TOWAR ŚWIEŻY I OD OFICJALNEGO DYSTRYBUTORA PREPARATÓW W POLSCE
KOKODA TROPICAL SPRAY na komary tropikalne, groźne
moskity,kleszcze i inne owady tropikalne.
Preparat o porównywalnej efektywności do 50% DEET
i przyjemnym praktycznie bezwonnym zapachu .
Preparat zabezpiecza przed ukąszeniem do 5 godzin ( Badania skuteczności przeprowadzono w Państwowym Instytucie Higieny ) Wysoka temperatura, wilgoć i inne czynniki atmosferyczne mogą skrócić czas działania preparatu.W razie potrzeby należy zastosować ponownie.
Strzeż się malarii, żółtej febry, dengi i innych chorób tropikalnych przenoszonych przez komary i owady tropikalne
Artykuł 13 ustawy o turystyce z 23 sierpnia 1997 r. obliguje biura podróży do informowania o zagrożeniach chorobami tropikalnymi oraz udzielenia chociażby krótkich wskazówek jak zabezpieczać się przed takimi chorobami, a we własnym interesie powinna o tym pamiętać osoba zainteresowana wyjazdem, skoro zapomina biuro podróży.
Wiedz, że na malarie nie ma skutecznej szczepionki. Lepiej oglądać zdjęcia z turystycznych wojaży niż kartę chorobową.
Każdy lekarz chorób tropikalnych zaleca stosowanie tego typu preparatu.
Jeżeli jest inaczej miej dużą wątpliwość co do kompetencji lekarza.
Każdego roku na malarię choruje pięćset milionów ludzi ,a ok. milion umiera.Jeśli wybierasz się na wakacje lub tropikalną podróż,musisz wiedzieć jak chronić siebie rodzinę znajomych.Pamiętaj także,że na malarię nie ma skutecznej szczepionki,a można jedynie łykać profilaktycznie leki przepisane przez lekarza z Poradni Chorób Tropikalnych i zabezpieczać się dobrymi moskitierami i repelentami na komary ,a takim jest niewątpliwie Mugga
Naprawdę wyjeżdżając do ciepłych krajów tropikalnych proszę sprawę ochrony zdrowia potraktować bardzo poważnie.Malaria to tylko jedna z wielu chorób przenoszonych przez komary do tych najgroźniejszych należą też żółta febra,denga, leiszmanioza i różnego rodzaju gorączki krwotoczne oraz wiele innych chorób przenoszonych tez przez kleszcze, moskity czy pchły ziemne
W 100 % ORYGINALNY PRODUKT
Firma nasza po wielu doświadczeniach z produktami podrabianymi - bardzo mocno monitoruje rynek w tym kierunku.
Jedna buteleczka 60 ml powinna wystarczyć na ok. 2 tygodnie intensywnego używania w strefie tropikalnej.
Jedna buteleczka = ok. 400 aplikacji.
KOKODA Tropical Spray
Produkt przeznaczony do stosowania na skórę oraz odzież wierzchnią,odstraszający komary,w tym komary tropikalne.
Zastosowanie :
- na komary (europejskie i tropikalne)
- kleszcze
- meszki
- moskity
- mole,gzy itp.
Dla kogo?
Przede wszystkim dla każdego komu doskwierają komary, kleszcze i meszki min.
- wędkarze
- myśliwi i leśnicy
- podróżnicy i osoby wybierające się do ciepłych krajów
- osoby lubiące czynny wypoczynek na łonie natury np. łąka ,las itp
- działkowicze i ogrodnicy
- osoby zatrudnione przy eksploatacji lasu
- funkcjonariusze straży pożarnej i granicznej
- wojskowi stacjonujący w rejonach zalesionych
- rolnicy
- młodzież uczestnicząca w obozach i koloniach
ZASTOSOWANIE:
Preparat przeznaczony do użytku w ekstremalnych warunkach i rejonach tropikalnych, gdzie istnieje wysokie ryzyko wystąpienia chorób przenoszonych przez komary min. malarii , dengi, żółtej febry, boreliozy i innych groźnych chorób przenoszonych przez insekty.Preparat zabezpiecza przed ukąszeniem do 5 godzin. Wysoka temperatura, wilgoć i inne czynniki atmosferyczne mogą skrócić czas działania preparatu. W razie potrzeby należy zastosować ponownie.
Przed użyciem należy dokładnie zapoznać się z zaleceniami i sposobem użycia.
