Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Kolektor słoneczny próżniowy kolektory 30 rur

11-06-2014, 6:46
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 2 480 zł     
Użytkownik stamarkonin
numer aukcji: 4282037557
Miejscowość KONIN
Wyświetleń: 82   
Koniec: 11-06-2014 06:39:18

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Dzień dobry

Przedmiotem naszej aukcji jest Próżniowy Kolektor Słoneczny firmy STAMAR produkowany w Polsce składający się z 30 rur typu HEAT-PIPE


Nasze Kolektory jako jedyne są produkowane w Polsce, oraz jako jedyne są najbardziej wydajne, potwierdzone badaniami przez Laboratorium Akredytowane przez UE w Piastanach. Największym osiągnięciem naszych kolektorów są:

- Temperatura stagnacji w kolektorach Polskich STAMAR wynosi 300st.C.

Jest to temperatura do jakiej maksymalnie nagrzeje się kolektor przy promieniowaniu 1000W/m2. W taki sposób badana się wszystkie kolektory. Możliwość przetworzenia takiego samego promieniowania na wyższą temperaturę przez kolektor powoduje jego wyższą skuteczność w grzaniu w dni słoneczne i co ważniejsze w dni pochmurne, których nie brakuje w naszej szerokości geograficznej.

W innych kolektorach sprowadzanych do Polski Chińskich kolektory posiadają niższe temperatury stagnacji w granicach 170-250st.C. Kolektory VISSMANN mają temperaturę sięgającą do 282st.C, natomiast kolektory płaskie mają temperaturę stagnacji od150-170st.C. Wiadomo czym wyższa temperatura stagnacji tym wyższa jest sprawność, efektywność grzania.  Temperatura stagnacji świadczy o tym, że kolektor osiąga większe temperatury przy tym samym nasłonecznieniu, czyli lepiej grzeje wodę.

- absorpcja ( wchłanialność promieni słonecznych, sprawność optyczna). Kolektory Firmy STAMAR produkowane w Polsce posiadają sprawność optyczną czyli absorpcję 96%,czyli tyle światła wychwycą w danym czasie,  natomiast inne kolektory sprowadzane do Polski Chińskie posiadają niższe parametry w granicach 70-80%. Kolektory VISMANN posiadają absorpcję 83%, natomiast płaskie ok. 70%. Czyli jak widać kolektory STAMAR przekazują więcej ciepła wychwyconego z światła. Absorpcja jest to jeden z najważniejszych parametrów, bo on decyduje czy kolektor w pochmurne dni będzie grzał czy nie. Jak widać nasze kolektory mają najwyższą absorpcję  (wchłanialność) i grzeją w pochmurne dni. Wychwytują więcej ciepła przekazanego do C.W.U o 20%. Jest to bardzo duża zaleta.



- Kolektory STAMAR posiadają w rurce ciepła płyn jednorodny, który pod wpływem wysokich temperatur się nie rozwarstwia i tym samym kolektory STAMAR nie potrzebują żadnych zabezpieczeń takich jak podtrzymywanie zasilania, termostatycznych zaworów do upuszczania ciepłej wody, czy żaluzji przeciwsłonecznych.Ta cecha umożliwia zwiększenie efektywności grzania z układu solarnego. Stosuje się mniejszy wymiennik i większą powierzchnię kolektorów. Taka konfiguracja zapewnia w 100% ciepłą wodę wczesną wiosną oraz jesienią z instalacji solarnej. Zastosowanie mniejszego zbiornika spowoduje szybsze jego nagrzewanie i tym samym wyższą temperaturę wody. Po uzyskaniu odpowiedniej temperatury instalacja wyłącza się. Załączy się ponownie dopiero po spadku temperatury w zasobniku, lub jeśli jest podłączone centralne ogrzewanie to ciepło z kolektora zostanie w nie skierowane. Zastosowanie dużego zasobnika do małej powierzchni kolektorów (płaskie chińskie) spowoduje częste niedogrzewanie zbiornika, czyli zimną wodę którą będzie trzeba dogrzewać kotłem lub grzałką elektryczną. Takie rozwiązanie stosowane są w instalacjach z kolektorami płaskimi oraz chińskimi mają na celu zapobieganie przed przegrzewaniem się kolektorów, które prowadzi do uszkodzenia kolektora. Efektywnie pracują tylko w bardzo nasłonecznione dni czyli ok 1,5 miesiąca rocznie. Inne kolektory po przegrzaniu nie wracają do swojej normalnej pracy, gdyż płyn który się znajduje w rurce ciepła się rozwarstwia i kolektory tracą swoją sprawność.

