KWM-S 19 kW do 100m2
kocioł miałowy, całodobowy (24h)
ze sterownikiem i dmuchawą
Informacje:
Kotły grzewcze typu KWM-S są nową generacją kotłów pracujących bezobsługowo w systemie dobowym i służących do wysokoefektywnego spalania miału węglowego. Bardzo wysoka sprawność energetyczna tych kotłów, dochodząca do 86%, czyni je najtańszymi w eksploatacji. Dodatkowym atutem tych kotłów jest znikoma szkodliwość wobec środowiska naturalnego. Zastosowanie sterownika i dmuchawy, połączone z górnym sposobem spalania i rozprowadzeniem strumienia powietrza za pomocą dysz zbliża proces spalania do układu generatorowego z jednoczesnym spalaniem wytworzonego gazu, czego charakterystycznym objawem jest niebieska barwa płomienia. Jednorazowy zasyp paliwa wystarcza na ok. 24 godziny, jednak okres ten może zostać wydłużony w zależności od temperatur zewnętrznych oraz izolacyjności budynku.
Rodzaj paliwa:
Zasada działania:
Korpus kotła KWM-S składa się z komory paleniskowej i wymiennika ciepła wykonanych z wysokiej jakości, atestowanej stali. Palenisko ma formę prostopadłościanu, w którym na ścianach umieszczone są dysze napowietrzające, a od dołu ruszt wodny wykonany z atestowanych rur grubościennych.
W kotle KWM-S wymiennik ciepła znajduje się w tylnej części kotła, za paleniskiem i ma formę pionowych dwóch (19-95 kW) lub czterech (125-350 kW), w zależności od mocy kotła, kanałów konwekcyjnych. Taka budowa pozwala na osiągnięcie efektu samooczyszczenia się kanałów konwekcyjnych i opadaniu sadzy do komór zbiorczych, które zabezpieczone są klapami rewizyjnymi umieszczonymi z boku kotła.
Dodatkowym atutem kotła KWM-S (dwukanałowego) są rury (opłonki) umieszczone w kanale konwekcyjnym. W kotłach dwu i czterokanałowych kolektory płomienicowe umieszczone w górnej części paleniska, które mają znaczący wpływ na podniesienie sprawności kotła.
Eksploatacja
Eksploatacja kotłów KWM-S odbywa się w układzie cyklicznym. Polega to na jednorazowym załadowaniu kotła miałem węglowym, podpaleniu od góry przy pomocy niewielkiej ilości papieru i drewna oraz uruchomieniu automatyki (sterownik i dmuchawa). Po osiągnięciu wcześniej zadanej temperatury dmuchawa wyłączy się, a sterownik automatycznie przejdzie w tryb pracy podtrzymania temperatury. Dmuchawa uruchomi się ponownie gdy temperatura spadnie poniżej zadanej. W momencie gdy opał w komorze paleniskowej zostanie wypalony, sterownik samoczynnie wyłączy się. Aby ponownie uruchomić kocioł, należy usunąć popiół z popielnika oraz komory paleniskowej i na nowo załadować kocioł opałem i rozpalić.
Parametry techniczne kotła KWM-S
Wymiary / przekrój:
Sterowanie dla kotłów KWM-S 19-200 kW
Regulator temperatury ST–81 przeznaczony jest do zasypowych kotłów CO. Steruje pompą obiegu wody CO, pompą ciepłej wody użytkowej CWU oraz wentylatorem. Do wyboru cztery tryby pracy pomp: ogrzewanie domu, priorytet bojlera, pompy równoległe, tryb letni. Obudowa sterownika dostosowana jest do montażu pod zabudowę kotła.
Funkcje realizowane przez sterownik:
- sterowanie wentylatorem, pompą CO i CWU
- możliwość podłączenia regulatora pokojowego
Wyposażenie sterownika:
- wyświetlacz LCD
- czujnik temperatury CO
- czujnik temperatury CWU
- zabezpieczenie temperaturowe (termik)
- obudowa wykonana z wysokiej jakości materiałów odpornych na wysokie oraz niskie temperatury
- obudowa panelowa pod zabudowę kotła w obudowie OM-01
Sterowanie dla kotłów KWM-S 250-350 kW
Regulator SIGNUM 350, jest przystosowany do współpracy z dużymi dmuchawami o mocy do 0,55kW w sterowaniu procesem spalania w nadmuchowych kotłach miarowych dużej mocy.
Regulator posiada szereg funkcji pozwalających dostosować sposób sterowania do konstrukcji kotła, rodzaju i jakości paliwa oraz charakteru ogrzewanego obiektu. Atutem regulatora jest jednoczesne sterowanie dwoma dmuchawami z możliwością niezależnego ustawienia ich obrotów. Stosując dmuchawy typu Hornet serii SS, SIGNUM 350 zapewnia płynną regulację obrotów.
Urządzenie posiada dodatkowo wejście i wyjście uniwersalne konfigurowane przez użytkownika. Umożliwiają one współprace z urządzeniami zewnętrznymi (np. sygnalizacja stanów awaryjnych, termostat pokojowy).
Regulator dodatkowo oferuje funkcję przygotowania ciepłej wody użytkowej (CWU) z możliwością wyboru algorytmu pracy( zima, lato, wyłączony).
Zależnie od posiadanego typu bojlera można wybrać pracę bez lub z priorytetem. Temperaturę CWU można programować w zakresie 40 do 70oC. Regulator posiada wbudowane programowe i sprzętowe zabezpieczenie przed przegrzaniem kotła oraz wejście do podłączenia zewnętrznego czujnika STB.
Prostą i intuicyjną obsługę zapewnia czytelny interfejs oparty na wyświetlaczu LCD.
Wszelkie prawa zastrzeżone
kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie powyższych materiałów w całości lub w części zabronione