Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Kocioł kotły piec podajnik ślimakowy 75 kW 750 m2

23-02-2014, 8:28
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 16 300 zł     
Użytkownik kotlospaw38
numer aukcji: 3972178775
Miejscowość Pleszew
Wyświetleń: 2   
Koniec: 23-02-2014 08:06:16

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Uszkodzony: Nie
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Kotłospaw - PRODUCENT KOTŁÓW C.O.

   PPHU KOTŁOSPAW S.C.
  • Adres: ul. Szenica 38, Pleszew
  • E-mail: [zasłonięte]@kotlospaw.com
  • WWW: www.kotlospaw.pl

 

 

Warunki zamówienia

Przed złożeniem zamówienia prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

  Szybki kontakt
  • Kontakt z siedzibą firmy:
  • tel. +48 (62)[zasłonięte]597 14
  • tel. +48 [zasłonięte] 494 315
  • Doradztwo techniczne
  • tel. +48 [zasłonięte] 756 877
  • tel. +48 [zasłonięte] 373 828

 KWM-SR 75 kW do 750m2




kocioł z podajnikiem ślimakowym

ze sterownikiem i dmuchawą

 

Informacje:

Kotły typu KWM-SR przeznaczone są do produkcji ciepła w celu ogrzewania budynków mieszkalnych i przemysłowych oraz do współpracy z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej, także latem. Są w pełni przyjazne środowisku naturalnemu co potwierdzają badania na „znak bezpieczeństwa ekologicznego” wydane przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Kotły powyżej 200 kW wykonujemy na indywidualne zamówienie.

 

Rodzaj paliwa:

    Eko groszek    


Zasada działania:

Kotły typu KWM-SR są bardzo nowoczesnymi urządzeniami, w pełni zautomatyzowanymi, wielodobowymi, których obsługa sprowadzona jest do minimum. Wyposażone są w wysokiej jakości układ nawęglania, konstrukcyjnie zostały przystosowane do wysokoefektywnego spalania węgla kamiennego sortymentu groszek. Paliwo do procesu spalania transportowane jest automatycznie za pomocą podajnika ślimakowego z zamontowanego obok kotła zasobnika paliwa.

W żeliwnej retorcie następują wszystkie procesy prowadzące do spalenia podawanego paliwa z udziałem powietrza dostarczanego wentylatorem nadmuchowym. Nad palnikiem węglowym zawieszony jest żeliwny deflektor - płyta promiennikowa kierująca promieniowanie cieplne na żar celem dopalenia gazów palnych oraz rozprowadzająca równomiernie spaliny do wymiennika ciepła. Popiół powstały w końcowej fazie spalania przemieszcza się na obrzeże retorty, po czym samoczynnie spada do komory popielnika, w której dla wygody eksploatacyjnej umiejscowiona jest wyciągana szuflada popielnikowa.

Sprawne palenisko kotła pozwala na spalanie takiej ilości paliwa, jaka jest niezbędna do utrzymania zadanej na sterowniku temperatury. Sterownik dokonuje więc ciągłych pomiarów temperatury wody w kotle i na jej podstawie odpowiednio steruje pracą podajnika paliwa i wentylatora. Jednocześnie sterownik reguluje, o ile instalacja jest w nie wyposażona, pompą centralnego ogrzewania i pompą ciepłej wody użytkowej. Zaletą pracy kotła jest prosta obsługa polegająca na okresowym uzupełnianiu paliwa w zasobniku i usunięciu popiołu z szuflady popielnicowej bez konieczności wygaszania kotła.

Po rozpaleniu kocioł nie wymaga stałej obsługi, a jego eksploatacja może odbywać się w sposób ciągły w całym okresie grzewczym. W wypadku dłuższej przerwy w dostawie energii elektrycznej lub awarii kocioł posiada dodatkowy ruszt wodny (do 75kW) służący do spalania węgla, drewna i innych paliw stałych w sposób tradycyjny.

 

Nowoczesne rozwiązania:

Kotły z automatycznym podajnikiem paliwa posiadają nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne wymienników ciepła w zależności od wymagań pomieszczeń, w których będą montowane. Korpus kotła KWM-SR składa się z komory paleniskowej i wymiennika ciepła wykonanych z wysokiej jakości atestowanej stali.

Kocioł typu KWM-SR wymiennik ciepła posiada w tylnej części, za paleniskiem, i ma formę pionowych dwóch (50-100 kW) lub czterech (125-350 kW), w zależności od mocy kotła, kanałów konwekcyjnych. Taka budowa pozwala na osiągnięcie efektu samooczyszczenia się kanałów konwekcyjnych i opadaniu sadzy do komór zbiorczych, które zabezpieczone są klapami rewizyjnymi umieszczonymi z boku kotła.

