Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Koncentrat winny La Mancha MOSEL Wine Kit

17-04-2015, 18:40
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 140 zł     
Użytkownik Bimbrownicy
numer aukcji: 5247207637
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 6   
Koniec: 17-04-2015 18:27:33
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Dokument bez tytułu

501-[zasłonięte]-209                          [zasłonięte]@gmail.com
 
image

Koncentrat winny MOSEL

Zestaw do przygotowania 23L wyśmienitego domowego białego wina w stylu MOSELskim

Zestaw pozwala na przygotowanie wina w czasie 20-30 dni. Niezbędny minimalny czas leżakowania to 4-5 miesięcy, natomiast im dłużej wino będzie dojrzewało tym będzie lepsze. 
W fazie dojrzewania warto dodać do wina płatków dębowych w celu uzyskania lepszego smaku i aromatu wina, w ilości około 1-2g na 1 litr gotowego wina przeznaczonego na dojrzewanie. Płatki dębowe nadają winom wyjątkowego charakteru, sprawiają, że wina mają bardziej złożony smak, stabilizują kolor wina - tak jak wina leżakujące w beczkach dębowych. Dostępne mamy płatki dębowe francuskiepłatki dębowe amerykańskie i płatki z drzew owocowych.

Dolina Mozeli między Koblencją (Koblenz) a Trewirem (Trier) w Niemczech, to romantyczny krajobraz rzeczny, na którym doskonale rozwinęła się uprawa winorośli. Rzeka Mozela (Mosel) o długości ogółem 545 kilometrów jest najdłuższym dopływem Renu. Wijącą się dolinę o stromych zboczach porośniętych winoroślą można porównać z „naturalnym amfiteatrem, którego granice wyznaczają uprawy wina”. Wina mozelskie są eleganckie, smaczne, o delikatnym, kwiatowo-owocowym bukiecie.

 

 Zestaw zawiera:

 

5l skoncentrowanego soku winogronowego;

torebka oznaczona symbolem „E” – zawiera aktywne drożdże winne;

torebka oznaczona symbolem „H” – zawiera stabilizator do wina;

torebka oznaczona symbolem „J” – zawiera zol krzemowy

torebka oznaczona symbolem „K” – zawiera żelatynę w płynie

 

Do przygotowania wina niezbędne jest następujące wyposażenie dodatkowe:

 

pojemnik fermentacyjny lub balon szklany o pojemności min. 25l;

korek i rurka fermentacyjna;

rurka do obciągu wina;

butelki szklane o łącznej pojemności do 23l

cukromierz;

termometr;

dodatkowy pojemnik do zlania wina znad osadu;

 

 

 INSTRUKCJA

 

Przed przystąpieniem do produkcji wina należy dokładnie umyć i wysterylizować fermentator i wszystkie używane przedmioty, a następnie wszystko dokładnie opłukać bieżącą wodą. Do sterylizacji najlepiej użyć środka czyszczącego SpiriFerm DISINFECTANT lub roztworu pirosiarczanu potasu. Przegotować i ostudzić ok. 18l wody dobrej jakości np.: oligoceńskiej. Jakość wody wpływa na przebieg fermentacji, smak wina a także na klarowność.

 

1. Należy przelać koncentrat winogronowy do pojemnika fermentacyjnego lub balonu i dopełnić go wodą o temperaturze nieprzekraczającej 25 st.C maksymalnie do objętości 23l (5l koncentratu winogronowego + 18l wody). Jeżeli chcecie Państwo uzyskać pełniejsze i intensywniejsze wino należy dodać trochę mniej wody np.: 15l. Następnie należy zmierzyć nastaw cukromierzem lub hydrometrem i zapisać wskazanie cukru.

 

2. Do szklanki wlać ok. 100ml ciepłej, przegotowanej wody o temp. 25 st.C – 30 st. C i wsypać do niej zawartość torebki oznaczonej symbolem „E” z aktywnymi drożdżami winiarskimi. Zamieszać i odstawić szklankę na ok. 15min.Następnie wlać do nastawu. Delikatnie wymieszać nastaw, następnie zamknąć pojemnik/balon i zatkać rurką

fermentacyjną częściowo wypełnioną wodą.

