Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

KOCIOŁ SAS MULTI 17 kW dostawa gratis! nowość

20-02-2014, 12:06
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 8 420 zł     
Użytkownik uks24
numer aukcji: 3963415242
Miejscowość Olkusz
Wyświetleń: 23   
Koniec: 20-02-2014 11:23:06

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Uszkodzony: Nie
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Witamy na naszej aukcji, której przedmiotem jest:

 

KOCIOŁ SAS MULTI 17 kW 1,5 m2

z podajnikiem na ekogroszek, dodatkowe tradycyjne palenisko nad retortą

nowość!  

 

  

Kontakt do nas: 789 [zasłonięte] 37 65

 

 

SAS MULTI - opis właściwości kotła Drukuj

 


multi

Kocioł grzewczy typu SAS MULTI jest niskotemperaturowym kotłem c.o. przystosowanym do wysokoefektywnego spalania węgla kamiennego sortymentu groszek. Płaszcz wodny kotła stanowi prostopadłościan o podwójnych ścianach, podzielony przegrodami wodnymi. Konstrukcja komory spalania umożliwia pracę kotła w dwóch trybach:

  • Palenia automatycznego przy użyciu automatycznego układu nawęglania (retorty), sterownika, wentylatora.
  • Palenia zastępczego na dodatkowym ruszcie wodnym znajdującym się nad retortą, przy użyciu śruby regulacyjnej dozującej dopływ powietrza w klapie dozującej powietrze bądź miarkownika ciągu powietrza, termometru.

Palenie w trybie pracy automatycznej:

Kocioł funkcjonuje wykorzystując działanie zespołu złożonego z:

  • śrubowego podajnika paliwa napędzanego motoreduktorem,
  • bezrusztowego, samooczyszczającego się paleniska w formie żeliwnej retorty wykonanej w kształcie kielicha,
  • wentylatora tłoczącego powietrze do paleniska-retorty,
  • elektronicznego sterownika temperatury.

SAS MULTI - paleniskoPaliwo do procesu spalania transportowane jest samoczynnie z usytuowanego obok kotła zasobnika paliwa za pomocą podajnika ślimakowego. W żeliwnej retorcie następują wszystkie procesy prowadzące do spalenia podawanego paliwa z udziałem powietrza dostarczanego wentylatorem nadmuchowym. Nad palnikiem węglowym zawieszony jest deflektor – płyta promiennikowa kierująca promieniowanie cieplne na żar celem dopalenia gazów palnych oraz rozprowadzająca równomiernie spaliny do wymiennika ciepła. Popiół powstały w końcowej fazie spalania przemieszcza się na obrzeże retorty, po czym samoczynnie spada do komory popielnika, w której dla wygody eksploatacyjnej umiejscowiona jest wyciągana szuflada popielnicowa. Sprawne palenisko kotła pozwala na spalanie takiej ilości paliwa, jaka niezbędna jest do utrzymania zadanej przez użytkownika na sterowniku temperatury. Sterownik dokonuje, więc ciągłych pomiarów temperatury wody w kotle i na jej podstawie odpowiednio steruje pracą podajnika paliwa i wentylatora. Jednocześnie sterownik (w zależności od producenta) steruje pracą pomp: C.O., CWU, podłogową, mieszającą (jeżeli instalacja grzewcza jest wyposażona w pompy).

Zaletą pracy kotła jest prosta obsługa polegająca na okresowym uzupełnianiu paliwa w zasobniku (koszu zasypowym ) i usunięciu popiołu z szuflady popielnicowej bez konieczności wygaszania kotła. Po rozpaleniu kocioł nie wymaga stałej obsługi a jego eksploatacja może odbywać się w zasadzie w sposób ciągły w całym okresie grzewczym. Kocioł może również pracować poza sezonem grzewczym w układzie z bojlerem na ciepłą wodę użytkową.

 

Palenie w trybie pracy „palenia zastępczego":

Dodatkowo kocioł wyposażony jest w palenisko z rusztem wodnym (znajdujące się nad retortą), będąc tym samym przystosowanym do pracy w trybie "palenia zastępczego". Kocioł pracuje wówczas wykorzystując naturalny ciąg spalin, dlatego eksploatacja kotła w tym trybie nie wymaga użycia energii elektrycznej. Proces spalania może być wtedy regulowany ręcznie śrubą regulacyjną dopływu powietrza znajdującą się w klapie dozującej powietrze lub za pomocą miarkownika ciągu powietrza nie stanowiącego wyposażenia standardowego. Temperaturę wody w kotle odczytać można wówczas na termometrze. Rozwiązanie takie umożliwia nie tylko pracę kotła w sytuacjach awaryjnych, wynikających np. z braku dostawy energii elektrycznej, ale również stwarza możliwość okresowego spalania innych paliw, bądź wykonywania krótkookresowych cykli tzw. "przepalania" zarówno w trakcie, jak i przed rozpoczęciem, czy po zakończeniu sezonu grzewczego.

Budowa kotła oparta na trójciągowej konstrukcji kanału spalinowego kotła wpływa na pełne wykorzystanie ciepła spalin do wody instalacji c.o. Również górna część komory paleniskowej zamknięta jest płaszczem wodnym.

Spaliny odprowadzane są do komina przez czopuch usytuowany w tylnej części kotła. Czopuch ma zamontowaną przepustnicę spalin, która w przypadku zbyt wysokiego ciągu kominowego umożliwia jego przydławienie.

Nowe sterowniki kotła SAS MULTI Drukuj

 

450zPID

Od połowy roku 2012 w naszych kotłach rozpoczęliśmy montaż sterowników TECH z nowej linii ST-450 zPID. Nowe rozwiązania to przede wszystkim algorytm zPID sterujący procesem spalania oraz wbudowany moduł sterowania siłownikiem zaworu mieszającego (sterowanie pogodowe, ochrona powrotu kotła).

Nowa linia sterowników ST-450zPID to również współpraca z dodatkowymi modułami i regulatorami (min. GSM, Ethernet, sterowniki pokojowe, dodatkowe moduły sterowania zaworami mieszającymi)

sterowniki

Ze sterownikami ST450 zPID współpracują regulatory pokojowe:

ST-290
  • Sterowanie temperaturą pokojową.
  • Tygodniowy i dobowy harmonogram ogrzewania.


ST-298

  • Sterowanie temperaturą pokojową.
  • Sterowanie temperaturą CO,CWU.
  • Tygodniowy i dobowy harmonogram ogrzewania.
  • Sterowanie zaworem mieszającym.
  • Informacja o stanach alarmowych kotła.
  • Podgląd temperatury zewnętrznej.

ST-280

  • Kolorowy, dotykowy wyświetlacz.
  • Wyświetlanie przebiegów wykresów temperatury w pomieszczeniu i kotle.
  • Sterowanie temperaturą pokojową.
  • Sterowanie temperaturą CO,CWU.
  • Tygodniowy i dobowy harmonogram ogrzewania.
  • Sterowanie zaworem mieszającym.
  • Informacja o stanach alarmowych kotła.
  • Podgląd temperatury zewnętrznej.
Więcej informacji o nowych sterownikach i regulatorach można uzyskać w zakładkach "instrukcje obsługi"

SAS MULTI - retorta Drukuj

 

Retorta zwykła

Retorta zwykłaRetorta zwykła