństwo konstrukcji .............. 16
II. Komentarz do normy PN-73/B-03160 .............
2. Materiały....................... 19
3. Założenia do obliozeń i projektowania ......... 29
4. Projektowanie..................... 34-
5. Złąoza........................ 60
6. Obliozanie konstrukoji klejonych ........... 80
7. Soiągl stalowe.................... 83
III. Przykłady obliozeń konstrukoji drewnianych wg PN-73/B-O315O 85
IV. Uzupełnienie komentarza do normy PN-73/B-03160 ......
1. Uwagi wstępne ..... ..... ..... ...... l6l
2. Sortowanie wytrzymałościowe taroioy .......... 162
3. Niektóre problemy konstrukcji klejonych ........ 1*65
3.1. Problemy obliczeniowe ......... ..... 165
3.2. Wytrzymałość spoin klejowych ........... 170
4. Metody przemysłowe wykonywania połączeń na łączniki meohaniozne ........o............. 174
4.1. Wstęp...................... 174
4.2. Łączniki mechaniczne ., ....... ....... 175
4.3. Nowoczesne łączniki mechaniczne do przemysłowego łączenia elementów z drewna 176
4.3.1. Charakterystyka ogólna ........ . . 176
4.3.2. System Gang-Nail /GN/ ........ ... 176
4.3.3. System Twinaplate 1 inne ......... 183
4.3.4. System Meniga /U/........... 184
5. Konstrukcje drewniano-stalowe......"...... 184
6. Konstrukcje mieszane ..... .......... 188
7. Impregnacja drewna ............... 195
T.i. Wstęp................... 195
7.2. Środki impregnacyjne............ .196
7.3. Metody impregnacji . . ........... 196
7.4. Zagadnienia technolog!ozne i konstrukoyjne . 196
7.5. Warunki impregnacji.....,...... 197
7.6. Uwagi końcowe................. 109
Wykaz plemienni o twa................ 201





PRZEDMOWA

W normie PN-73/B-03150 wprowadzono istotne zmiany w stosunku do jej wydania z roku 1964. Wynikają one przede wszystkim ze zmiany dotyobozasowej metody wymiarowania elementów drewnianych wg naprężeń dopuszczalnyoh /ND/ na metodę stanów granicznych /SG/. W nowym ujęciu utrzymane tradyoyjne postaoi wżerów, jednak iota analogia pozostała jedynie wizualna, zawierając odmienną od poprzedniej treść pojęolową.
Dysponująo szerszym materiałem badawczym podano nowy sposób obliczania e-lementów o przekroju złożonym łąozonych na łączniki mechaniczne. Wśród tyoh ostatnich łąoznlkl typu sworzniowego projektuje się obecnie w sposób Inny nit dotychczas. Jeżeli ponadto uwzględni się fakt szerszego potraktowania drewnianych konstrukojl klejonych, jak również tendencję stosowania na elementy nośne materiałów drewnopochodnych, staje się widoozna odrębność nowej normy od jej wydania poprzedniego.
Wprowadzony w ostatnim dwudziestoleciu zakaz stosowania drewna na konstrukcje , budowlane spowodował zahamowania w tej dziedzinie budownictwa i brak zainteresowań drewnem jako materiałem konstrukcyjnym ze strony projektantów, wéród których popularnym tworzywem budowlanym pozostały jedynie żelbet i stal.
Obeonle, ze względu na lstniejąoe potrzeby w zakresie projektowania konstrukcji drewnianych, poparte szerokim rozwojem bazy produkcyjnej /zakłady w Clerpioaoh, Ciechanowie, Sempólnle itp./, powstała konieczność zorganizowania szkolenia dotyczącego stosowania normy PN-73/B-03150.
Opracowane materiały szkoleniowe, stanowiące pewnego rodzaju rozszerzony komentarz do normy PN-73/B-03150, przygotowano w oelu ułatwienia projektantom właściwego i raojonalnego posługiwania się normą, jak również pod kątem zwrócenia uwagi na niektóre istotne problemy współczesnego budownictwa drewnianego. Stąd wyniknął podział pracy na cztery odrębne części.
Zagadnienia ogólne projektowania ustrojów nośnych konstrukcji drewnianych /część pierwsza/ oą właściwie wstępem do normy i zawierają - na bazie omówionych metod wymiarowania - uzasadnienie potrzeby 1 oelowośoi wprowadzenia me-
tody stanów granicznych /SG/, z podkreśleniem pewnych jej ceoh oharakterysty-oznych w odniesieniu do konstrukcji drewnianych.
Częśe" druga stanowi komentarz do normy, pray czym jego układ bazuje na opracowaniu PN-73/B-315O. Przyjęta w tej ozęśol numeraoja rozdziałów i punktów ściśle odpowiada numeracji przyjętej w normie.
V niniejszym opracowaniu podano omówienie tylko tyon punktów normy, które zdaniem zespołu autorskiego wymagają wyjaśnień lub specjalnego naświetlenia. Punkty normy przyjęte z opracowań poprzednich bądź tez nie wymagające komentarza pominięto.
Przykłady liozbowe zamieszczone w części trzeciej ilustrują zastosowanie podanych w normie wzorów 1 wskazują właściwy przebieg wymiarowania przekrojów i obliczania konstrukcji najczęściej spotykanych w praktyce.
W uzupełnieniu /częśó czwarta/ zawarto materiał nie związany wprawdzie bezpośrednio z komentowaną normą, ale stanowiący podstawę badawozą do Jej no-welizaojl /sortowanie wytrzymałościowe taroioy, problemy wytrzymałościowe spoin klejonych/, uśoiślenie form wymiarowania /obliczanie prętów o osi za km wionej/ bądź też wskazujący drogi realizacji współczesnego systemowego budownictwa drewnianego, Dobér tematyki ujętej w uzupełnieniach wyniknął także oze' ściowo z dyskusji ze słuchaczami podczas prowadzonych przez nas zajęć na kursach szkoleniowych /problemy impregnacji, zagadnienie odporności ogniowej it^





