WITAM SERDECZNIE NA NASZEJ AUKCJI
Gwarancja na kocioł 5 lat
Możliwość gwarancji na kocioł 7 lat kocioł wykonany z grubszej blachy za dopłatą 400 zł !!! - ZADZWOŃ ZAPYTAJ
W ZESTAWIE DO WYCZERPANIA ZAPASÓW POMPA OBIEGOWA , CZUJNIK DYMU , TERMOMETR !!
Pleszewski Producent Kotłów Centralnego Ogrzewania Zaprasza na Swoje Aukcje
PRODUKUJEMY KOTŁY GRZEWCZE
od 5kW (0,6m²) do 560kW (70m²)
kotły z automatyką i podajnikiem
UWAGA możliwość zakupu kotła od 100kW na raty bez odsetek!!!
Nasza firma ma do zaoferowania Państwu Pleszewski kocioł
typu KWM-SGR z automatycznym podajnikiem paliwa stałego(eko-groszek) z dodatkowym rusztem żeliwnym
PRZEDMIOTEM AUKCJI JEST KOCIOŁ Z PODAJNIKIEM PALIWA TYPU KWM-SGR O MOCY 19kW
do wyboru
+ dmuchawa, sterownik LIDER
Moc nominalna -19kW
Moc minimalna - 6kW
Powierzchnia grzewcza kotła - 2,0m2
Wielkość powierzchni ogrzewanej - 120m2
Sprawność cieplna-80-84%
Maksymalna temperatura wody - 90C
Ciśnienie robocze max.-1,5 bar
Masa kotła/ZESTAWU –250/322kg
Pobór mocy wentylatora(230V/50Hz)-80W
Transport na terenie kraju GRATIS !!!
Co to są kotły typu KWM-SGR?
Kotły KWM-SGR są nowoczesną wersją kotłów wodnych, węglowych, niskotemperaturowych z regulowanym procesem palenia, opalane węgłem asortymentu groszek energetyczny. Wyposażone są w automatyczny podajnik i specjalny retortowy palnik węglowy oraz dodatkowo w ruszt żeliwny, umożliwiający tradycyjny sposób palenia w przypadkach szczególnych np. braku prądu, awarii podajnika lub innego zespołu.
KWM-SGR produkowane są również w wersji bez rusztu. Dzięki swym niezwykłym zaletom, pozwalają na bardzo łatwą obsługę, racjonalne i ekonomiczne prowadzenie procesu spalania. Przy prawidłowej eksploatacji, zgodnie instrukcją, kocioł będzie niezawodnie służył przez wiele lat. Kotły KWM-SGR spełniają wymagania w zakresie efektywności energetycznej, określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Socjalnej z 02.04.2003r. Potwierdza to (niezależnie od tabliczki znamionowej)specjalna etykieta energetyczna na białym tle 100x100 mm.
Kotły KWM-SGR po rozpaleniu, zainstalowane i eksploatowane zgodnie z wymaganiami instrukcji, nie wymagają stałej obsługi. Dokładne zapoznanie się z instrukcja obsługi kotła, w której ujęte są informacje dotyczące budowy, instalowania i sposobu eksploatacji jest konieczne dla zapewnienia prawidłowego i bezpiecznego użytkowania.
Przeznaczenie kotłów typu KWM-SGR
Kotły typu KWM-SGR przeznaczone są do podgrzewania wody do temperatury na wylocie nie przekraczającej 90 stopni C. Znajdują one zastosowanie głównie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, pawilonach, warsztatach,gospodarstwach wiejskich, szklarniach, szkołach itp. Kotły typu KWM-SGR mogą być montowane wyłącznie w instalacjach systemu otwartego, zabezpieczonych zgodnie z PN-91/B-02413, mogą pracować w układzie grawitacyjnym lub pompowym.