Dodatkowym atutem kotła KWM-SR (dwukanałowego) są rury (opłonki) umieszczone w kanale konwekcyjnym, a w kotłach dwu i czterokanałowych kolektory płomienicowe znajdujące się w górnej części paleniska, które mają znaczący wpływ na podniesienie sprawności kotła.

 

 Parametry techniczne kotła KWM-SP 

 

 

 

 

Wymiary / przekrój:

 

 

Sterowanie dla kotłów KWM-SR 50-150 kW:



Funkcje realizowane przez sterownik:
  • sterowanie wentylatorem i podajnikiem ślimakowym lub tłokowym
  • sterowanie pompa CO, CWU, podłogowa i cyrkulacyjna
  • sterownie siłownikiem zaworu mieszającego
  • możliwość podłączenia regulatora pokojowego z komunikacja RS lub tradycyjna
  • możliwość podłączenia modułu ST-65 GSM
  • możliwość podłączenia modułu ST-500 ETHERNET
  • możliwość sterowania dwoma zaworami za pomocą dodatkowych modułów ST-61 v4 lub ST-430 RS
Wyposażenie sterownika:
  • duży wyświetlacz graficzny ułatwiający obsługę sterownika
  • czujnik temperatury CO
  • czujnik temperatury CWU, podłogowej
  • czujnik temperatury zaworu i powrotu
  • czujnik zewnętrzny (bez przewodu)
  • czujnik temperatury podajnika (zabezpieczenie)
  • posiada zabezpieczenie temperaturowe (termik)
  • kabel zasilający
  • kable zasilające pompy
  • jednomodułowa obudowa panelowa pod zabudowę kotła wykonana z wysokiej jakości materiałów odpornych na wysokie oraz niskie temperatury

 

Sterowanie dla kotłów KWM-SR 200-350 kW:

 

 

Prezentowane urządzenie jest najnowszym regulatorem w naszej rodzinie, przeznaczony jest do regulacji procesu spalania w kotłach podajnikowych. Regulator charakteryzuje się prostą obsługą, posiada jednak szereg zaawansowanych funkcji, które w znaczący sposób wpływają na komfort użytkowania i eksploatacji kotła CO. Użytkownik ma do swojej dyspozycji prosty i funkcjonalny panel sterowania z sześcioma przyciskami funkcyjnymi - trzy klawisze sygnalizujące stan podświetlenie, 5 lampek sygnalizujących stan urządzeń oraz czytelny wyświetlacz ciekłokrystaliczny, pozwalający na komfortowe przeglądanie parametrów, praktycznie w każdych warunkach oświetlenia (opcja podświetlania wyświetlacza).

Oprócz standardowych już parametrów jak histereza, regulacja obrotów, przedmuchy, ograniczenie górnego i dolnego zakresu nastaw temperatury, parametrów starowani a podajnikiem, oraz szeregu innych, występują również parametry sterowania przygotowaniem ciepłej wody użytkowej CWU, z możliwością wyboru trybu pracy modułu CWU wyłączony, tryb ZIMA gdzie przygotowanie wody w zasobniku ma priorytet nad obiegiem ogrzewania, LATO - przygotowanie wody tylko w zasobniku CWU. Panel Sterowania posiada również możliwość sterowania zaworem mieszającym w trybie ręcznym, lub pogodowym, a szereg parametrów umożliwia elastyczne dostosowanie ich do potrzeb użytkownika.

Regulator MENUET charakteryzuje się prostą obsługą, posiada jednak szereg zaawansowanych funkcji, które w znaczący sposób wpływają na komfort użytkowania i eksploatacji kotła CO. Dodatkowym atutem przemawiającym na korzyść naszego regulatora jest możliwość podłączania więcej niż jednego modułu/panelu sterującego, który umożliwia kontrole i zmianę parametrów z dowolnego miejsca zakończonego takim panelem, a zmiany wprowadzone w jednym module sterującym przesyłane są natychmiastowo do wszystkich pozostałych.

 

Oznakowanie panelu:
  1. Wyświetlacz
  2. Lampka sygnalizująca ALARM
  3. Lampka sygnalizująca pracę Pompy CO
  4. Lampka sygnalizująca pracę Pompy CWU
  5. Lampka sygnalizująca pracę Dmuchawy
  6. Lampka sygnalizująca pracę Podajnika
  7. Przycisk wyboru temperatury i konfigurowania regulatora
  8. Przycisk STOP/NIE
  9. Przycisk zwiększania wartości
  10. Przycisk zmniejszania wartości
  11. Przycisk START/TAK
  12. Przycisk pracy ręcznej

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone

kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie powyższych materiałów w całości lub w części zabronione