Przyszłość należy do systemów grzewczych, które prąd wytwarzają.
Zasada działania jest genialna w swej prostocie: Użytkownik kogeneratora płacąc za surowiec (paliwo) np. gaz ziemny zamienia je w kogeneratorze DACHS na dwa produkty potrzebne w każdym obiekcie (np. utrzymaniu ruchu w zakładach przemysłowych, domach wielorodzinnych, basenach, szkołach) – prąd i ciepło.
W takim układzie unika się strat produkcyjnych przy zamianie energii pierwotnej paliwa oraz przesyłowych a uśredniona rentowność ekonomiczna wykorzystania paliwa przy obecnym poziomie cenowym (za 1 kW energii elektrycznej i cieplnej) może wyniesć do 148 %.
Za każdą wydaną złotówkę na zakup paliwa można wytworzyć łącznie ciepło i prąd za ok. 1,48 zł. (stan na styczeń 2012).
Tak wysoką sprawność (przekraoczającą 100 %) gwarantują produkty Niemieckiej firmy Senertec stanowiące wynik ponad 25 lat badań i rozwoju produktu.
Produkt otrzymał nagrodę – Złoty medal na poznańskich targach 2013
ZALETY
- Częściowe lub całkowite uniezależnienie się od Zakładu Energetycznego – ogrzewając, wytwarzamy własny, ekologiczny prąd.
- Minimalne straty przesyłowe i szybki zwrot nakładów inwestycyjnych – Instalacja w wersji podstawowej może zamortyzować się już w ciągu 2-3 lat.
- Skojarzone wytwarzanie energii cieplnej i elektrycznej (ogrzewanie, ciepła woda użytkowa, własne, niezależne ,ekologiczne zasilanie energetyczne)
- Możliwość produkcji i sprzedaży energii elektrycznej (zielonej) do sieci publicznej
- Bezobsługowa praca i możliwość zdalnego zarządzania systemem
- Duża żywotność urządzenia (20 lat) W optymalnych warunkach użytkowania, sprawność urządzenia DACHS może przekroczyć 100 %
(niemiecka sprawdzona jakość) Produkt otrzymał złoty medal na targach POLEKO 2013 w Poznaniu.
- Możliwość uzyskania certyfikatów energetycznych i dopłat producenta prądu z Kogeneracji – jako odnawialne źródła energii
- Mała powierzchnia robocza i bardzo cicha praca (od 50 do 53 dB)
- Samoczynne dopasowywanie się do sieci energetycznej, pełna automatyzacja procesu synchronizacji.
- Serwis przez autoryzowanego i przeszkolonego dostawcę z gwarantowanym czasem reakcji oraz zdalnym nadzorem nad pracą układu
- Bardzo wysoka jakość wytwarzanego prądu (równy sinus)
- Możliwość zlecenia obsługi, dozoru, przeglądów pogwarancyjnych
Opłacalność/stopa zwrotu:
Stopa zwrotu zależy w głównej mierze od:
A) aktualnego stosunku cen gazu i prądu
B) kosztów inwestycji oraz kosztów serwisu
C) obecnych i przyszłych warunków eksploatacyjnych (rodzaju paliwa, sprawności istniejącego lub projektowanego układu wytwarzania ciepłą – układu odniesienia, ciągłości pracy, chwilowych skoków zapotrzebowania na ciepło oraz odbioru ciepła i prądu)
D) wzrostu cen nośników energii
E) dopłat do „energii zielonej” oraz wartość praw do emisji CO2
Urządzenie spełnia wszelkie wymogi ekologiczne oraz zasady wysokosprawnej Kogeneracji.
Na podstawie przekazywanej wraz z urządzeniem dokumentacji istnieje możliwość pozyskania europejskich dotacji innowacyjnych lub umarzalnego (15%) kredytu lub leasingu z Programu Finansowania Energii Zrównoważonej w Polsce (PolSEFF) – dotacja obejmuje koszty projektu, zakupy i montażu całego bloku ciepłowniczego, planowane są inne programy finansujące. Instalacja w wersji podstawowej może zamortyzować się w ciągu 2-3 lat. Dla porównania czas zwrotu inwestycji w ocieplenie budynku, lub kolektory słoneczne jest kilkakrotnie dłuższy.