 

To są niektóre zalety naszych kolektorów, wszystkie inne zalety można porównać na naszej stronie internetowej.

 

Ponadto wewnętrzna powierzchnia rury próżniowej pokryta jest absorberem składającym się z aluminium, stali nierdzewnej i miedzi, to połączenie stanowi kolor pomarańczowy. Powszechnie sprowadzane do Polski kolektory słoneczne produkcji Chińskiej posiadają kolor błękitny, co daje użytkownikowi mniej ciepła z jednej rurki. To dlatego nasze kolektory dzięki takiemu absorberowi koloru  pomarańczowego (CU) osiągają najwyższe parametry. Parametry te są potwierdzone certyfikatem Laboratorium Akredytowanego przez UE.

 


-Kolektor Słoneczny produkowany przez firmę STAMAR jest najnowocześniejszym rozwiązaniem w systemach solarnych.
-Kolektor próżniowy jest idealny dla osób pragnących obniżyć swoje koszty ciepłej wody użytkowej lub ogrzewania niskotemperaturowego.
-Kolektor składający się z nowoczesnego rozwiązania HEAT- PIPE, stawia kolektor w czołówce kolektorów najbardziej sprawnych oraz najbardziej wydajnych zmieniając energię słoneczną w energię cieplną.
-Kolektor typu Heat-Pipe pracują nawet w okresie zimowym, w przypadku kiedy jest tzw. promieniowanie rozproszone (np. pochmurny dzień).
-W skład zestawu wchodzi specjalny aluminiowy stelaż, za pomocą którego kolektor można postawić na płaskim podłożu lub zamontować na dachu skośnym.
-Rura próżniowa, to dwie szklane rury zespolone ze sobą , między którymi znajduje się próżnia - najlepsza ze znanych nam izolacja cieplna.
-Wewnętrzna rura szklana pokryta jest od strony próżni trójwarstwową powłoką absorpcyjną.
-Próżnia, zapewnia doskonałą przenikalność promieniowania słonecznego do absorbera i minimalną emisję promieniowania cieplnego z nagrzanego absorbera do otoczenia.
-Wewnątrz rury próżniowej znajduje się aluminiowy radiator i miedziana próżniowa rurka cieplna zakończona kondensatorem , która odbiera ciepło z absorbera.
-W rurce cieplnej znajduje się niewielka ilość substancji niezamarzającej i parującej w temperaturze 20 ºC, co zapewnia pozyskanie energii słonecznej nawet w dni pochmurne.
-Wytworzona para zbiera się w kondensatorze rurki cieplnej umieszczonym w wymienniku ciepła.
-Przez wymiennik ciepła przepływa pośredni czynnik grzewczy, który odbierając ciepło z kondensatora powoduje skroplenie pary a kondensat wraca do rurki cieplnej i cały proces powtarza się od nowa.
-Rurowe kolektory próżniowe są do 30% sprawniejsze od kolektorów płaskich w okresach wiosennym i jesiennym, oraz do 60% sprawniejsze w okresie zimowym.
-Wykazują stały poziom absorpcji promieniowania w ciągu całego dnia, gdyż powierzchnia absorpcji nie zależy od kąta padania promieni słonecznych tak jak w kolektorach płaskich.
-Rurowe kolektory próżniowe najczęściej stosowane są do podgrzewania wody użytkowej w okresie całego roku, i do przejmowania ogrzewania C.O w pomieszczeniach  oraz ogrzewania wody w basenach.
-Naszej strefie klimatycznej kolektory próżniowe zapewniają w skali roku uzyskanie ok 80% energii zużywanej na podgrzanie wody użytkowej oraz ok 30% energii zużywanej na ogrzewanie budynków.


