Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

komputer # ATARI 400 # pod choinkę !!!

23-12-2014, 22:46
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 400 zł      Najwyzsza cena licytacji: zł      Aktualna cena: 362 zł     
Użytkownik mariatari
numer aukcji: 4919081380
Miejscowość Kobylanka
Licytowało: 8    Wyświetleń: 299   
Koniec: 23-12-2014 21:06:17

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Witam na mojej aukcji
ATARI 400

pod choinkę


 ./\.

  _>_<_
  Ѽ.\/ Ѽ
  ;->( ɕѼ Ҩ .
[zasłonięte]@.♥ '(█) ♥ *$
Ѽ "( ()♥t (Ѽ)o*♥*

(█),-♥.-Ѽ _Q@,0 ɕ(█)
>o*oѼ [zasłonięte]@.<
o`-.♥.-@""-Q '♥~@'
♥.'`Ѽ ♥ *Ѽ ɕҨ ‘♥ @`-.)
Ѽ o (█). @* '-@Ѽ ’Q.*(█)’Ѽ
Ѽ -♥-'Ѽ ♥._ Ѽ
[zasłonięte]@.♥ '*Q ♥ *(█), [zasłonięte]@.♥ '*
.♥' @ _ ɕ♥ _.-'~♥-. @ ´(♥)`-*.o
.(█)* ♥ ..-' (Ѽ) o *.(Ѽ) 0 *(█)`)
(Ѽ ) '-._♥__(Ѽ)@
;--♥' ♥Ҩ 0‘(Ѽ) Q o *♥ * Ѽ ♥
* (Ѽ)._♥__* .Q.~ ♥- ♥Ҩ. 0 () Q ♥*'.

(█)* ♥ *‘ o * ♥ _(█)Q~ ♥Ҩ __Ѽ♥__(█)
▓▓▓▓▓

▓▓▓▓▓▓▓▓▓



 

          Na szczęśliwego nabywcę czeka uroczy komputer ATARI 400 w wersji NTSC, który pomimo swojego wieku prezentuje się naprawdę dobrze. Obudowa posiada wprawdzie niewielkie wyszczerbienie na jednym z rogów (pokazane na zdjęciu) ale jak na ponad 30-letni sprzęt to i tak niewielki mankament. Najważniejsze, że komputerek został sprawdzony i jest sprawny. Podłączony do telewizora (obsługującego NTSC - obecnie niemal każdy) daje ładny obraz i dźwięk, klawiatura działa bez zarzutu, przy naciskaniu klawiszy wesoło klika wbudowany głośniczek. Klapka od gniazda cartridge'a przy otwarciu prawidłowo odcina zasilanie. Złącze dla cartridge działa, gry odpalają się bez problemu. Port SIO (sprawdzony stacją dysków) i gniazda joysticków działają. Ciekawostką jest, że ten model posiada do dyspozycji łamaczy joystick'ów aż cztery sloty! Na zdjęciach zaprezentowany jest oferowany komputer.

        
         Dodaję GRATIS przejściówkę z amerykańskiego jacka antenowego na europejski wtyk antenowy, co umożliwi bezproblemowe podłączenie do telewizora :)

 

       W oferowanym egzemplarzu jest pewien smaczek - na spodniej stronie obudowy posiada wydrukowany w plastiku napis ATARI / 402 (pokazany w powiększeniu na ostatnim zdjęciu). Przyznaję, że po raz pierwszy spotykam się z takim oznaczeniem. Być może nie znaczy to nic, a być może jest to coś wyjątkowego?

 

         Podłączenie komputera do zasilania nie nastręcza żadnych kłopotów, bo nie ma znaczenia jakie jest napięcie w sieci, tylko jaki prąd dochodzi do komputera od zasilacza. Wystarczy zatem zastosować do niego dostępne na naszym rynku zasilacze uniwersalne dające na wyjściu 9V AC (prądu przemiennego) i ok. 31 VA  lub zastosować (dostępny m.in. na Allegro za 25-30zł) konwerter 110V-230V do amerykańskiego zasilacza (oryginalne wartości to: Input 120V, 60Hz, 50W; Output 9V AC, 31 VA). Ja do uruchomienia użyłem zasilacza od stacji dysków Atari 1050 o cechach: wejście 220V, 37W 50Hz; wyjście 9V, 27VA oraz konwerter + amerykański zasilacz. Jak widać w kwestii zasilania komputerek jest bardzo tolerancyjny. W przypadku zakupu poprzez opcję "kup teraz" oryginalny amerykański zasilacz ATARI i konwerter dorzucam GRATIS!

         Co do historii Atari 400 to nadmienię tylko, że był to pierwszy model wypuszczony przez firmę Atari Inc. na rynek amerykański w lutym 1979 roku (wspólnie z ATARI 800), natomiast pierwszy publiczny pokaz odbył się w  listopadzie 1978r. Nie każdy wie, że w fazie konstrukcyjnej inżynierowie nadali mu imię Candy. Czterysetka nigdy nie była sprzedawana w Polsce, nawet w Pewex-ie. Dlatego stosunkowo (w porównaniu do XL-ek czy XE) mała ich liczba znalazła się w naszym kraju i to głównie za sprawą prywatnego importu. Ostatni egzemplarz ATARI 400 zszedł z taśmy produkcyjnej w 1983 roku.


            Jeżeli chcesz stać się posiadaczem kawałka historii firmy ATARI i poszerzyć swoją kolekcję o niebanalny komputer, to nie możesz nie mieć tej maszynki!

 

UWAGA!!! Na życzenie, możliwe jest nabycie cartridge'a BASIC Computing Language (CXL4002), czyli nic innego jak interpretera języka Basic m.in. właśnie dla Atari 400 (modele 400, 800 i 1200XL nie miały wbudowanego na stałe basica) oraz różnych gier na cartridge'ach (spis na e-mail).



Zapraszam i zachęcam do licytowania!

Przy zakupach wieloprzedmiotowych zawsze obniżam koszty przesyłki.
Pozostałe opcje przesyłki na życzenie do uzgodnienia po zakończeniu aukcji



* z uwagi na wiek przedmiotu, oferowany jest on "taki jaki jest" z wyłączeniem gwarancji i rękojmi.
   Masz wątpliwości - zadaj pytanie zanim zalicytujesz, chętnie odpowiem. Z tego tytułu nie odwołuję ofert

   i nie przyjmuję zwrotów