super pomysł na prezent
dla hodowców i osób prowadzących stadniny oraz dla miłośników koni
"Hodowla koni" prof. Romana Prawocheńskiego jest reprintem podręcznika, który ukazał się w latach 1[zasłonięte]947-19 nakładem Biblioteki Puławskiej. Jest to zarazem kolejna pozycja z serii "Klasyka literatury hipologicznej". Z upływem czasu wiedza przedstawiona w tym dziele nie tylko nie uległa dezaktualizacji, ale podręcznik stał się jeszcze ciekawszy i cenniejszy ze względu na swój, niespotykany dzisiaj, kompleksowy, wszechstronny charakter, szeroką bazę biologiczną oraz doświadczenia naukowe i niezwykle bogatą praktyczną wiedzę Autora. Dlatego też każdy studiujący hodowlę koni, zajmujący się nią praktycznie, powinien się z nim zapoznać i mieć w swojej bibliotece.
Najnowsza, pełna prezentacja wszystkich ras koni i kuców Jeśli: Kochasz konie, to poznasz najpiękniejsze zwierzęta świata, dowiesz się więcej o ich naturze, charakterze i możliwościach Chcesz kupić konia, na pewno wybierzesz najlepszą rasę dla siebie Interesujesz się zwierzętami, znajdziesz mnóstwo nowinek i ciekawostek 280 ras koni z całego świata, 30 najnowszych ras Piękne zdjęcia koni Pełne opisy ras, informacje o pochodzeniu, budowie, cechach Łatwe wyszukiwanie Doskonała, wciągająca encyklopedia dla miłośników koni, amatorów jazdy konnej, hodowców.
ISBN: 83-7073-428-6 Stron: 264 Wymiary: 160X220 oprawa twarda
Choroby koni i ich leczenie
Choroby koni i ich leczenie to obowiązkowa lektura dla każdego właściciela koni. Poradnik wyczerpująco opisuje końskie dolegliwości, od chorób skóry po kulawizny. W żadnym jednak wypadku nie zastąpi on lekarza weterynarii, a jedynie jest zbiorem cennych porad, dotyczących schorzeń i ich leczenia. Zawarte w książce informacje pozwalają rozpoznać schorzenia i sytuacje wymagające pilnej pomocy weterynaryjnej oraz mniej groźne przypadki, którymi można się zająć samemu. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zawsze skonsultować się z lekarzem weterynarii.
W książce znajdziemy konkretne objawy schorzeń, ustalenie prawdopodobnych przyczyn oraz sposoby leczenia. Jest ona podzielona na rozdziały opisujące schorzenia różnych części organizmu konia, np. układu narządów ruchu i układu nerwowego. Schematy ilustrujące budowę konia ułatwiają identyfikację opisu schorzenia, co pozwoli na pełniejszą ocenę sytuacji oraz podjęcie decyzji, czy konieczna jest natychmiastowa wizyta lekarza weterynarii. W poradniku są również rozdziały dotyczące pierwszej pomocy, zachowania w nagłych wypadkach, jak również informacje o stosowaniu fizjoterapii i homeopatii.
Wielu problemów unikniemy, jeśli będziemy właściwie utrzymywać konia, prawidłowo go odżywiać i trenować. Właściciel powinien sam dostrzec nietypowe zachowania lub symptomy, które mogą sygnalizować początki choroby. Regularne szczepienia i odrobaczanie powinny ustrzec nas przed wieloma potencjalnymi problemami. Poradnik pokazuje niezbędne zabiegi zootechniczne oraz zawiera rady dotyczące ogólnej opieki nad końmi w każdym wieku, od nowo narodzonego źrebięcia do starszego zwierzęcia.
Nie wszystkie jednak schorzenia, które mogą przydarzyć się twojemu koniowi, zostały opisane w tej książce, przedstawiono tylko te przypadki, z którymi lekarze weterynarii spotykają się najczęściej. Istnieje o wiele więcej nieznanych schorzeń i egzotycznych chorób, a wraz z rozwojem medycyny weterynaryjnej odkrywane są wciąż nowe przypadki i metody ich leczenia. Jeśli koń wykazuje objawy nieuwzględnione w książce, należy natychmiast skontaktować się z weterynarzem.
Pamiętaj: jeśli twój koń nie czuje się dobrze lub ma obrażenia ciała, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem. Poradnik nie może zastąpić wizyty u lekarza weterynarii i zbadania zwierzęcia. Wcześnie udzielona pomoc weterynaryjna daje największe szansę na pozytywny efekt leczenia. Celem książki jest pomoc w zrozumieniu schorzeń, które mogą się przytrafić koniowi, i prawdopodobnych metod ich leczenia, a tym samym zwiększenie porozumienia pomiędzy tobą - właścicielem konia - a lekarzem weterynarii.
W książce słowo „koń" odnosi się zarówno do płci męskiej, jak i płci żeńskiej. Jeśli schorzenie jest swoiste dla danej płci, stosowane są odpowiednio określenia „ogier" lub „klacz".
W stworzeniu tej książki pomagało wiele osób z mojej lecznicy przede wszystkim Jeane Easterbrook i Jane Glover-Hill. Chciałbym podziękować przede wszystkim koniom, a w szczególności 33-latkowi o imieniu Muffin, które nauczyły mnie tak wiele, oraz żonie Catherine, która dzielnie znosiła trudy mojej pracy.
John McEwen
W treści:
Skóra Oczy i uszy Układ pokarmowy Układ oddechowy Serce i krążenie Układ ruchu Układ nerwowy Ogier Klacz Koń sportowy Pierwsza pomoc Nagłe wypadki Leczenie usztywnień i nadwyrężeń Zatrucia Homeopatia Eutanazja Słowniczek Indeks
Liczba stron
128
Wymiary
195 x 260 mm oprawa twarda
kupujesz wypełnij - formularz płacę
niezależnie od formy płatności
DANE DO PRZELEWU: P.P.H.U Najbar Mirosław ul.Batorego 24 43-100 Tychy ING BANK ŚLĄSKI 92 1050 [zasłonięte] 1[zasłonięte]3990023 [zasłonięte] 247368