Szanowni Państwo
Poniżej mogą Państwo skorzystać z kalkulatora do obliczeń opłacalności inwestycji lub wypełnić ankietę a my pomożemy określić okres zwrotu poniesionych nakładów.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 887 [zasłonięte] 777
Kalkulator opłacalności Ankieta
Prezentacja
DACHS jest produktem markowym produkowanym na magazyn, na półkę w tysiącach sztuk rocznie (to różnica pomiędzy wynalazkami typu kogenerator typ XYZ tzn projektowanych i wytwarzanych garażowo albo większość pracuje 5 lat i remont albo produkty chińskie.
1. Jaka jest Gwarancja, standard, premium, inne- koszt ?
- Standardowa gwarancja 2 lata od uruchomienia (jednak bieg gwarancji rozpoczyna się nie później niż 1/2 roku od dostawy urządzeń na plac budowy) na urządzenie i komponenty oraz całą związaną z urządzeniem instalację, gwarancja ta jest bezpłatna. Jeśli ktoś chce odpłatnej gwarancji ruchowej - warunki są do ustalenia. Ofertę możemy złożyć na konkretną lokalizację oraz ilość urządzeń. Jest możliwa gwarancja ruchowa do 10 lat!!! tj. do planowego remontu silnika. A po remoncie od nowa
2. Jakie są warunki płatności ?
- Do uzgodnienia, jednak zasadą jest że występuje płatność rezerwacyjna (zwykle 20 % po zamówieniu), płatność po dostawie urządzeń (zwykle 60-70%) oraz płatność końcowa (zwykle 10-20%) po uruchomieniu i protokole końcowym
3. Umowa serwisowa- koszty, ryczałt miesięczny ?
Jeśli urządzenie pracuje cały rok – 24/h a tak powinno być zaprojektowana instalacja to koszt serwisu bez kosztów dojazdu wynosi wg aktualnych cen ok.
5000,- zł/rok. Wahania niewielkie i związane z wartością euro oraz w miarę starzenia urządzenia z inflacją. = 10 lat występuje stały koszt roczny serwisu (gdyby nie inflacja to 10 lat dałoby koszt serwisu na poziomie 50 tys, zł.)
4. Czy są Elementy nie podlegające gwarancji, albo wyłączenia ? —————————–
Nie ma żadnych wyłączeń, to produkt markowy.
5. Częstotliwość przeglądów 10 lat i dłużej ?
- Przeglądy = serwisy dla urządzeń na gaz ziemny są zawsze w interwałach co 3[zasłonięte]500-37 h, bez kompromisów, oszustw i niejasnych zasad: nie ważne czy w pierwszym czy w 10 roku i są to rzeczywiste przeglądy i rzeczywiste interwały nie tak jak u konkurencji, która często pisze przegląd co 6000 h i zapomina dodać że pierwszy serwis po 1000 h pracy a następnie analizy oleju i cuda (płatne). U nas klienta nie dotyczy częstotliwość, koszt jest stały/na ilość godzin pracy (nie więcej niż ok. 5000/rok przy ciągłej pracy = ok 2000 do 2500/ na przegląd) i można podpisać umowę serwisową na 10 lat.
6. Jakie będą koszty przeglądu pogwarancyjnego ? - Koszty serwisu pogwarancyjnego są identyczne jak serwisu w okresie gwarancji – jednak jeśli wystąpi konieczność napraw czyli zdarzenia nieserwisowe to naprawy po upływie gwarancji są płatne dodatkowo.
7. Jaki jest czas pracy serwisu ? - Około 1 do 1,5h na jedno urządzenie na 1 serwis – zatem łączny czas obsługi serwisowej w roku nie więcej niż 4 h/kogenerator, tj. strata kilku złotych z tytułu przerwy/ kogeneratora
8. Jaki jest czas reakcji serwisu na zgłoszenie ?
- Zasadniczo czas reakcji do uzgodnienia w umowie serwisowej, co więcej u nas nie ma zgłoszeń my sami wiemy uprzedzająco czy coś się dzieje = jest nadzór on line bezpłatnie.
dodatkowo przy tak małym urządzeniu i przy kaskadzie nie ma większego wpływu na kalkulację oszczędności/kosztów ponieważ są to wartości promilowe można je pominąć lub przeliczyć. Dodatkowo klient nic nie musi zgłaszać to my zgłaszamy klientowi stan awarii – w zależności od umowy i od tego czy minęła gwarancja – mamy przecież nadzór on-line za darmo!!!!. 9. Czas naprawy uwzględniający sprowadzenie elementów spoza Polski ?
