Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Koenzym Q10 Plus Co Q10 Ból Serca Zdrowe Serce

23-01-2012, 9:57
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 76 zł     
Użytkownik drizzd22
numer aukcji: 2003967126
Miejscowość Bydgoszcz
Wyświetleń: 30   
Koniec: 16-01-2012 16:15:27
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Przesyłka:   Kurier GLS  7 zł
Płatność:
23 2490 [zasłonięte] 0[zasłonięte]0050000 [zasłonięte] 673964
Koenzym Q10



Organizm ludzki do życia potrzebuje energii, która produkowana jest na poziomie komórkowym. Ważną rolę w tym procesie odgrywają mitochondria oraz koenzym Q10. Wraz z upływem lat zawartość koenzymu Q10 w mitochondriach zmniejsza się, dlatego też w celu utrzymania stałego poziomu energii należy go suplementować. Koenzym Q10 ma również właściwości przeciwutleniające. Może chronić serce i wspomagać właściwe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego.
Koenzym q10, (CoQ10, Q 10) bywa nazywany eliksirem młodości, witaminą młodości, cudem natury etc. Został odkryty w 1957 roku i można znaleźć mnóstwo literatury na jego temat, mamy za sobą całe dekady badań naukowych. Korzyści jakie koenzym Q10 daje organizmowi są niepodważalne.

Bardziej fachowa nazwa koenzymu Q10 to „ubichinon”. Angielskie słowo ubiquitous oznacza tyle co wszechobecny, istniejący wszędzie w tym samym czasie. Sugeruje to szerokie znaczenie dla organizmu. Jako jeden z koenzymów, Q10 wspomaga mitochondria w procesie przetwarzania pożywienia w ATP – podstawowe źródło energii dla komórek. Daje też korzyści w zaskakującej liczbie problemów zdrowotnych.

Dla przykładu, badacze udowodnili efekty suplementacji koenzymu Q 10 u osób z paradontozą, która, jak się okazało, jest związana z niedoborem Q10. Podwójne ślepe próby wykazały, że ludzie z chorobami dziąseł, którym podawano q10 mieli znacznie lepsze efekty leczenia, niż po placebo.

Praktycznie każda komórka ciała zawiera Q10. Mitochondria, obszar komórki wytwarzający energię zawiera go najwięcej. Serce i wątroba, których komórki zawierają najwięcej mitochondriów, a więc zawierają też najwięcej koenzymu q10. Koenzym q10 pomaga ludziom po zawałach, chociaż znaczące efekty mogą się pojawić dopiero po kilku miesiącach stosowania.
 
Koenzym Q10 i zdrowe serce

Koenzym q10 jest bardzo ważnym składnikiem odżywczym. Jednym z jego głównych zastosowań jest dla osób przyjmujących leki obniżające poziom cholesterolu. Niektóre leki obniżające poziom lipidów (lovastatin, simvastatin, pravastatin - and gemfibrozil) powodują spadek poziomu koenzymu q10 w surowicy i także obniżają efektywność suplementacji. Leki te upośledzają produkcję koenzymu q10 w wątrobie i mogą powodować problemy, chyba, że osoba suplementuje koenzym q10. Wraz z tymi lekami należy zawsze uzupełniać niedobór koenzymu q10, ponieważ powodują one zwiększone ryzyko problemów z sercem.

Drugie ważne zastosowanie jest w przypadkach niewydolności serca. Jest wtedy szczególnie przydatny. Kiedy serce nie może ono pompować wystarczającej ilości krwi, jej obieg w ciele ulega spowolnieniu. Teoretycznie , serce może zwiększać swoją chwilową wydajność na kilka sposobów; może ulec zwiększeniu, aby pompować więcej krwi. Może też przyspieszyć akcję, szybciej bić. Ścianki serca mogą ulec pogrubieniu, aby zwiększyć siłę pompowania.

Jak więc działa koenzym Q10? Aby to zrozumieć, musimy przyswoić sobie część biologii ze szkoły wyższej która mogła ulec zapomnieniu: chodzi o adenozynotrójfosforan, znany jako ATP.

ATP służy jako źródło energii dla większości procesów biochemicznych w ciele, jest odzwierciedlane przez rezerwę energii w mięśniach. Serce, jako mięsień będący w ciągłym ruchu, potrzebuje ciągłych dostaw ATP. I tu pojawia się ważność koenzymu Q 10. ATP nie może być produkowany BEZ koenzymu Q10. Koenzym Q10 jest katalizatorem w procesie wytwarzania ATP.

Oznacza to, że koenzym Q 10 odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu i z oczywistych względów w największej ilości występuje w sercu.

Koenzym q10 i choroba Parkinsona

Wyniki kontrolowanych testów z wykorzystaniem placebo sugerują, że koenzym q10 powstrzymuje rozwój choroby Parkinsona we wczesnym stadium. Chociaż wyniki te warto potwierdzić badaniami na większą skalę, dają one nadzieję na nową, skuteczną terapię choroby Parkinsona.

Badacze sądzą, że koenzym q10 działa poprzez poprawę funkcjonowania mitochondriów – małych elektrowni produkujących energię w komórkach. Koenzym q10 jest ważnym ogniwem w łańcuchu procesów biochemicznych. Jest również silnym antyoksydantem – substancją, którą skutecznie „wymiata” wolne rodniki powstające podczas przemiany materii. Badania przeprowadzone przez Dr. Shultsa, Richarda Haasa (Cornell University) pokazały, że poziom koenzymu q10 u pacjentów z chorobą Parkinsona jest drastycznie obniżony i działanie mitochondriów jest upośledzone.

