Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

KOCIOŁ ZGAZUJĄCY NA DREWNO ATMOS DC18S

31-01-2014, 0:39
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 5 600 zł     
Użytkownik ekoogien (0)
numer aukcji: 3913863453
Miejscowość Kobylniki
Wyświetleń: 90   
Koniec: 31-01-2014, 0:40

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Uszkodzony: Nie

info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha


KOTŁY ZGAZUJĄCE NA DREWNO

Kotły są skonstruowane w celu spalania drewna wykorzystując zasadę generatorowego zgazowania z wykorzystaniem wentylatora wyciągowego, który wysysa spaliny z kotła, lub wgania powietrze do wnętrza kotła. Korpus kotła wykonany jest z blachy o grubości 3-8 mm. Składa się z komory na paliwo, która w dolej części wyposażona jest w ceramiczną kształtką z podłużnym otworem zapewniającym przepływ spalin i gazów. Komora dopalania jest również wyposażona w kształtki ceramiczne. W tylnej części kotła znajduje się kanał spalinowy, w górnej części wyposażony w zawór do rozpalania. Górna część kanału spalinowego podłączona jest poprzez wylot do przewodu kominowego.                       DANE TECHNICZNE

Zakres wydajności : 14-20 kW

Zalecany ciąg komina: 20 (Pa)

Waga kotła: 273 kg

Pojemność wody: 45 l

Zużycie w sezonie grzewczym: 66 dm3

Maksymalna długość drewna: 330 mm

Zalecane paliwo: Suche drewno o kaloryczności 15 - 18 MJ/kg, średnica 80 - 150 mm, 12 - 20% wilgotności

Minimalna temperatura wody powracającej: 65 stopni 

Efektywność w zakresie wydajności: 81-87 %

Klasa 3

ZALETY KOTŁÓW NA DREWNO ATMOS

  • Możliwość spalania dużych kawałków drewna
  • Powietrze pierwotne i wtórne jest podgrzewane przez wysoką temperaturę - wyższa wydajność
  • Po wypaleniu się paliwa wentylator wyłącza się automatycznie
  • Prosta obsługa i czyszczenie
  • Ceramiczna komora spalania - większa efektywność
  • Duży zasobnik na paliwo
  • Dużo miejsca na popiół (w przypadku drewna wybieranie raz na tydzień)
  • Kocioł bez rurek - łatwiejsze czyszczenie
  • Małe gabaryty i niski ciężar
  • Wysoka jakość

ŚRODOWISKO NATURALNE
Odwrotne spalanie oraz ceramiczna komora spalania umożliwiają praktycznie doskonałe spalanie z minimalną ilością substancji szkodliwych. Kotły spełniają limity dla ekologicznie przyjaznych wyrobów, norma nr 13/2002 MOŚ R.Cz.

INSTALACJA
Kotły ATMOS muszą być podłączone przez LADDOMAT 21, albo zawór termoregulacyjny ESBE, w celu osiągnięcia minimalnej temperatury wody powrotnej do kotła na poziomie 65C°. Temperatura robocza kotła musi być utrzymywana na stałym poziomie 80 - 90 °C. Wszystkie kotły są dostarczane z wyposażeniem podstawowym z pętlą chłodzenia uniemożliwiającą przegrzanie. Zalecamy instalację z akumulacją i Laddomatem 21.

ŚWIADECTWA I CERTYFIKATY
Wszystkie kotły ATMOS posiadają odpowiednie certyfikaty dla poszczególnych krajów: SZÚ Brno, TÜV München - Niemcy, Litwa, Ukraina, Szwecja SP, Polska, Austria, Słowacja, Węgry, ČSN EN 303 - 5.
Rozwiązania techniczne są chronione patentami.