Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

KONIEC ROZDZIAŁU - GALSWORTHY - KWIAT NA PUSTYNI

18-01-2014, 16:09
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 2.99 zł     
Użytkownik antykwariatwroc
numer aukcji: 3812392810
Miejscowość Wrocław
Wyświetleń: 3   
Koniec: 18-01-2014 01:10:07

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 1975
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Obie strony obowiązuje regulamin allegro. Proszę zapoznać się z zasadami wysyłki i płatnością
Wszystkie książki wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej w terminie 48 godzin roboczych od momentu zaksięgowania przelewu. Nie wysyłamy za pobraniem. Koszt wysyłki każdej następnej książki proszę doliczyć 1 zł. Odbiór osobisty po  przedpłacie na konto. Priorytet proszę doliczyć 1zł i przesłać informację mailem. Zakupy powyżej 100zł wysyłka polecona gratis . W razie pytań prosimy o kontakt.

Książki wysyłamy po otrzymaniu przelewu. Przyjmujemy także płatności dokonane za pomocą systemu Płacę z Allegro. Możliwość wysyłki zagranicę.

Numer konta BZ WBK 94 1090 [zasłonięte] 2[zasłonięte]3980001 [zasłonięte] 146786

[zasłonięte]@wp.pl
[zasłonięte]34248

 

ZAPRASZAMY NA POZOSTAŁE NASZE KSIĄŻKOWE AUKCJE

 

 

        "KONIEC ROZDZIAŁU"

   

 

 

     KSIĘGA II KWAIT NA PUSTYNI

 

 

         JOHN GALSWORTHY      

 

  

             214 STRON     

 

   

   

        STANY BIBLIOTECZNY BEZ ZARZUTÓW, PIECZĄTKI 

  

 

         REAL FOTO 

 

 

 

 

John Galsworthy (ur. 14 sierpnia 1867 w Kingston upon Thames, zm. 31 stycznia 1933 w Londynie) – powieściopisarz, nowelista, poeta i dramaturg angielski, przedstawiciel realizmu krytycznego, tradycyjnie nazywany "epikiem ery wiktoriańskiej"[1], uznany za życia za jednego z najwybitniejszych pisarzy przełomu XIX i XX wieku[2]. Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 1932; z uzasadnienia komisji otrzymał ją "za wielką sztukę prozatorską której szczytem jest Saga rodu Forsyte'ów", wielotomowa powieść rzeka autora, nad którą pracował przeszło 20 lat twórczej aktywności[3]. Za życia pisarstwo Galsworthy'ego cieszyło się ogromnym uznaniem, współcześnie zaś spotyka się ono ze skrajnymi opiniami historyków literatury: podczas gdy jedni widzą w nim twórcę miernego[4], drudzy podkreślają jego wybitny talent pisarski[5][6].

Naczelną cechą prozy Galsworthy'ego jest skłonność do współczucia wobec ludzkiej krzywdy i zatracania wartości, stąd Saga rodziny Forsyte'ów stała się swego czasu jednym z ważnych dokumentów społeczeństwa angielskiego w czasie gwałtownego rozwoju gospodarczego. Autorytet noblisty w kwestiach etycznych sprawił, że Winston Churchill konsultował z nim reformy, tuż przed ogłoszeniem ich w parlamencie[7]. Pisarz odrzucał awangardowe i estetyzujące tendencje w najnowszej prozie, przyjmował postawę jawnie anty-modernistyczną, poczuwając się do roli nauczyciela moralności. Joseph Conrad nazwał go "humanitarnym moralistą"[8], zaś Stanisław Helsztyński – doceniając bezstronność pisarza – powiedział, iż "w szaty proroka nigdy się nie stroi, nad niczym szat nie rozdziera"[9].

Uważa się, że Galsworthy był ostatnim wielkim twórcą starej szkoły pisania powieści, a przy tym kontynuatorem nurtu realizmu krytycznego zapoczątkowanego przez takich pisarzy, jak Herbert George Wells, Arnold Bennett oraz George Bernard Shaw. Na początku XX wieku noblista ściągnął na siebie krytykę artystycznej awangardy, zwłaszcza Virginii Woolf i Jamesa Joyce'a, którzy zarzucali mu konserwatyzm, "zdradę sztuki pisarskiej" oraz zainteresowanie "zewnętrznymi pozorami" zamiast "istotą rzeczy". W krótki czas potem pisarstwo Galsworthy'ego popadło w zapomnienie 





© AllegroPromo