Komora dekompresyjna ORTOLAN L - 80
Do zaoferowania mam Komorę dekompresyjną ORTOLAN L – 80, osadzoną na kontenerze do Stara 266. Rok produkcji 1982, Komora jest kompletna, sprawna do drobnych poprawek kosmetycznych. Stan komory jak również całego osprzętu i głównej tablicy kontrolno sterującej bdb/db. Kontener w stanie dobrym – do drobnych poprawek blacharsko lakierniczych.
OPIS / PRZEZNACZENIE
Opis z oryginalnej dokumentacji: Komora dekompresyjna ORTOLAN przeznaczona jest do:
- prowadzenia dekompresji leczniczej przy objawach choroby ciśnieniowej i urazu ciśnieniowego płuc – dla jednego nurka w towarzystwie ubezpieczającego lekarza, przy ciśnieniu do 0,7 MPa (70 m H2O);
- przeprowadzania dekompresji powierzchniowej dla dwóch nurków jednocześnie;
- przeprowadzania treningów ciśnieniowych dla dwóch nurków jednocześnie pod ciśnieniem do 1 MPa, co odpowiada zanurzeniu na głębokość do 100 m (zgodnie z posiadanymi uprawnieniami nurków poddawanych sprężaniu);
- transportowania chorego nurka w towarzystwie ubezpieczającego lekarza do stacjonarnej komory dekompresyjnej (w przypadku osadzenia komory na podwoziu samochodu dostawczego – oryginalnie STAR 266).
DANE TECHNICZNE:
Rodzaj komory - ` jednoprzedziałowa,
Max. ciśnienie robocze - 1 MPa (100 m H2O),
Ciśnienie otwarcia zaworu bezp. - 1,08 – 1,1 MPa;
Ciśnienie próbne - 1,25 MPa;
Max. ciśnienie powietrza zasilania - 15 MPa;
Max. szybkość podnoszenia ciśnienia - 0,3 MPa;
Max. szybkość opróżniania komory - 0,1 MPa;
Liczba miejsc siedzących - 1;
Liczba miejsc leżących - 1;
Objętość wewnętrzna komory - 2,25 m2;
Grubość poszycia kadłuba - 6 mm, włazu 8 mm;
Średnica włazu - 704 mm;
Średnica śluzy - 208 mm;
Napięcie zasilania telefonu i żarówki ośw. - 12V;
Napięcie zasilania grzejnika - 220 V;
Masa całkowita komory - 900 kg;
BUDOWA
Komora dekompresyjna zbudowana jest z blachy stalowej w kształcie cylindra zamkniętego z obu stron eliptycznymi dennicami. W przedniej dennicy wykonany jest właz wejściowy o średnicy 704 mm, zamykany pokrywą wyposażoną w gumowy pierścień uszczelniający. W położeniu zamkniętym pokrywę blokuje się za pomocą czterech rygli sterowanych z zewnątrz lub wewnątrz komory. Wokół średnicy włazu znajduje się 12 uchwytów śrubowych, służących do mocowania przenośnej jednoosobowej komory dekompresyjnej. Na kadłubie komory przyspawane są cztery uchwyty umożliwiające podnoszenie jej za pomocą urządzeń dźwigowych. W poszyciu komory zainstalowano dwa iluminatory (oświetleniowy i obserwacyjny) oraz urządzenia śluzowe przeznaczone do podawania lub odbierania niewielkich przedmiotów z/do wnętrza komory, gdy panuje w niej podwyższone ciśnienie. Urządzenie śluzowe wyposażone jest w dwie pokrywy. Pokrywa zewnętrzna posiada blokadę uniemożliwiającą jej otwarcie, jeżeli uprzednio nie nastąpi połączenie przestrzeni wewnątrz śluzy z atmosferą. Wewnątrz komory znajduje się: łóżko, fotel, stolik, grzejnik, tłumik powietrza dolotowego, pomocnicza tablica kontrolno – sterująca, wraz z mikrosłuchawką urządzenia telefonicznego. Łóżko i fotel posiadają pasy bezpieczeństwa. Na zewnątrz komory znajdują się: zawór bezpieczeństwa, zawór odwadniający, główna tablica kontrolno – sterująca wraz z urządzeniami laboratoryjnymi i wyłącznikami elektrycznymi grzejnika i lampy komory.
Możliwość sprzedaży kompletu z kontenerem bądź samego wyposażenia.
Pytania: tel. 504 [zasłonięte] 41 12