Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Konsekwencje naruszenia prawa UE przez sądy

12-06-2015, 4:29
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 125.10 zł     
Użytkownik Mysza657
numer aukcji: 5351223411
Miejscowość Kasinka Mała
Wyświetleń: 1   
Koniec: 12-06-2015 04:31:10

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Wysyłka w 24h
- Pocztą Polską

Wybrane przez Państwa książki wysyłane są po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym lub po mailowej informacji iż przesyłka ma być wysłana za pobraniem.
WYSYŁKA GRATIS
Wysyłka gratis przy zakupach powyżej 150 złotych. Nie dotyczy przesyłek pobraniowych i zagranicznych. Książki wysyłamy również za pośrednictwem firmy kurierskiej.
Kontakt
Antykwariat i Księgarnia Tezeusza
Kasinka Mała 657
34-734 Kasinka Mała
tel. 604[zasłonięte]847

gg Monika 38[zasłonięte]513
gg Iwona 43[zasłonięte]495
e-mail: [zasłonięte]@tezeusz.pl

Nr konta bankowego:
Millennium
60 1160 [zasłonięte] 2[zasłonięte]2020001 [zasłonięte] 910803

Konsekwencje naruszenia prawa UE przez sądy
ISBN: 978[zasłonięte][zasłonięte]64163
Wymiar: -
Nr wydania: -
Seria: BIBLIOTEKA SĄDOWA
Ilość stron: 404
Ocena: -
Waga: 0,74 kg
Indeks: 557[zasłonięte]01549KS
Rok wydania: 2012
Stan: Nowa
Autor: Taborowski Maciej
Rodzaj okładki: Twarda
Wydawca: Wolters Kluwer

Opis książki


"Po raz pierwszy w polskiej literaturze prawniczej ukazuje się tak rzetelne opracowanie skutków naruszenia prawa Unii Europejskiej przez sądy krajowe. Ta wyróżniająca się monografia naukowa, oparta na wyczerpującej analizie orzecznictwa ETS, a także literatury polskiej i europejskiej, dotyka wielu istotnych zagadnień praktycznych, przez co będzie przydatna nie tylko dla przedstawicieli nauki, ale przede wszystkim dla sędziów, adwokatów, radców prawnych i urzędników państwowych. Praca dr. Macieja Taborowskiego rzuca nowe światło na krajowe przepisy proceduralne chroniące status defi nitywnych orzeczeń sądowych, a także na rozumienie zasady pewności prawa".

Prof. zw. dr hab. Władysław Czapliński, dyrektor Instytutu Nauk Prawnych PAN


"Wysoka wartość naukowa rozprawy przejawia się (...) po pierwsze - w rzetelnym opisie funkcjonowania unijnego mechanizmu (...) z art. 258-260 TFUE w odniesieniu do naruszenia prawa unijnego przez sądy państw członkowskich, stanowiska Komisji w tym przedmiocie oraz wyróżnieniu trzech kategorii spraw będących przedmiotem postępowań przed sądami unijnymi, po drugie - w krytycznej analizie linii orzecznictwa Köbler, (...), po trzecie - udanej próbie wykazania, że mechanizm wznowieniowy i odszkodowawczy jest uzupełniony o trzeci typ mechanizmu ograniczającego skutki naruszenia prawa unijnego przez sąd krajowy, a mianowicie wynikający z zasady pierwszeństwa prawa unijnego obowiązek władz krajowych nieuwzględniania sprzecznych z prawem unijnym, wiążących prawnie orzeczeń innych władz krajowych, w tym sądów i trybunałów konstytucyjnych. (...) Rozprawa wypełnia (...) lukę w polskiej literaturze prawniczej, która temu podstawowemu zagadnieniu z dziedziny prawa Unii Europejskiej nie poświęciła należytej uwagi".

Prof. zw. dr hab. Andrzej Wróbel, sędzia Trybunału Konstytucyjnego


"Rozprawa jest oryginalnym opracowaniem ważnego tematu z zakresu mało eksploatowanej naukowo dziedziny prawa Unii Europejskiej. Autor (...) wyciągnął interesujące i ważne dla badanej dziedziny prawa wnioski".

Prof. zw. dr hab. Maria Magdalena Kenig-Witkowska,
kierownik Katedry Prawa Europejskiego, WPiA UW
j
Zobacz także...