WYKAZ PIŚMIENNICTWA

[i] BaMin W.A. i innit Obliczanie konstrukcji budowlanych metodą stanów
granicznych. Tłumaczenie z rosyjskiego. Eyd. BA, Warszawa 1955. [2] Bany B.î Nowoczesne konstrukcje drewniane klejone. Biuletyn COIB,
nr 3/1974. [3l Bołotin W.W.: ^Metody statystyczne w mechanioe budowli. Arkady,
Warszawa 1968.
[4] CSN 73 1701 - Navrhovani drevenyoh stavebnich konstrukci. Praha 1969. [5] Czechowioz J.: Badanie drewnianych złączy na gwoździe. Prace naukowe
i Badawcze ITB, Warszawa 1950,
[6] Czechowicz J.s Konstrukcje drewniane klejone. Arkady, Warszawa i960. [7] DIN-1052 Blatt i. Holzbauwerke, Berechnung und Ausfuerung, 1969. [8] Dłużewski J., Dziarnowski Z., Olifierowioz J.: Wymiarowanie konstruk-
oji drewnianych według metody stanów granicznych /S.G./. Praoe Naukowe
Politechniki Warszawskiej, Budownictwo nr 37/1975. [9] Dutko P.l Grundlagen des Holzleimbaues. Verlag Wilhelm Ernst und Sohn,
Berlin 1969.
[io] Dutko P. i kolektiv: Drevene Konstrukcie. Alfa, Bratislava 1976 [11] Dzbeński W.: Sortowanie tarcicy według oech wytrzymałośoiowyoh.
Referat na krajowej konferencji Naukowo-Technicznej "Konstrukcje z drewna i materiałów drewnopochodnych w budowniotwie", Toruń 1974. [12] Dzianowski Z., Nożyński W., Olifierowioz J.: Wybrane problemy konstrük-oji drewnianych w świetle nowelizowanej normy PN/B-03150. Konstrukcje drewniane obliczenia statyczne i projektowanie. Biuletyn COIB,
nr 6/1973. [13] Dziarnowski Z,, Mlehniewicz W.j Konstrukoje z drewna i materiałów dre-
wnopoohodnyoh. Arkady, Warszawa 1974.
[14] Dziarnowski Z., Olifierowicz J.t Nożyński W.jNowoozesne przemysłowe
metody łączenia elementów konstrukcji drewnianyoh na łączniki meohanl-ozne. Inż. i Bud., nr 9/1976. q
[15] Gołębiowski Z.: P^dstawy obliozeniowe złączy trzpieniowych/sworzniowych
gwoździowanych/wg założenia odkształceń sprężysto-plaatyoznyoh. Archiwum Inżynierii Lądowej, z 2/1971
[le] Griń J.M.: Stroltielnyje konstrukcji Iz dlerewa i sintetiozeskich materiałów. Izdat, Wizsza Szkoła, 1975.
[i?] Gubienko A.B.: Klejenyje dierewiannyje konstrukcji w stroltlelstwle. GosstroJizdat 1957.
[l8] Halfar W.i Badania twardyoh płyt pilśniowych do ustrojów konstrukoyj-- nyoh w budowniotwie. Praca ITB, 1965.
[l9J Halfar W.: Płyty pilśniowe twarde jako budowlany materuał konstrukcyjny. Biuletyn ITB, nr 26/68.
[20] Halfar E.s Reologia twardyoh płyt pilśniowych. Praoa COBR PSB, 1976.
[21] Iwanow W.A. i innlt Konstrukcji Iz dlerewa 1 płastmas. Izdat. "Budlwlelnik". Kiew 1970.
[22J Iwanow W.F.t Problemy dołgowieoznosti dieriewiannyoh konstrukcji. Stroizdat 1950.
[23] Karlsen G.G. 1 lnnit Konstrukcji Iz dierewna 1 płastmas. Strójizdat 1975.
[24] Kisiel I.j Reologia w budownictwie, Arkady. Warszawa 1967.
[25] Krzyslk F., Orlicz T.: Wpływ układu słojów rocznych na wielkośó siły zginająoej. Sylwan, nr 4/1954.
[26] KrzyAik F.: Mauka o drewnie. PWN, Warszawa 1974.
[27] Kuś S., Bany B.: Nowoczesne konstrukcje z drewna w budowniotwie halowym. Inż. 1 Bud., nr 1/1975
. [28J Lundgren A,: Holzfaserplatten als konstruktions material ein Viskos-
