Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Kolekcja filmów Andrzeja Wajdy - 8 filmów !OKAZJA!

04-06-2014, 19:26
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 180 zł     
Użytkownik wjchemik
numer aukcji: 4274387666
Miejscowość Sicienko
Wyświetleń: 4   
Koniec: 04-06-2014 18:21:22

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Licencja do wypożyczania: Bez licencji
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Przedmiotem aukcji jest kolekcja 8 filmów Andrzeja Wajdy, w której skład wchodzą następujące tytuły: "Krajobraz po bitwie", "Ziemia obiecana", "Bez znieczulenia", "Wszystko na sprzedaż", "Człowiek z żelaza", "Panny z Wilka", "Popiół i diament" i "Człowiek z marmuru"

 

Wszystkie płyty są używane (Bez znieczulenia jest najbardziej porysowana, ale sprawna), ale w dobrym stanie.

 

Krajobraz po bitwie

 

gatunek:    Dramat obyczajowy
produkcja:    Polska
premiera:    14 maja 1970 (świat)
reżyseria:    Andrzej Wajda
scenariusz:    Andrzej Wajda, Andrzej Brzozowski

 

Film opowiada o Polakach, byłych więźniach obozu koncentracyjnego, którzy w 1945 roku zostają wyzwoleni przez Amerykanów i znowu trafiają do obozu (dla uchodźców). Wieloletni pobyt w obozie koncentracyjnym nieuchronnie prowadzi do psychicznych dewiacji. Rodzi się pytanie, czy człowiek, który przeżył piekło obozu, będzie umiał kiedykolwiek o nim zapomnieć.

 

Ziemia obiecana

 

gatunek:    Obyczajowy
produkcja:    Polska
premiera:    21 lutego 1975 (Polska) 21 lutego 1975 (świat)
reżyseria:    Andrzej Wajda
scenariusz:    Andrzej Wajda

 

Adaptacja powieści Władysława Reymonta. Epicki obraz konfliktów kapitalistycznej Łodzi końca XIX w. ukazany poprzez dzieje kariery trzech zaprzyjaźnionych przemysłowców Polaka, Żyda i Niemca, którzy za cenę rezygnacji z młodzieńczych ideałów i przejęcia bezwzględnych reguł walki o pieniądz zdobywają fortunę. Jest to nowa, skrócona o 20 minut, reżyserska wersja klasycznego już filmu z 1974 r.

 

Bez znieczulenia

 

gatunek:    Dramat obyczajowy, Psychologiczny
produkcja:    Polska
premiera:    27 listopada 1978 (Polska) 27 listopada 1978 (świat)
reżyseria:    Andrzej Wajda
scenariusz:    Agnieszka Holland, Andrzej Wajda

 

Po powrocie z zagranicy znany dziennikarz (Zbigniew Zapasiewicz) dowiaduje się że żona (Ewa Dałkowska) bierze z nim rozwód. Ponieważ nie zna przyczyn decyzji małżonki nie może się z tym pogodzić. Dodatkowo zaczyna popadać w coraz większe kłopoty zawodowe. Jego wystąpienie telewizyjne i publikacje prasowe nie zyskują uznania. Na uniwersytecie zawieszono wykłady, które prowadził. Planowany od dłuższego czasu wyjazd za zagranicę zostaje niespodziewanie odwołany. Podczas rozprawy rozwodowej żona zaczyna obciążać męża, składając fałszywe zeznania.

 

 

Wszystko na sprzedaż

 

gatunek:    Dramat
produkcja:    Polska
premiera:    28 stycznia 1969 (Polska) 28 stycznia 1969 (świat)
reżyseria:    Andrzej Wajda
scenariusz:    Andrzej Wajda

 

W czasie realizacji filmu nie zjawia się na planie aktor kreujący główną rolę. Karkołomny skok do pociągu wykonuje za niego reżyser . . . Ela - żona aktora i dawna miłość reżysera, oraz Beata - żona reżysera i dawna miłość aktora starają się go odnaleźć. W trakcie tych poszukiwań dociera do nich wiadomość, że zginął on wyskakując z pędzącego pociągu. Reżyser nie wie, co zrobić z nieskończonym filmem.

 

 

Człowiek z żelaza

 

gatunek:    Dramat obyczajowy, Polityczny
produkcja:    Polska
premiera:    27 lipca 1981 (Polska) 2 maja 1981 (świat)
reżyseria:    Andrzej Wajda
scenariusz:    Aleksander Ścibor-Rylski

 

Fabuła filmu jest kontynuacją losów rodziny Birkutów. Syn Mateusza Birkuta, Maciek Tomczyk, jest robotnikiem w stoczni gdańskiej. Jest także aktywnym działaczem komitetu strajkowego. Dziennikarz radiowy Winkel otrzymuje polecenie zrealizowania reportażu kompromitującego Tomczyka.

 

 

Panny z wilka

 

gatunek:    Dramat, Psychologiczny
produkcja:    Francja, Polska
premiera:    4 września 1979 (Polska) 4 września 1979 (świat)
reżyseria:    Andrzej Wajda
scenariusz:    Zbigniew Kamiński

 

Niespełna czterdziestoletni Wiktor Ruben po stracie przyjaciela przyjeżdża do wujostwa na wieś, gdzie w pobliskim dworku, w gronie kilku panien, spędził młodzieńcze lata. Julia doczekała się bliźniaczek, wyemancypowana Jola wyszła za mąż, Fela przedwcześnie zmarła, zmieniły się też Zosia i Kazia, mała Tunia wyrosła na piękną pannę. Pojawienie się Rubena, jego wspomnienia i chęć ożywienia przeszłości burzą spokój mieszkanek dworu, ujawniają ich powikłane losy, dramaty, życiowe klęski.

 

 

Popiół i diament

 

gatunek:   Dramat, Psychologiczny, Polityczny
produkcja:    Polska
premiera:    3 października 1958 (Polska) 3 października 1958 (świat)
reżyseria:    Andrzej Wajda
scenariusz:    Andrzej Wajda, Jerzy Andrzejewski

 

Młody akowiec, Maciek Chełmicki, otrzymuje rozkaz zastrzelenia sekretarza KW PPR. Zbieg okoliczności powoduje, że zabija kogoś innego. Spotykając się twarzą w twarz ze swoją ofiarą doznaje szoku. Staje przed koniecznością powtórzenia zamachu. Poznaje Krystynę, dziewczynę pracującą jako barmanka w restauracji hotelu "Monopol". Uczucie do niej uświadamia mu jeszcze bardziej bezsens zabijania w chwili zakończenia wojny. Wierność złożonej przysiędze, a tym samym obowiązek podporządkowania się rozkazowi, przeważa szalę.

 

 

Człowiek z marmuru

 

gatunek:    Dramat obyczajowy, Polityczny
produkcja:    Polska
premiera:    25 lutego 1977 (Polska) 25 lutego 1977 (świat)
reżyseria:    Andrzej Wajda
scenariusz:    Aleksander Ścibor-Rylski

 

Rok 1976. Na korytarzu gmachu Telewizji Agnieszka - dyplomantka szkoły filmowej - przekonuje "ważnego" redaktora o potrzebie powstania filmu o Mateuszu Birkucie, przed laty przodowniku pracy, którego błyskotliwa kariera skończyła się nagle i niespodziewanie gdzieś około roku 1952. Po pertraktacjach dziewczyna dostaje wreszcie taśmę i niezbędny sprzęt. Rozpoczyna prywatne "śledztwo", mające ustalić przyczyny sukcesu i upadku Birkuta...