- taki sam jak w Polsce (w okresie gwarancji – zgodnie z warunkami gwarancji obowiązującymi w UE)- przedstawiciel na Polskę Fa. IZOLACJE utrzymuje zapas części zamiennych oraz całe urządzenia na półce. Jeśli klient chce zapłacić za reakcję w ciągu 12 h – to jest ona możliwa i może zawierać opcję wymiany całego urządzenia. -Czas jest ważny przy dużych kogeneratorach gdzie awaria 1 urządzenia eliminuje możliwość wykorzystania jednostki gdzie czeka się miesiącami na części dlatego lepszym rozwiązaniem jest kaskada kilku mniejszych.
10. jakie Kary umowne, rekompensaty w przypadku awarii, przestoju ? kogeneratora poza ustalone w umowie godziny, czasy – — Do ustalenia, jednak powinny uwzględniać rzeczywiste straty klienta za przestój i tak np. jeśli kogenerator rocznie wygeneruje 20 tys zysków to 20 tys/365 = 54 zł/dobę…..
11. Sposób zgłaszania uszkodzeń, awarii, praca w weekendy i święta ? ————–
- Nie ma takiej konieczności system informuje nas zawsze sam itd….
12. Leasing, spłata ratalna?
- Do uzgodnienia
13. Analiza energetyczna (kto robi ,jakie dokumenty, wyliczenia,do ilu procent może zagwarantować Kogeneracja na całość zapotrzebowania energetycznego) ?
- Robimy analizy bezpłatnie (dla klientów), mamy dyplomowanego audytora energetycznego. W skomplikowanych konfiguracjach możemy odpłatnie zrobić na podstawie projektu dokładniejsze analizy doborowe lub zaprojektować cały układ.
- Dobór kogeneratora to: zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową-ponieważ potrzebna jest cały rok A projektuje się na-(minimalne chwilowe zapotrzebowanie obiektu na energię cieplną)
14.Sytuacja gwarancji kotłów szczytowych i instalacji w momencie dołączenia ? kogeneratora———————————
- Nie wpływa, układ kogeneracyjny pracuje niezależnie. Sterowanie układu umożliwia sterowanie dwoma układami grzewczymi i układem przygotowania cwu niezależnie od istniejącego sterowania o ile zastosujemy dodatkowy odpowiedni moduł.
15.Dlaczego nie 1 średni kogenerator zamiast np. 6 małych dachsów ? ———–
- Ponieważ: kogenerator ma pracować ok. 8600 godzin w roku bez wyłączeń i modulacji a użytkownik musi zagospodarować energię elektryczną i cieplną. Latem średni kogenerator będzie się wyłączał (za dużo ciepła) co niekorzystnie wpływa na bilans energetyczno-ekonomiczny. Takie układy pracują 5 lat i konieczny jest kosztowny remont. Kogenerator mikro Dachs wg naszej wiedzy ma najdłuższy okres trwałości silnika = do 12lat do remontu.
a) kaskada (kilka urządzeń) zmniejsza koszty instalacji buforowni i straty buforowania nawet do 50 %. b) modulacja układu zmniejsza jego sprawność a kaskada umożliwia zmianę mocy bez strat na modulację c) układ modulujący generuje tak czy inaczej koszty serwisowe i zwiększone zużycie paliwa pomimo mniejszego odbioru/produkcji ciepła i prądu. d) duże układy w przypadku awarii generują duże koszty przestojowe a naprawy wymagają dużych nakładów i trwają długo. e) w kaskadzie 6 DACHSÓW awaria jednego i przestój z tym związany w ramach mocy uszkodzonego kogeneratora - generuje niewielkie koszty i są łatwe do usunięcia bez szkody dla całego układu. f) i największa zaleta: DACHSY jakość sama w sobie,(tysiące sztuk w europie) z układów silnikowych mają wg naszej wiedzy najdłuższy okres trwałości silnika = do 12lat ciągłej pracy, gdy tymczasem większość po 5 latach wymaga generalnego remontu, co oznacza, że układ o mocy ponad 2x większej (minimum 13kWhel) ale wymagający remontu po 5-ciu latach będzie przy takiej samej cenie układu ciągle mniej rentowny niż 1 DACHS . Większa moc = większe koszty serwisu, mniejsza trwałość większe koszty części zamiennych.,… itd.,. da się to policzyć…
16. Kto to kupił ? Udostępnimy mapkę na stronie www. Mamy Dachsy w Mikołajkach, Trzebini i Miszewku.
Jeśli masz dodatkowe pytania, napisz do Nas!