11 elastischer korper. Holz als Roh und Werkstof, nr 1/1957.
[29J Michnlewlcz W.t Konstrukcje drewniane. Arkady, Warszawa 1958. [30] Monier K.t Zur Berechnung von Brettsohnltholz Konstruktionen.
Bauen mit Holz, nr 5/1976. [31] Murzewskl J.i Bezpieczeństwo konstrukcji budowlanych.
Arkady, Warszawa 1970. [32] Noren B.t Nailed joints. A contribution to the theoretical analisis
of yield and strenght. Proceedings of the First International
Conferenoe. [33] Norma PN-64/B-03150. Konstrukcje drewniane. Obliczenia statyczne i
projektowanie. [34] Norma ISO-2394 - Ogólne zasady sprawdzenia bezpieczeństwa konstrukojl
budowlanych.
[35] Nożyński W. z Gwoździe trójkątne jako łączniki konstrukcji drewnianych. Praca doktorska. Biblioteka Politechniki Warszawskiej, 1968.
[36] Nożyćski W.: Wpływ Ilości gwoździ na nośnośó połączeń gwozdzlowanych z drowna. BINT ITB, nr 22/68
[37] Nożyński W.: Wyniki badań drewnianych złączy na gwoździe trójkątne BINT ITB, nr 29-30/69.
[38] Nożyński W.: Tymczasowe wytyczne projektowania i stosowania konstrukojl drewnianych w budownictwie przemysłu chemicznego, Materiały z Konferencji naukowo-technlcznej na temat: Elementy budowlane z drewna klejonego i materiałów drewnopochodnych. Branżowy Ośrodek Informacji Techniczno-Ekonomicznej Zjedn. Przem. Stoi. Budowlanej. Załącznik do Informatora Branżowego, nr 4/70.
[39J Nożyński W.t Metody badań i kryteria ooeny konstrukcji przekryć dachowych z drewna i materiałów drewnopochodnych. Część II. Sprawozdanie 1 wyniki % badań. Praca COBR PSB, 1973.
[40] Nożyński W.: Badania belek klejonych warstwowo z twardych płyt pilśniowych. Prace Centralnego Ośrodka. Zeszyt III/1976.
[41] Nożyński W., Szyperska B.t Badania klejonych dźwigarów kratowych typu NB. Praoe Centralnego Ośrodka. Zeszyt III/1976,
[42] Olifierowicz J.: Sworzniowe łączniki z tworzyw sztucznych w drewnianych połąozeniach konstrukoyjnyoh. Praoa doktorska. Biblioteka Politechniki Warszawskiej, 1970.
[43J Pierełygin Ł.M.: Wpływ wad na techniczne własności drewna. PWRiL, Warszawa 1953.
[55] Projekt normy ISO - General principles for the verification of safety of wood structures, Warszawa 1975.
[45] Różański M.: Wyznaczanie współczynnika Poissona i sprężystości dla płyt pilśniowych twardych. Przemysł Drzewny, nr 9/68,
f47j Siemaszko A., Porejko B.: Kleje naturalne i syntetyczne. Warszawa 1961,
[46] Stern E.G.: The testing of improved nails - Materials Researoh and Standarts Vol. 6 No 12.
[49] Stroitielnyje normy i prawiła. II W4, Moskwa 1972.
[50] Szyperska B.: Wytyczne projektowania konstrukcji klejonych przy zastosowaniu połączeń mini. Praca planowa COBR PSB, 1973.
[51] ukazania po projektirowaniu i rasczotu stroitielnyoh konstrukcji s primienienijem płastmas. Gosstrojizdat, Moskwa 1963.
[52J Wierzbloki W.: Obiektywne metody ooeny bezpieczeństwa konstrukcji budowlanych. PWN, Warszawa 1961.
[55I Wyniki badań ram modyfikowanych z drewna klejonego dla systemu DK. Praoa Bistyp i COBR PSB, 1976.
[5^ ZenktelerM.ł Technologia klejenia drewna. PWR1L, Warszawa 1968.





