Piec SŁAWEX model 20kW KWD
z rusztem wodnym lub żeliwnym
Po wygraniu aukcji prosimy o informację który ruszt Państwo wybierają !
Przed zakupem proszę zapytać o dostępność rusztu !!PROMOCJA! Tylko teraz 2950zł!
Cena podana w aukcji dotyczy kotła bez nadmuchu i miarkownika ciągu
Firma SŁAWEX jest producentem kotłów centralnego ogrzewania od 25 lat. Przy wykorzystaniu najnowszych technologii produkcji, zapewnia bardzo wysoką jakość oferowanych wyrobów. Dzięki temu kotły SŁAWEX charakteryzują się wysoką sprawnością energetyczną, łatwością użytkowania, czystością ekologiczną a także atrakcyjną ceną.
Opis
Stalowe kotły wodne przeznaczone są do podgrzewania wody służącej jako medium grzewcze w instalacjach centralnego ogrzewania budynków mieszkalnych, punktów handlowych, usługowych, warsztatów, obiektów użyteczności publicznej, gospodarstw wiejskich, przydomowych szklarni itp. Kadłub kotła jest spawany i nierozbieralny. Komora spalania i powierzchnie grzewcze są wykonane z blachy stalowej o grubości 6 mm (płaszcz wewnętrzny) i 4 mm (płaszcz zewnętrzny). Blachy korpusu kotła są spawane elektrycznie, a płaskie ściany wzmacniane zespórkami. Komora paleniskowa ma kształt graniastosłupa. Wylot spalin z tej komory znajduje się w górnej i przedniej części ściany, skąd przepływają do poziomych ciągów konwekcyjnych, a stamtąd do czopucha i następnie do komina. Czopuch z przepustnicą wykonany jest z blachy o grubości 6 mm. Łącznik kominowy wykonany jest z blachy o grubości 4 mm. Ruszt kotła to na stałe wspawane rusztowiny, chłodzone wodą (ruszt wodny), lub jest luźno umieszczony na podpórkach ścian komory spalania (ruszt żeliwny, suchy – opcja na zamówienie). Drzwiczki zasypowe wykonane są z blachy stalowej i wyposażone w ekran ogniowy, znajdują się w środkowej części ściany przedniej kotła i służą do zasypu paliwa. Drzwiczki paleniskowe i drzwiczki popielnikowe umieszczone w dolnej części frontu kotła, służą do rozpalania, odżużlania rusztu i usuwania popiołu. Drzwiczki wyczystne umieszczone w górnej części ściany przedniej umożliwiają wyczyszczenie poziomych kanalów konwekcyjnych kotła. Króciec wylotowy zasilający (gwint G2) znajduje się na stropie kotła, a wlotowy powrotny (gwint G2) w części dolnej ściany tylnej. Króciec termometru (mufka G1 znajduje się na stropie kotła w części tylnej. Króciec spustowy wody (gwint G3) służy do opróżniania kotła i instalacji z wody oraz do uzupełniania jej braków (tylko gdy woda w kotle osiągnie temperaturę otoczenia) i jest umieszczony w dolnej części ściany tylnej. Izolacja cieplna jest wykonywana z wełny mineralnej grubości 40 mm w obudowie z blachy 0,8 mm malowanej proszkowo.
- 5 lat gwarancji na szczelność połączeń spawalniczych
- 3 lata gwarancji na sprawność kotła
- solidne wykonanie kotła c.o. (konstrukcja wewnętrzna z blach stalowych, atestowanych, o grubości 6 mm)
- trwałość użytkowania kotła c.o. jest optymalna ze względu na zminimalizowaną ilość spawów (zrobotyzowanie
produkcji kotłów c.o. współdziała z przeszło 20-letnią wytwarzania kotłów c.o. )
- doskonała sprawność cieplna kotła c.o. dzięki zastosowaniu izolacji cieplnej kotła o grubości 40mm, uszczelnionych drzwiczkach kotła c.o. oraz trój ciągowym układzie przepływu spalin
- Deklaracja Producenta kotłów c.o. z zakresu wykonania kotłów zgodnie z dyrektywami unijnymi i normami PN-E303-5:2002, PN-EN-12815:2004/A1:2006
- Pełna eliminacja skraplania pary wodnej
- Trzy ciągowy układ poziomych kanałów spalinowych
- Paliwo: węgiel kamienny
- Paliwo alternatywne:drewno opałowe, koks i miał węglowy
- możliwość zamontowania miarkownika ciągu (opcjonalnie)
- niezawodnie konkurencyjna cena kotłów c.o. SŁAWEX
- estetyczny wygląd kotła c.o.
- prosta, szybka obsługa kotła (uzupełnianie paliwa od 5 do 10h kocioł c.o.)
- łatwość czyszczenia kotła c.o. – efekt dwudziestoletniego udoskonalania
konstrukcji i użytkowania kotłów c.o.
- bezpieczeństwo użytkowania kotła c.o. dzięki zastosowaniu zabezpieczenia przed przegrzaniem i p.poż.
- ekologicznie przyjazny kocioł c.o. – niska emisja substancji szkodliwych w spalinach.
UWAGA !Kotły SŁAWEX KWD mogą być stosowane wyłącznie w instalacjach systemu otwartego (bez przepony), zabezpieczonych zgodnie z PN 91/B-02413 oraz wymagań EN-PN 303-5 dla kotłów pracujących w instalacjach grzewczych wyposażonych w zawory termostatyczne. Temperatura podgrzewanej wody w żadnym przypadku nie może przekroczyć 95oC, zaś ciśnienie robocze wody w układzie nie może być większe niż O.12 MPa (1.2 bar = 12 słupa wody).