 

3. Postawić balon w miejscu nienarażonym na przeciągi oraz na bezpośrednie padanie promieni słonecznych, o stałej temperaturze pomiędzy 22 st. C a 25 st. C. Nastaw przestanie fermentować, gdy temperatura spadnie poniżej 16 st. C. Nie zaleca się też przekraczać temperatury 25 st. C bowiem przyśpieszona fermentacja wpłynie negatywnie na jakość wina.

 

4. Fermentacja rozpocznie się po kilku godzinach i trwa przeciętnie od 10 do 16 dni, uzależniona jest od temperatury otoczenia. Fermentacja dobiegnie końca, gdy bąbelki przestaną wydobywać się przez rurkę fermentacyjną (brak wydobywających się bąbelków nie musi oznaczać że wino nie fermentuje, może to sugerować nieszczelność np.: w przypadku poj. fermentacyjnych, proces fermentacji można sprawdzić za pomocą cukromierza – jeżeli wskazanie opada co 2 dni oznacza że wino fermentuje prawidłowo). Po zakończonej fermentacji, stan cukru mierzony za pomocą cukromierza powinien wskazywać 0 lub poniżej. Należy przeprowadzić dwie próby jedna po drugiej w odstępie 2 dni. Zmniejszająca się wartość na wskaźniku oznacza, że proces fermentacji postępuje nadal i trzeba jeszcze poczekać, a gdy wartość pozostaje niezmienna oznacza to, że wino przestało fermentować. Należy pamiętać o zamykaniu poj, fermentacyjnego, aby powietrze nie dostawało się do wina.

 

5. Jeżeli na dnie pojemnika pojawił się osad, należy zlać wino znad osadu do drugiego, czystego pojemnika przy pomocy rurki do obciągu. Następnie dodać zawartość torebki oznaczonej symbolem „H” i dokładnie wymieszać. Pozostawić wino przez 5 do 10 dni w pojemniku w celu sklarowania. Przez pierwsze 3 dni wskazane jest dość intensywne potrząsanie pojemnikiem w celu pozbycia się gazów powstałych w wyniku fermentacji. Wskazane jest też przeniesienie pojemnika do chłodniejszego pomieszczenia. Jeżeli wystąpi taka potrzeba, jest to moment w którym można dodać środek klarujący. W tym celu należy wlać do wina zawartość saszetki „J” i bardzo dokładnie wymieszać, następnie dodać saszetkę „K” i także dokładnie wymieszać. Po tym zabiegu, całość należy pozostawić do sklarowania w miejscu w którym będziemy je zlewać do butelek (aby nie przenosić balonu ze sklarowanym winem). Sklarowane wino możemy zlewać bezpośrednio do butelek (uważając by nie poruszyć osadu) lub możemy je przelać do czystego fermentatora jeżeli uważamy, że wino wymaga dosłodzenia (jeśli ktoś woli wino półsłodkie/słodkie). W celu dosłodzenia należy odlać 1-2 l wina do garnka, podgrzać do temperatury ok.60 st.C i rozpuścić w nim cukier (dobrze jest użyć glukozy), następnie po ostygnięciu dodać do całości wina.

 

6. Po 24h możemy przelać je do wysterylizowanych butelek i zakorkować. W celu nadania butelkom profesjonalnego wyglądu można założyć na korki kapturki termokurczliwe a na butelki nakleić etykiety.

 

7. Odstawić wino do leżakowania w ciemne i chłodne miejsce na kilka miesięcy. Optymalny, minimalny czas leżakowania wina to 4 m-ce. Jakość i bukiet wina są lepsze w miarę upływu czasu.

 

Paweł Wojcieszuk GPW
03-287 Warszawa, ul. Uroczysko 5/3
NIP: 113[zasłonięte]5804

 

 Wszelkie wpłaty prosimy dokonywać na rachunek:(w tytule proszę wpisać login Allegro)

13 1160 [zasłonięte] 2[zasłonięte]2020002 [zasłonięte] 537762

 
.
.
.
.
.
.