UWAGA ! Kuchnie grzewcze KWK-13/5 mogą być stosowane wyłącznie w instalacjach systemu otwartego - bez przepony, zabezpieczonych zgodnie z PN-91/B-02413. Temperatura podgrzewanej wody w żadnym przypadku nie może przekroczyć 95°C, zaś ciśnienie robocze wody w układzie nie może być większe niż 0.12MPa (1.2 bar = 12m słupa wody).
Wydajność cieplna znamionowa kuchni grzewczej powinna być równa lub nieco wyższa (do 10% ) od obliczeniowego zapotrzebowania ciepła ogrzewanych pomieszczeń.
CHARAKTERYSTYKA TECHNICZNA KUCHNI GRZEWCZEJ
Kadłub jest spawany i nierozbieralny. Korpus wodny jest wykonany z blachy stalowej o grubości 6mm (płaszcz wewnętrzny) i 4mm (płaszcz zewnętrzny). Blachy korpusu są przygotowywane nowoczesną metodą wycinania plazmą, a następnie spawane elektrycznie. Płaskie ściany wzmacniane są zespórkami (kotwami).
Komora paleniskowa ma kształt prostopadłościanu. Wylot spalin z tej komory znajduje się w górnej i tylnej części ściany, skąd przepływają do pionowych ciągów konwekcyjnych, a stamtąd do komina.
Ruszt kotła to na stałe wspawane rusztowiny, chłodzone wodą (ruszt wodny) - praca zimą jako jednocześnie piecokuchnia oraz kocioł.
Żeliwny ruszt ( górny, zakładany i używany tylko podczas pracy latem - ogrzewanie na płycie grzejnej - fajerkach ) jest luźno umieszczony na podpórkach ścian bocznych.
Drzwiczki zasypowe wykonane są z blachy stalowej i wyposażone w ekran ogniowy, znajdują się w górnej części ściany przedniej i służą do zasypu paliwa.
Drzwiczki paleniskowe i popielnikowe umieszczone w dolnej części frontu i służą do rozpalania, odżużlania rusztu i usuwania popiołu.
Króciec wylotowy zasilający znajduje się u góry ściany tylnej, a wlotowy powrotny w części dolnej ściany tylnej.
Króciec spustowy wody służy do opróżniania kotła grzewczego i instalacji z wody i jest umieszczony w dolnej części ściany bocznej z prawej lub z lewej strony.
Izolacja cieplna jest wykonywana z wełny mineralnej grubości 50mm w obudowie z blachy ocynkowanej lub malowanej proszkowo.
PALIWO
Podstawowym paliwem do kuchni grzewczej KWK- jest węgiel kamienny do celów energetycznych (groszek, orzech lub kostka) lub mieszanka węglowo - miałowa. Jako paliwo zastępcze mogą być stosowane; drewno opałowe, miał węglowy.
UWAGA !
Należy stosować wyłącznie paliwa zalecane.
Niedopuszczalne jest spalanie odpadów i paliw np. ciekłych lub takich, których opary lub spaliny są toksyczne lub wybuchowe.
GŁÓWNE CECHY KUCHNI GRZEWCZEJ KWK - 13/5
- dwufunkcyjne urządzenie: kocioł c.o. i/lub kuchnia węglowa
- praca w trybie „zima” lub „lato”
- paliwo podstawowe: węgiel kamienny
- paliwo zastępcze: drewno opałowe i miał węglowy
- wymiennik wykonany ze stali 6 mm
- 5 lat gwarancji na szczelność połączeń spawalniczych*
- dwuciągowy układ pionowych kanałów spalinowych
Legenda:
1. Drzwiczki zasypowe
2. Drzwiczki paleniskowo – popielnikowe
3. Płyta grzewcza (fajerki)
4. Wyczystka boczna
5. Króciec wylotowy zasilający
6. Króciec powrotny
7. Kanał wylotowy spalin
8. Króciec spustowy
9. Termometr ( opcjonalnie )
10. Przepustnica powietrza pierwotnego
11. Miarkownik ciągu ( opcjonalnie )
12. Przepustnica powietrza wtórnego
Cena podana w aukcji dotyczy kuchni bez miarkownika oraz bez termometru.
Transport 70 zł firmą kurierską na terenie całego kraju.
Wszystkie ceny zawierają podatek VAT 23%.
PALIWO: