Oferujemy Państwu fabrycznie nowy kocioł firmy ATMOS o mocy 22kW.(DC22S)
Dane techniczne: pobierz folder
Możliwy montaż.
Przeczytaj: Dlaczego ATMOS
Przeczytaj: Dlaczego z kotłem na drewno powinien
współpracować zbiornik akumulacyjny
Zgazowujące kotły na drewno przeznaczone są do oszczędnego i ekologicznego ogrzewania domów jednorodzinnych, bloków, mieszkań, zakładów produkcyjnych i innych podobnych obiektów. Stanowią źródło ciepła dla instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. W zależności od potrzeb mogą pracować w instalacjach zarówno z obiegiem grawitacyjnym, jak i Ktoły na drewnowymuszonym.
Tradycyjne kotły na drewno osiągnęły kres swoich możliwości rozwojowych. Zwiększenie wydajności spalania paliwa przy jednoczesnym zmniejszeniu jego zużycia okazało się możliwe dzięki zastosowaniu procesu destylacji pirolitycznej, czyli wytworzeniu gazu drzewnego z masy drzewnej. Kotły te oparte są na zasadzie dwustopniowego spalania, przy którym dochodzi do zgazowania paliwa z następującym po nim spaleniem powstałych gazów (piroliza).
System spalania gazu drzewnego gwarantuje wysoką sprawność sięgającą 89%, umożliwia również płynne regulowanie ich wydajności w zakresie od 30% do 100%.
Drewno jest tanim materiałem opałowym. Zwrot nakładów poniesionych na zakup kotła i dostosowanie instalacji grzewczej może nastąpić już po pierwszym sezonie grzewczym! Uwzględniając ciągły wzrost cen oleju opałowego i gazu oraz wysoką nadwyżkę podaży drewna nad popytem, można założyć, że drewno, we wszystkich swoich postaciach, długo jeszcze będzie atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych materiałów opałowych.
Paliwem do tych kotłów może być drewno zarówno w postaci dużych polan, jak i małych odpadów drzewnych. W kotłach można spalać suchą masę drzewną, o wilgotności do 20%, czyli wszystkie naturalne odpady drewna: polana o długości do 100 cm i średnicy do 20 cm, szczapy, ścinki, trociny oraz brykiety drzewne. Trociny i wióry należy mieszać z większymi gałęziami i polanami. Zastosowanie mają tutaj także brykiety z biomasy. Spalanie drewna powyżej wilgotności 20% powoduje zwiększenie ilości spalanego paliwa, obniża moc kotła i skraca żywotność korpusu kotła.
Obsługa
Większość czynności związanych z obsługą wykonuje się tylko raz, podczas rozpalania w kotle, na początku sezonu grzewczego. Rozpalanie odbywa się w podobny sposób, jak w tradycyjnych kotłach. Czas spalania wsadu czyli stałopalność przy mocy maksymalnej producent określa na 2 - 3 godzin. Przy prawidłowo dobranej mocy kotła do powierzchni budynku i w zależności od rodzaju drewna (mały ciężar właściwy np. sosna) lub duży ciężasr właściwy np. buk. Praktycznie czas spalania wsadu waha się od 5 do 8 godzin.
Zalety kotłów na drewno ATMOS
* Sterowany wentylator, który zapewnia równomierne i efektywne spalanie:
o wentylator wyciągowy – ułatwia rozpalanie i minimalizuje ilość– dymu przedostającego się do kotłowni,
o wentylator nadmuchowy – model DC 70, DC 100,
* Wielki zasobnik paliwa,
* Kocioł bez systemu rurek,
* Prosta obsługa i bardzo dobre parametry,
* Łatwe czyszczenie, bezpyłowe wybieranie popiołu,
* Palenisko pełnoceramiczne (model GS),
* Spirala chłodząca przeciw przegrzaniu,
* Kształtki ceramiczne z mikroumocnieniami (usztywnieniami),
* Możliwość dokładania dużych kawałków drewna–oszczędność czasu i pracy przy cięciu i rąbaniu drewna (modelSE)
* Powietrze pierwotne i wtórne podgrzewane jest do wysokiej temperatury,
* Małe rozmiary i niska waga,
* Wysoka jakość i atrakcyjna cena,
* Korzystne ceny części zamiennych,
* Przy zastosowaniu Laddomatu 21 gwarancja 36 miesięcy.