Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

KOLORTON ZŁUDZENIA OPTYCZNE ILUZJA

01-04-2015, 10:36
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 14.99 zł     
Użytkownik edubawi
numer aukcji: 5199464665
Miejscowość Sopot
Wyświetleń: 5   
Koniec: 01-04-2015 09:46:34

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Producent: Inny
Waga (z opakowaniem): 0.10 [kg]
Bohater: brak
Marka: Inna
Kolor: Wielokolorowy
Płeć: Chłopcy, Dziewczynki
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha


 

Kolorton - złudzenia optyczne

 

 

 


 



 
Opis produktu:

Sześciokątny bączek, na którego nakładamy jedną z 10 dołączonych plansz i obserwujemy mieszanie kolorów. Bączek kręci się tak szybko, że ludzkie oko nie jest w stanie wyłapać poszczególnych kolorów tylko jeden zmieszany. Doskonały przyrząd dla dzieci do nauki kolorów, a jednocześnie wspaniała zabawa.  Dodatkowo zestaw 3 doświadczeń, które można samemu wykonać w domu przy pomocy bączków i innych przedmiotów domowych.

Opis edukacyjny produktu:

Claude Monet nie był fizykiem lecz najwybitniejszym impresjonistą przełomu XIX i XX wieku. Nazwa kierunku sztuki pochodzi od tytułu jego obrazu "Impresja. Wschód słońca". Dlaczego został malarzem? Być może w dzieciństwie bawił się kolorowymi bączkami, które wprawione w ruch obrotowy wywoływały złudzenie mieszania się barw. Zafascynowany gamą kolorów zaczął mieszać barwy na swojej palecie z farbami i przenosić je na płócienne obrazy. Sprawdź czy Ty możesz zostać malarzem, przed Tobą leżą bączki, spróbuj nimi zakręcić. Czy na wszystkich bączkach zaobserwowałeś (aś) składanie barw? Słowo kolor pochodzi z języka łacińskiego. W większości kontekstów dotyczy wrażeń odbieranych za pośrednictwem oka. Słowo kolor jest używane przez osoby grające w karty, kiedyś też było używane dla odznak w wojsku, obecnie używa się go nawet dla określenia właściwości kwarków. Tak więc termin kolor podobnie jak inne słowa wywołuje sobą skojarzenia związane z kontekstem. Podobnie jest z terminem barwa, jej nazwa pochodzi z języka łacińskiego: barbus. Słowo barwa kojarzy się z wrażeniami odbieranymi za pośrednictwem oka, może kojarzyć się z materią zawartą w barwniku, ma też zastosowanie przy ocenie dźwięku, "barwa dźwięku", przy ocenie samogłosek "barwa samogłoski", również było używane w wojsku "barwy oddziału".