KOGNITYWIZM
I KOMUNIKATYWIZM
DWA BIEGUNY WSPÓŁCZESNEGO
JĘZYKOZNAWSTWA
DYSKUSJA PRZY OKRĄGŁYM STOLE
Redaktor tomu: Władysław Chłopicki
(seria: "Język a komunikacja" nr 9)
Książka o niewielkiej objętości, ale bez wątpienia pasjonująca. Stanowi ona plon dyskusji okrągłego stołu, która odbyła się w dniu 6 marca 2004 roku, w ramach zorganizowanej przez Krakowskie Towarzystwo "Tertium" konferencji "Język trzeciego tysiąclecia III".
Dyskusja ta stanowiła odważną próbę wyjścia jej uczestników poza bezpieczne ramy własnego paradygmatu i zmierzenia się ze sposobem postrzegania języka reprezentowanym przez przedstawicieli drugiej szkoły językoznawczej. Czy była to próba udana, Czytelnicy ocenią sami. Niemniej warto podkreślić, że lektura poszczególnych artykułów, mimo że czasem trudna, zwraca uwagę na samą istotę sporu o to, czym jest znaczenie , sporu zasadniczo o charakterze filozoficznym: między stanowiskiem idealistycznym (kognitywizm) a stanowiskiem realistycznym (komuniklatywizm).
Artykuły zawarte w tym tomie oraz sama dyskusja dają wyobrażenie o istocie kognitywizmu i komunikatywizmu oraz ich punktach spornych, wskazują także na otwarte obszry i nierozwiązane nadal problemy, które wymagają spojrzenia "poza brzeg własnego talerza". [z recenzji wydawniczej]
Wydawca: Tertium
Rok wydania: 2006
Wersja językowa: polska
Liczba stron: 123
Oprawa: miękka
Format: 15,0 x 21,0 cm
ISBN: 83-[zasłonięte]234-1-1
|
Spis treści w formacie pdf
Kontakt z nami:
ul. Dwernickiego 7A/21, 31-530 Kraków
Szczegółowe informacje pod nr tel:
+48 [zasłonięte] 377 740
+48 12 [zasłonięte] 73
- gg: [zasłonięte]61549
Zasady składania i realizacji zamówień dostępne są na stronie "O mnie".
|