Paliwo- głównym paliwem jest eko-groszek ( w podajnikach uniwersalnych dodatkowo miał)- na dodatkowym ruszcie spala wszystko oprócz koksu
Rozpalenie w kotle z cyklem automatycznym Aby rozpalić w kotle należy wykonać następujące czynności: 1)napełnić do połowy zasobnik paliwa właściwej jakości groszkiem energetycznym, 2)otworzyć drzwiczki popielnikowi 3)włączyć silnik podajnika paliwa i odczekać do momentu aż w palenisku retortowym ukaże się węgiel na wysokości otworów nadmuchowych, 4)na węglu umieścić podpałkę lub papier, a na nim kawałki drobnego drewna i podpalić, 5)kiedy podpałka lub drewno dobrze się rozpali (po około 3-5 min.) obłożyć je węglem-groszkiem 6) załączyć ręcznie wentylator oraz zamknąć drzwiczki popielnikowe, a po rozpaleniu również drzwiczki paleniskowe, 7)po osiągnięciu stabilnego płomienia przełączyć regulator na prace automatyczna, powodując uruchomienie podajnika paliwa i wentylatora, 8)ustawić żądaną temperaturę pracy kotła Od tego momentu kocioł będzie pracował automatyczni, stosownie do nastawień jakie użytkownik ustawi na regulatorze postępując zgodnie z instrukcja obsługi regulatora, przeznaczonej dla użytkownika. Okresowo, przez drzwiczki paleniskowe, skontrolować proces palenia. Popiół i żużel ze spalonego paliwa stopniowo spada do pojemnika w popielniku, powodując samooczyszczenie się palnika. W przypadku zawieszenia się kawałka żużla miedzy ścianą kotła a palnikiem, należy usunąć go do popielnika .Regulator zabezpiecza kocioł przed: przekroczeniem dopuszczalnej temperatury wody w kotle, cofnięciem się żaru do podajnika paliwa oraz wyłącza cały układ w przypadku braku paliwa. Na rurze podajnika, miedzy zbiornikiem a palnikiem retortowym, umieszczony jest czujnik reagujący w przypadku cofnięcia się żaru z palnika do podajnika. W takim przypadku następuję natychmiastowe wyłączenie wentylatora i uruchomienie w sposób ciągły pracy podajnika aż do wypchnięcia z podajnika i palnika retortowego do popielnika palącego lub tlącego się węgla. Wszystkie wyżej wymienione stany alarmowe sygnalizowane są impulsem dźwiękowym i świetlnym na pulpicie regulatora
Zakład Produkcji Kotłów jest bezpośrednim
Działamy na rynku już od 25 lat i posiadamy duże doświadczenie w produkcji kotłów.Naszym celem jest zaspokojenie potrzeb klientów w zakresie produkcji, dostarczania i instalowania im kotłów jak najwyższej jakości, których zakup będzie połączeniem zaawansowanej technologii, prostoty obsługi, niskiego kosztu eksploatacji i bardzo przystępnych cen kotłów. Ciągle inwestujemy w nowoczesne technologie, wykwalifikowana kadra pracownicza z długoletnim doświadczeniem, ogromny potencjał wykonawczy zapewnia solidne i profesjonalne wykonywanie Naszych kotłów, oraz pełne dostosowanie do wysokich wymagań klientów.W związku z zapotrzebowaniem na energie cieplną i szybko rosnącymi kosztami eksploatacji instalacji grzewczych Nasza firma oferuje państwu szeroki asortyment kotłów stalowych c.o.
Produkujemy cztery typy kotłów górno-kanałowych :
Sterownik LIDER jest nowoczesnym i bardzo bogato wyposażonym regulatorem przeznaczonym do sterowania kotłem wyposażonym w podajnik ślimakowy. Sterownik oprócz podajnikiem steruje również wentylatorem, pompą c.o. oraz pompą c.w.u. LIDER współpracuje także z zewnętrznym termostatem pokojowym umożliwiając utrzymanie zadanej temperatury w danym pomieszczeniu. Dzięki wyświetlaczowi LCD nas którym wszystkie komunikaty wyświetlane są pełnymi wyrazami obsługa sterownika jest niezwykle łatwa a menu bardzo intuicyjne.
