Wysokiej jakości żeliwny kociołek myśliwski do przygotowywania pysznych potraw bezpośrednio w ognisku. Produkt jest idealny na chłodne jesienne wieczory i zimowe popołudnia - jako alternatywa dla gotowania w domu. Znakomicie sprawdza się także na polach namiotowych, kempingowych, a także podczas wycieczek i wypadów wędkarskich, łowieckich czy myśliwskich. Potrawy z kociołka (gulasze, zapiekanki i inne rarytasy) smakują zgoła inaczej niż dania przyrządzane na zwykłym kuchennym palniku czy w piekarniku, ponieważ tutaj jednocześnie pieką się na żywym ogniu, duszą i gotują.
Firmowy produkt Mastergrill charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i trwałością. Waga produktu wynosi około 8 kilogramów, co świadczy o wysokiej jakości materiału, z którego wykonano naczynie.
Kociołek pokryty został specjalną warstwą, która zapobiega przywieraniu potraw.
Pojemność naczynia wynosi 4,5 litra.
Wymiary:
- wysokość całkowita: 43cm
- średnica: 22 cm
- głębokość: 16 cm
- długość nóg: 11 cm
- waga: ok. 8 kg
Polecana przez nas potrawa z kociołka:
Gulasz ziemniaczany z kiełbaską (lub karkówką) i boczkiem
Składniki:
- 2 kg ziemniaków
- 1 kg dobrej kiełbasy lub karkówki
- 25 dag boczku wędzonego lub słoniny
- 5-6 cebul
- 3 marchewki
- 2 papryki (czerwone, zielone lub żółte)
- liście kapusty
- sól
- pieprz
Sposób przygotowania:
Ziemniaki obrać ze skórki i pokroić w plastry. Podobnie pociąć boczek, cebulę, marchewkę, paprykę i kiełbasę (a karkówkę na małe kawałki). Na samym dnie garnka najpierw ułożyć liście kapusty (by zapobiec przypaleniu mięsa), a potem połowę boczku. Następnie, aż do wypełnienia kociołka, układać warstwy złożone z ziemniaków, cebuli, marchewki, papryki i kiełbasy (lub karkówki), odpowiednio doprawiając każdą z nich przyprawami. Na samej górze ułożyć pozostałe plasterki boczku.
Na koniec należy przykryć garnek pokrywką i mocno ją dokręcić, aby naczynie było jak najbardziej szczelne.
Należy pamiętać o tym, że ognisko dobrze jest rozpalić odpowiednio wcześniej, aby przygotowaną w kociołku potrawę ustawić na porządnie rozgrzanym ogniu.
Kociołkowy specjał należy piec około 1,5 h. W trakcie pieczenia co jakiś czas powinno się dorzucać niewielkie ilości drewna.
Przy zdejmowaniu pokrywki trzeba uważać na gorącą parę.
Smacznego!