| | |
Zabawki Kong są z dumą produkowane w USA przez ludzi, którzy znają i kochają psy. Jakość i wytrzymałość tych zabawek stała się wręcz legendarna. Produkty Kong dyktują standardy dla innych gumowych zabawek dla psów.
Kolejna świetna zabawka typu Kong. Ma kształt trójwymiarowego wałka, posiada liczne nacięcia i ma otwór w środku. Opatentowane nacięcia z charakterystycznymi ząbkami doskonale czyszczą zęby psa i usuwają kamień. Zabawka jest wykonana z wytrzymałego kauczuku i stosunkowo dobrze się odbija. Specyficzny kształt powoduje, że zabawka doskonale nadaje się do aportowania.
Zabawkę możemy pozostawić psu, gdy wychodzimy z domu lub gdy pies zostaje sam w innych stresujących go okolicznościach. Wcześniej powinniśmy jednak zadbać o napełnienie zabawki smakołykami. Pies bawiąc się zabawką czuje, że w środku jest coś smacznego oraz z chęcią wygryza smakołyki z bocznych nacięć i rowków. Od czasu do czasu coś mu wypadnie lub uda mu się wylizać trochę mieszanki. Im lepiej przygotowana zabawka tym więcej czasu pies potrzebuje, aby opróżnić środek zabawki i boczne szczeliny.
Co może być w środku i w szczelinkach ? W zasadzie wszystko, za czym pies przepada: ciasteczka, smakołyki, chrupki, kostki, krążki, paski, itp. Nie ma ograniczeń, aby stosować inne atrakcyjne smaczki: posiekana parówka, wątrobianka, żółty ser, szynka, a nawet masło orzechowe. W środku i w nacięciach może znaleźć się na prawdę wszystko. Zasada upychania nadzienia jest prosta: w środek wsadzamy drobno pokruszone kostki, potem dokładamy większe smakołyki, a na końcu zapychamy otwór dużymi ciastkami, które od razu nie wypadną. W szczeliny możemy wcisnąć mięsne paski lub wysmarować je wątrobianką lub innym aromatycznym przysmakiem (do wylizywania przez psa).
Zabawka typu Kong fascynuje każdego psa, dlatego:
« mocno eliminuje szczekliwość psa
« ogranicza niszczycielskie nawyki i gryzienie przedmiotów
« zazwyczaj zapobiega kopaniu dziur
« w dużym stopniu leczy lęk przed samotnością
Więcej o zabawkach typu Kong
Obecnie większość domowych psów nie musi polować na jedzenie. W naturze jednak psy są mięsożernymi drapieżnikami. Polowanie na jedzenie jest fizycznie i intelektualnie wyzywające. Polowanie to ich praca. Uwieńczeniem sukcesu w pracy jest dobry posiłek. Zjadanie mięsa z kości zaspakaja ich głód, ćwiczy mięśnie żuchwy i pozwala utrzymać zęby i dziąsła w czystości. Pozbawienie psa prawa do jego naturalnych potrzeb może spowodować poważne zaburzenia w jego zachowaniu włącznie z: nadmiernym szczekaniem, niszczycielskim gryzieniem, kopaniem dziur i lękiem przed samotnością.
Psy potrzebują takich zabawek. Są one szeroko stosowane w terapii i zapobieganiu nudzie, lękowi przed samotnością i innych problemów zachowawczych. Regularna zabawa może poprawić zdrowie jamy ustnej psa. Nieprzewidywalne odbijanie się tych zabawek wciąga psa w grę polowania, chwytania i gryzienia. Pusty środek Konga może być wypełniony jedzeniem i smakołykami. Odrobina masła orzechowego rozprowadzonego wewnątrz zabawki jest również bardzo efektowna.
Zagoń swojego psa do pracy. Dając mu Konga wypchanego jedzeniem lub smakołykami zapewniasz mu zajęcie (pracę) na długi czas. Daj mu więcej Kongów (dwa lub trzy różne modele), aby ten czas przedłużyć. Ważne - dostosuj również porcje jedzenia, aby utrzymać zdrową dietę swojego psa.
Satysfakcja gwarantowana. Twój pies będzie uwielbiał tą zabawkę.
Bardzo ważne: żadna zabawka dla psa nie jest niezniszczalna. Nadzoruj zabawę swojego psa zabawką Kong dopóki nie będziesz pewien, że jest ona w pełni bezpieczna. Regularnie sprawdzaj i oczyszczaj zabawki - uważaj na pęknięcia, odłamane lub brakujące części. Powyginaj suchego Konga i przejrzyj go z każdej strony. Luźne części większe niż kawałek jedzenia mogą być niebezpieczne. Kongi zniszczone lub uszkodzone muszą być jak najszybciej wymienione na nowe.
Bezpieczeństwo Twojego psa to Twoja odpowiedzialność - jeśli podejrzewasz, że Twój pies połknął fragment zabawki (np., gdy zabawka została zniszczona i nie możesz znaleźć jej elementów większych niż kawałek karmy), niezwłocznie skontaktuj się z weterynarzem.
|