Badania na zwierzętach pokazały, że koenzym q10 może chronić obszary mózgu uszkodzone przez chorobę Parkinsona. Dr Shults wraz z kolegami przeprowadzili także studia pilotazowe nad chorobą Parkinsona, które pokazały, że spożycie 800 mg koenzymu q10 dziennie było dobrze tolerowane i znacząco podniosło poziom q10 we krwi.

Należy powiedzieć, że w przypadku choroby Parkinsona, najlepszym wyjściem jest profilaktyka.

Koenzym q10 w żywności

Gdzie można znaleźć koenzym q10? Głównie w rybach i mięsie. Nasz organizm ma zdolność wytwarzania tylko pewnej, niewystarczającej ilości koenzymu q10, reszta musi przyjść z pożywieniem.

Najbogatsza w koenzym Q10 żywność to: makrela, wątroba, serca wołowe, oraz jaja. Jest również sporo źródeł Q10 wśród warzyw, najbogatsze to szpinak, brokuły, orzechy ziemne, pszenica – chociaż zawartość Q10 jest w nich znacznie mniejsza niż w mięsie.

Co najważniejsze, żywność, aby zachować wysoką zawartość Q10 musi być świeża, surowa i nieprzetworzona – żadnego mielenia, konserwowania, pakowania w puszki, zamrażania etc.

Powinna także pochodzić z upraw i hodowli wolnej od zanieczyszczeń.
 
Niedobór koenzymu Q10 a brak energii

Zrozumienie mechanizmu, przyczyn, dla których odpowiednia ilość koenzymu Q10 jest tak ważna  dla ciała pozwala zauważyć kilka interesujących prawidłowości – wystarczy po przeczytaniu tego artykułu rozejrzeć się wokół siebie.
Czy znasz wegetarian, którzy wyglądają jakby mieli słabe baterie?

To dość częsty widok, a nawet, powiedziałbym, stereotypowy wizerunek wegetarianina, przyczyna większości negatywnych opinii na temat wegetarianizmu: osoba blada, o słabym głosie, bez energii. Kilka linijek wyżej napisano, że warzywa są ubogie w Q10 – jedno z podstawowych „paliw” dla procesu wytwarzania energii. Wegetarianizm jest bardzo dobrym sposobem na życie, pod warunkiem, że się uzupełni w diecie te składniki, z których rezygnujemy wraz z mięsem.

Wegetarianom, a szczególnie weganom (weganie nie jedzą żadnych wyrobów pochodzenia zwierzęcego, także jajek, mleka, serów etc) poleciłbym suplementację koenzymu Q10.

Chroniczne zmęczenie, brak energii

Ciągłe niewyspanie, zmęczenie, depresja, „nic mi się nie chce”. Znasz takie uczucia? Rachunek sumienia na temat sposobu odżywiania mógłby dać odpowiedzi na wiele pytań na temat własnego samopoczucia.

Osoby, które bez specjalnego powodu czują się osłabione, brak im energii, cierpią na tzw. „syndrom przewlekłego zmęczenia” (jeden z ostatnich wynalazków jakiejś firmy farmaceutycznej) powinny sięgnąć po koenzym Q10.

Suplementacja, uzupełnianie koenzymu Q10

Jak dużo koenzymu Q10 należy przyjmować? Dawki dla osób dorosłych wahają się pomiędzy 30 a 90mg dziennie. Zależnie od stanu zdrowia można przyjmować znacznie więcej, nawet po 100mg kilka razy dziennie. W większości badań na temat wpływu na serce używano 90 – 150 mg dziennie.

W ciągu kilku dekad nie stwierdzono żadnych działań niepożądanych nawet przy dawkach sięgających kilkaset miligramów dziennie.

Zaleca się, aby koenzym Q10 przyjmować wraz posiłkami zawierającymi tłuszcze. Ponieważ Q10 jest substancją rozpuszczalną w tłuszczach, i słabo przyswaja się podczas trawienia, szczególnie przy pustym żołądku.
Zabrania się kopiowania opisu, tekst autorski!
 
KORZYŚCI
  • Wspiera produkcję energii.
  • Wspomaga zdrowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego.
  • Wykazuje właściwości przeciwutleniające.
  • Wspiera prawidłowy poziom ciśnienia krwi.
SKŁAD
Zawartość składników:  1 kaps. / 3 kaps. / % ZDS
Mieszanka opatentowana (Owoc głogu, owoc papryki rocznej) 190 mg / 570 mg / *
Magnez (chelat aminokwasowy) 25 mg / 75 mg / 25
Koenzym Q10 10 mg / 30 mg / *
Cynk (chelat aminokwasowy) 5 mg / 15 mg / 100
Miedź (chelat aminokwasowy) 2,5 mg / 7,5 mg / *
Żelazo (chelat aminokwasowy) 2 mg / 6 mg / 43
 
ZDS – zalecane dzienne spożycie
* nie określono ZDS

Inne składniki: żelatyna (otoczka kapsułki).

SPOSÓB UŻYCIA
1 kapsułka 3 razy dziennie w trakcie posiłku.

Data ważności: do końca 01/2013
Koenzym Q10 Plus Co Q10 Ból Serca Zdrowe Serce