SPOSÓB UŻYCIA:
Nie rozpylać w zamkniętych pomieszczeniach i unikać wdychania rozpylonej cieczy,nie stosować więcej niż trzy razy dziennie. Wstrząsnąć kilkukrotnie energicznie pojemnikiem, a następnie spryskać odzież i nieosłonięte części ciała z odległości ok. 20cm. Nie stosować pod odzież. Stosowanie u dzieci poniżej 2 roku życia jest zabronione.Dzieci od 2 do 12 roku życia tylko pod kontrolą dorosłych.Dzieciom powyżej 12 lat udzielić instrukcji jak należy bezpiecznie stosować preparat. Kobiety w ciąży powinny
ograniczyć stosowanie tylko na odzieży. Nie należy aplikować okolic oczu, ust, nosa, otwartych ran, podrażnionej skóry,palców i wewnętrznych części dłoni.Nie rozpylać bezpośrednio na twarz.Chcąc używać preparat na twarzy najpierw należy spryskać dłonie, a następnie delikatnie nanieść na twarz omijając oczy, usta, nos.Po powrocie do domu,preparat należy zmyć wodą z mydłem lub innym środkiem do mycia skóry.Odzież po zaprzestaniu stosowania wyprać.W wypadku występowania alergii zaprzestać stosowania preparatu.
UWAGI! Produkt wyłącznie do użytku zewnętrznego.
PRZECHOWANIE: Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.Chronić przed źródłem ciepła, ognia,
słońca i temperatur powyżej 40°C.
Substancja czynna; LANXESS' Saltidin® / Ikardyna 20%
Data produkcji 2014.02.01
Data ważności: 3 lata od daty produkcji
Numer pozwolenia: 5562/2013
Mapy określające największe zagrożenie zachorowania na malarie.
STREFY NAJWIĘKSZEGO ZAGROŻENIA
AFRYKA I AZJA - ŹRÓDŁO http://wwwn.cdc.gov/travel/
AMERYKA POŁUDNIOWA - ŹRÓDŁO http://wwwn.cdc.gov/travel/
Mini poradnik dla wyjeżdżających w tropiki:
O zdrowie warto zadbać przed podróżą. Nieskomplikowane przygotowania przed wyjazdem oraz profilaktyka zdrowotna jeszcze w Polsce pozwolą uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w podróży i po powrocie oto parę wskazówek.
1.Wizyta w specjalistycznej poradni chorób tropikalnych dla wyjeżdżających w tropikalne części świata lub do krajów rozwijających się. Tego typu rejony wiążą się z narażeniem na „egzotyczne” drobnoustroje oraz ciężkie choroby typu malaria,żółta febra lub różnego rodzaju gorączki krwotoczne.Warunki sanitarne oraz poziom opieki medycznej na miejscu najczęściej odbiega znacznie od tych, jakie spotykamy w Europie.Jeśli korzystamy z usług biura podróży, to możemy oczekiwać od organizatora wycieczki przedstawienia podstawowych informacji o zagrożeniach życia i zdrowia w rejonie docelowym. Jest on do tego zobowiązany prawnie (art. 13 Ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych), w praktyce jednak często okazuje się, że turysta zdany jest w tej kwestii wyłącznie na własną inicjatywę.
2.Zawsze należy mieć przy sobie własna moskitierę i wysokiej klasy środki odstraszające komary tropikalne, moskity i inne owady.W hotelach zazwyczaj powinny być moskitiery jak nie ma proszę pytać w recepcji,ale z doświadczenia wiemy,że różnie to bywa,a szczególnie w krajach ubogich moskitiery na łóżka są zazwyczaj zakurzone , brudne i nie wyglądają zachęcająco do spania pod nimi ( lub ich w ogóle nie ma , ale z całą pewnością chronią życie, bo nie dopuszczają do śpiącego człowieka owadów min. komarów i moskitów żywiących się krwią. Moskitiera łóżkowa jest podwieszona pod sufitem w dzień najczęściej jest związywana w duży supeł. Żeby ochrona była skuteczna moskitierę należy starannie wcisnąć dookoła ze wszystkich stron pod materac, aby odizolować się całkowicie od insektów.
3.Inne podstawowe rzeczy to: podstawowe opatrunki i leki przeciw bólowe,okrycie głowy,latarka (warto pamiętać o zapasowych bateriach i żarówce), okulary przeciwsłoneczne, krem przeciwsłoneczny z filtrem UV, kosmetyki osobiste,długie spodnie, koszule itp, lornetka ( szczególnie na safari)