Możliwość sterownika PUMA PID - dopłata 850zł - ZADZWOŃ ZAPYTAJ
ZASTOSOWANIE Regulator PUMA PID przeznaczony jest do obsługi kotła c.o. wyposażonego w podajnik retortowy (ślimakowy), tłokowy lub na biomasę. Regulator steruje pracą dmuchawy w pełnym jej zakresie od 1 - 100%, załączeniem pompy obiegowej c.o., pompy c.w.u., podajnika paliwa oraz jeśli jest zastosowany w kotle na biomasę zapalarką. Dodatkowo regulator może współpracować z dowolnego typu termostatem pokojowym wyposażonym w wyjście przekaźnikowe beznapięciowe.Dzięki rozbudowanemu algorytmowi pracy, regulator PUMA PID może oddzielnie sterować strefami czasowymi, w które jest wyposażony, dla temp. kotła i CWU. Regulator PUMA PID wyposażony jest standardowo w funkcję CWU, użytkownik nastawia tylko temperaturę na zasobniku. Dobieg pompy oraz różnicę między temperaturą na zasobniku a kotłem dobiera sobie regulator automatycznie. Dodatkowo użytkownik może ustawić sobie większą temperaturę na zasobniku c.w.u. niż na kotle, a regulator tak będzie sterował praca pomp aby dostarczać odpowiednią ilość ciepła na zasobnik c.w.u. i instalacje c.o., nie powodując jednocześnie przegrzania. Użytkownik regulatora Puma PID może samodzielnie dokonywać zmiany oprogramowania. Po podłączeniu regulatora do komputera dzięki łączu USB, komputer rozpozna regulator jako urządzenie masowe pendrive, z dwoma katalogami ARCHIVE i UPGRADE. Aby wgrać nowy program należy pobrać go z internetu i skopiować go do katalogu UPGRADE np. Eksploratorem Windows.Dodatkowo regulator PUMA PID rejestruje i archiwizuje przebieg pracy kotła w okresie 1mies. Serwis kotła może z czytać sobie historię pracy kotła i dzięki odpowiedniemu programowi wizualizacyjnemu obejrzeć na ekranie komputera przebieg pracy.Podgląd pracy PUMY PID w internecie:serwer.itask.pl/burancoLogin: testHasło: testWizualizacja w internecieKamera Dane techniczne
Regulator PUMA PID przeznaczony jest do obsługi kotła c.o. wyposażonego w podajnik retortowy (ślimakowy), tłokowy lub na biomasę. Regulator steruje pracą dmuchawy w pełnym jej zakresie od 1 - 100%, załączeniem pompy obiegowej c.o., pompy c.w.u., podajnika paliwa oraz jeśli jest zastosowany w kotle na biomasę zapalarką. Dodatkowo regulator może współpracować z dowolnego typu termostatem pokojowym wyposażonym w wyjście przekaźnikowe beznapięciowe.Dzięki rozbudowanemu algorytmowi pracy, regulator PUMA PID może oddzielnie sterować strefami czasowymi, w które jest wyposażony, dla temp. kotła i CWU. Regulator PUMA PID wyposażony jest standardowo w funkcję CWU, użytkownik nastawia tylko temperaturę na zasobniku. Dobieg pompy oraz różnicę między temperaturą na zasobniku a kotłem dobiera sobie regulator automatycznie. Dodatkowo użytkownik może ustawić sobie większą temperaturę na zasobniku c.w.u. niż na kotle, a regulator tak będzie sterował praca pomp aby dostarczać odpowiednią ilość ciepła na zasobnik c.w.u. i instalacje c.o., nie powodując jednocześnie przegrzania. Użytkownik regulatora Puma PID może samodzielnie dokonywać zmiany oprogramowania. Po podłączeniu regulatora do komputera dzięki łączu USB, komputer rozpozna regulator jako urządzenie masowe pendrive, z dwoma katalogami ARCHIVE i UPGRADE. Aby wgrać nowy program należy pobrać go z internetu i skopiować go do katalogu UPGRADE np. Eksploratorem Windows.Dodatkowo regulator PUMA PID rejestruje i archiwizuje przebieg pracy kotła w okresie 1mies. Serwis kotła może z czytać sobie historię pracy kotła i dzięki odpowiedniemu programowi wizualizacyjnemu obejrzeć na ekranie komputera przebieg pracy.Podgląd pracy PUMY PID w internecie:serwer.itask.pl/burancoLogin: testHasło: testWizualizacja w internecieKamera