Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

konkurs na monety polskie 1957 NBP UNIKAT!!!!!!!!

29-09-2014, 18:10
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Aktualna cena: 14 999 zł     
Użytkownik tofinia03
numer aukcji: 4632233307
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 98   
Koniec: 29-09-2014 18:06:08

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Waga (z opakowaniem): 5.00 [kg]
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Konkurs na monety polskie 1957 rok - album z projektami monet, któe wzieły udział w jedynym otwartym konkursie organizowanym przez NBP. Po zakonczonym konkursie wydano olbrzymi album(y) ze zdjęciami nadesłanych prac. Unikat - nawet rodzina Gosławskich, pomimo licznych wyróżnien i nagród nie miała tego w posiadaniu.Do albumu dołączone artykułu jego wydaniu.

Więcej na jego temat:

Album o wymiarach 480mm x 340mm zawiera 93 strony, na których przyklejono 518 zdjęć – osobno awers i rewers ( w moim albumie zostało usuniętych 13 zdjęć – wszystkie pochodzą z prac nagrodzonych lub wyróżnionych). Ostatnią nadesłaną lub dostarczoną pracę oznaczono numerem 170. Wszystkie projekty nagrodzone, wyróżnione oraz zakupione przez NBP zostały podpisane imieniem i nazwiskiem artysty oraz podano hasło projektu i przyznany numer oznaczający kolejność nadesłania pracy. Pozostałe projekty są wyłącznie opisane hasłem i numerem nadesłanej (dostarczonej) pracy. Spoglądając na stylistykę oraz formę wykonania niektórych nienagrodzonych a zarazem niepodpisanych prac, poprzez porównanie do innych projektów można wywnioskować kto był ich autorem, ale większość i tak zostaje anonimowa. Całkiem możliwe, że w archiwum NBP znajduje się imienny wykaz wszystkich uczestników konkursu z podaniem numerów wykonanych przez nich projektów, lecz na dzień dzisiejszy jest on ogólnie niedostępny. Do konkursu zgłosiło się wielu artystów plastyków, między innymi jako uczestników można wymienić Wojciecha Jastrzębowskiego, Jerzego Jarnuszkiewicza, Józefa Gosławskiego, Edwarda Gorola i kilku innych nie mniej znanych.