Przedmowa

Skrypt „Mosty mniejsze drewniane" jeat częścią li-.gą kursu „Mosty mniejsze"? wykładanego przez niżej podpisanego na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej dla wszystkich seksy j z wyjątkiem mostowej, której studenci słuchają mostów drewnianych w zakresie obszernym..
Podręcznik niniejszy obejmuje tylko konstrukcje leźajowe, trojkątno=-podporowe, tr-apezowo-podporowe? trójkątno^wiesza-rowe& mniejsze deskownice gwofdziowe oraz mosty kratowe typu Bycntera i Howe'ao
Zgodnie % programem cały ten materiał musi się zmieścić -ra^em z wykładem mostów mniejszych stalowych - w ramach jednego tylko semestru? przy czym w tym samym okresie studenci winni jeszcze jako ćwiczenie wykonać - w sposób wprawdzie ułatwiony -= projekt stalowej kratownicy,
Okoliczności powyższe zmuszają wykładającego do możliwego redukowania i skracania tekstu.. Stąd tea skomprymowanie go do niecałych 30 stronić,-.- z pominięciem wielu rzecay istotnych, przede wszystkim zaś z bardzo znacznym zwężeniem "opisów kon-= s trakcyjny cłu
Ewentualna praktyka pomoże w następstwie słuchaczowi braki te uzupełnićs
Profo inŹ0 Be Hummel



WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


Możesz dodać mnie do swojej listy ulubionych sprzedawców. Możesz to zrobić klikając na ikonkę umieszczoną poniżej. Nie zapomnij włączyć opcji subskrypcji, a na bieżąco będziesz informowany o wystawianych przeze mnie nowych przedmiotach.