-Głowica kondensatora zbiorczego wykonana jest z rury miedzianej fi 35[mm] ocieplonej warstwą waty szklanej i pianki poliuretanowej o łącznej grubości 150[mm] eliminuje to straty ciepła.
Na zewnątrz warstwę pianki chroni obudowa z blachy aluminiowej wykonana o wymiarach 150mm x 150mm . Obudowa stanowi kwadrat i jest większa o 20mm od innych obudów kolektorów, dzięki temu uzyskujemy lepszą izolację i zdecydowanie mniejsze straty ciepła.
-Ekran absorpcyjny (radiator) jest wmontowany bezpośrednio na rurce próżniowej [heat-pipe] co powoduje szybkie i całkowite przekazanie ciepła zebranego do próżniowej rurki.
Dokładnie dopasowany radiator do rurki [heat-pipe] umożliwia osiągnięcie w ciągu 2 min. pełnej mocy w słoneczny dzień.

KAŻDY ZESTAW KOLEKTORÓW JEST WYPOWAŻONY W KONSTRUKCJĘ NOŚNĄ (STELAŻ)  

 

 Produkujemy nasze nowatorskie wymienniki z potrójną wężownicą które idealnie ogrzewają c.w.u i bardzo dobrze przekazują nadmiar ciepła do sieci c.o.


Dobór kolektora w zależności od wymiennika i osób korzystających:


KolektoryZestaw do wspomagania ogrzewania z bojlerem 3x wymiennik ciepła T

 

Teraz zestaw 48 rur 300litrów zbiornik DUO do podłączenia C.O oraz Kolektora Słonecznego, który grzeje od wczesnej wiosny do późnej jesieni samodzielnie, podłączony do C.O, zimnej i ciepłej wody z dofinansowaniem 45% dla 6 osób już od 125zł miesięcznie. 

W swojej ofercie posiadamy 13 różnych zestawów dobranych indywidualnie dla każdego klienta.

 

W razie pytań proszę o kontakt
STAMAR
ul. Piłsudskiego 2
62- 504 Konin
697 120 660, 63 [zasłonięte] 70 lub 663 169 508.
[zasłonięte]@o2.pl
 

 

 

KOLEKTOR PRÓŻNIOWY STAMAR KRP 12,18,24,30rur

   DANE TECHNICZNE według laboratorium akredytowanego UE w Piastanach 

Typ.

    KRP12

  KRP18

  KRP24

   KRP30

Szerokość wysokość

grubość

1000mm

 2000mm

190mm

1500mm

2000mm

190mm

2000mm

2000mm

190mm

2500mm

2000mm

190mm

Ilość rur

12

18

24

30

Masa kolektora pustego

51kg +-2kg

71kg+-3kg

91kg+-4kg

110kg+-5kg

Objętość cieczy w kolektorze

0,9L

1,3L

1,8L

2,2L

Próżnia stopień

P> 5.0x10-3PA

P> 5.0x10-3PA

P> 5.0x10-3PA

P> 5.0x10-3PA

Średnica zewnętrznej rury grubość szkła

1,6+0,15mm

1,6+0,15mm

1,6+0,15mm

1,6+0,15mm

Powierzchnia brutto kolektora

2

3

4

5

Powierzchnia absorbera

0,98

1,475

1,96

2,458

absorbcja wchłanialność promieni

96%

96%

96%

96%

Współczynnik sprawności

ŋ0=0,79

ŋ0=0,79

ŋ0=0,79

ŋ0 =0,79

Maksymalne ciśnienie robocze

6bar

6bar

6bar

6bar

Kąt montażu

20-50st

20-50st

20-50st

20-50st

Spadek ciśnienia czynnika kolektora

<6mBar

<6mBar

<6mBar

<6mBar

Współczynnik utraty ciepła a1

1,98W(m2K)

1,98W(m2K)

1,98W(m2K)

1,98W(m2K)

Zależność temperatury utraty ciepła a2

0,006W(m2K2)

0,006W(m2K2)

0,006W(m2K2)

0,006W(m2K2)

Maksymalna temperatura stagnacji

300st

300st

300st

300st

Średnica rur

Fi 58+0,7mm

Fi 58+0,7mm

Fi 58+0,7mm

Fi 58+0,7mm

Powłoka absorbera

CU SS ALN

CU SS ALN

CU SS ALN

CU SS ALN

W razie pytań proszę o kontakt
STAMAR
ul. Piłsudskiego 2
62- 504 Konin
697 [zasłonięte] 660 lub 63 [zasłonięte] 70. 663 [zasłonięte] 508
[zasłonięte]@o2.pl