Informacje
1. Wszystkie filmy są nowe, oryginalne i zafoliowane.
2. Do każdego zamówienia wystawiamy faktury VAT.
3. Stałe koszty przesyłki, niezależne od ilości zakupionych filmów.
4. Możliwość odbioru osobistego w Warszawie.
5. Polecamy stronę
"o mnie" 6. Zobacz także
nasze pozostałe aukcje. Kolekcja Planete Doc Dvd
Kolekcja Planete Doc Dvd - opis
Najlepsze dokumenty świata na DVD! Dwumiesięcznik Festiwalu Planete DOC Review
Przeznaczone do burdelu
Opowiadający o urodzonych w burdelach Sonagachi 10-latkach, dla których dzieciństwo skończyło się, gdy postawili pierwsze pewne kroki. Od tej pory ich codzienność to zmywanie naczyń czy sprzątanie, a w niedalekiej przyszłości - przejęcie pałeczki od matek-prostytutek. Wyrwanie się z tego zaklętego kręgu zła graniczy z cudem. Ale i w Kalkucie cuda czasem się zdarzają.Krytyczna analiza powstania, historii, wewnętrznej struktury, kontrowersyjnych mechanizmów i potencjalnych kierunków rozwoju korporacji międzynarodowych. 150 lat temu korporacja była instytucją o małym zasięgu oddziaływania. Dziś międzynarodowa firma potrafi urastać do rangi kościoła, monarchii czy partii komunistycznej z innej epoki. Stała się dominującą instytucją życia publicznego. Czy korporacja oprze się historii? Dokąd zmierza?
Korporacja
Film ukazuje wewnętrzne relacje zachodzące w korporacji i ujawnia anty-korporacyjne dramaty poprzez zadziwiające opisy prawdziwych zdarzeń i relacje ich świadków. Jakie są konsekwencje rosnącej potęgi korporacji dla człowieka, środowiska naturalnego i demokracji. Czy nasza planeta ma szansę przetrwać, jeśli dajemy tak wielką władzę instytucji, która jest z założenia amoralna i antydemokratyczna oraz zorientowana głównie na generowanie zysku dla swoich udziałowców? Czy można znaleźć lekarstwo na tę bezwzględną pogoń za zyskiem? Film powstawał przez 6 lat. Został wyprodukowany w dobienajwiększych batalii antyglobalistycznych i spektakularnych upadków korporacji.
Odessa... Odessa!
Bohaterami filmu są emigranci z Odessy. Żyją oni przede wszystkim przeszłością, stale krążąc myślami wokół miejsc i wydarzeń związanych ze swoim mitycznym miastem. Po spotkaniu z małą społecznością żydowską żyjącą w dzisiejszej Odessie, trafiamy do Brighton - Małej Odessy w Ameryce i Ashdod w Izraelu. "Marokańczycy nie lubią Rosjan, Rosjanie nie lubią Etiopczyków a Etiopczycy Gruzinów" - tak, w skrócie, wyglądają relacje pomiędzy żydowskimi emigrantami w Ashdod. Dla uciekinierów z byłego ZSRR, USA i Izrael były zapowiedzią raju na ziemi. Wielu z nich potrafi się jednak odnaleźć tylko w nawiązaniu do przeszłości. Dużo tu zjawiskowych postaci, których obecność doskonale buduje niepowtarzalny, nostalgiczny klimat filmu. Choć życie odeskich emigrantów nie wydaje się łatwe, to posiada swoją przedziwną, bajkową atmosferę. "Odessa...Odessa!" to opowieść o nostalgii, wiecznym poszukiwaniu ziemi obiecanej i niemożliwości ucieczki od własnych korzeni.
Trzy Pokoje Melancholii
Bohaterami "TRZECH POKOI MELANCHOLII" są kilkunastoletni mieszkańcy Petersburga, Groznego i Inguszetii. Wraz z nimi poznajemy realia wojny rosyjsko-czeczeńskiej, która nadal - mimo licznych zabiegów mediacyjnych - zbiera swoje krwawe żniwo. Kręcony kilka lat temu film jest wciąż boleśnie aktualny w świetle zamachów terrorystycznych, jakie wstrząsają ostatnio tamtą częścią świata.Reżyserka nie kreśli jednak ram historycznych konfliktu, nie analizuje jego przyczyn, nie szuka winnych. Skupia się na ofiarach. Tytułowe trzy pokoje to trzy poetyckie podróże w głąb świata emocjonalnego małych Rosjan i ich muzułmańskich sąsiadów - Czeczeńców. Każda z części-pokoi ma własny klimat pozwalający widzowi przenieść się w intymną rzeczywistość bohaterów.
Gitmo - nowe prawa wojny
"Guantanamo" staje się dziś niemal synonimem słowa "więzienie". Tematem najnowszego filmu Erika Gandiniego ("Nadprodukcja. Terror konsumpcji"), jednego z najczęściej nagradzanych współczesnych dokumentalistów są niechlubne praktyki, jakim poddawani są tamtejsi więźniowie. Współautorem "Gitmo - nowe prawa wojny" jest Tarik Saleh TARIK SALEH, który pracował już z Gandinim przy jego poprzednich filmach.
WSPÓŁPRACUJEMY Z: