Opowieść o kobietach, które skromnie i wytrwale stawiają czoło każdemu wyzwaniu.
Życie Kamili Sidiqi zmieniło się z dnia na dzień, kiedy do Kabulu wkroczyli talibowie. Miasto znalazło się w dramatycznej sytuacji ekonomicznej i mężczyźni wyjeżdżali masowo w poszukiwaniu pracy, a także w obawie przed prześladowaniami. Kamila postanowiła, że nauczy się szyć, aby pomóc rodzicom utrzymać liczną rodzinę. Firma krawiecka, która zaczęła się od jednej osoby, pracującej w domu, dała zatrudnienie i nadzieję dziesiątkom kobiet ratując ich rodziny przed głodem.
„Kobiety z Kabulu” to historia niezwykłej kobiety, która odniosła ogromny sukces finansowy w kraju rządzonym przez islamskich fundamentalistów. Kamila, zastraszana przez uzbrojonych żołnierzy grożących jej więzieniem, walczy z przeciwnościami losu i własnymi słabościami, uzbrojona jedynie w upór, odwagę i nadzieję na lepszą przyszłość.
Poruszający obraz warunków życia w Afganistanie rządzonym przez talibów, a zarazem pean na cześć kobiet, które są gotowe przenosić góry, kiedy ważą się losy ich rodzin.
Angelina Jolie
“Kobiety z Kabulu” to książka, w której możemy usłyszeć nieznane dotąd światu głosy najprawdziwszych bohaterek wojennych, kobiet nie poddających się zwątpieniu w sens życia i miłości niezależnie od tego, jak bardzo ich wiara jest testowana. Wzruszająca historia ukazująca oblicze Afganistanu znane jedynie nielicznym.
Tina Brown ,“Newsweek”
Jedna z tych historii, które raz przeczytane, na zawsze zostają w pamięci dotknąwszy najgłębszych emocji. Autorka oczarowuje czytelnika relacjonując jak jedna odważna kobieta odmówiła bycia ofiarą.
Blogcritics.org
Kamila Sidiqi zebrała całą odwagę, chwyciła przybory krawieckie i zatrudniła do pomocy w domowej szwalni setkę kobiet z sąsiedztwa, pozwalając im się zjednoczyć w trudnych czasach prześladowania przez talibów.
“New York Post”
Inspirująca opowieść o odwadze i budowaniu poczucia wspólnoty. Lemmon skrupulatnie opisuje szczegóły, przekonująco oddając atmosferę Kabulu pod rządami talibów.
“Kirkus Reviews”
“Kobiety z Kabulu” ukazują inny, mniej znany Afganistan. Polecam tę książkę każdemu, kto kiedykolwiek myślał o założeniu własnej firmy. Historia Kamili porywa, a jej odwaga dodaje skrzydeł.
TheStreet.com
Gayle Tzemach Lemmon zręcznie przędzie historię życia krawcowej z Kabulu, niesamowitej dziewczyny z Afganistanu, która stworzyła miejsca pracy dla dziesiątek kobiet stłamszonych przez zakazy talibów.
“Vanity Fair”
Inspiracja w najczystszej postaci... Opowieść o zwykłych ludziach walczących o przetrwanie w starciu z wrogim reżimem.
„Los Angeles Times”
Gayle Tzemach Lemmon jest członkiem i wiceprzewodniczącą Programu Kobiet i Polityki Zagranicznej w Radzie Stosunków Międzynarodowych. W 2004 r. odeszła z ABC News, by skończyć studia podyplomowe na Harvardzie, gdzie zaczęła pisać o przedsiębiorczości kobiet w strefach konfliktowych i pokonfliktowych, takich jak Afganistan, Bośnia czy Rwanda. Jej reportaże na ten temat były publikowane między innymi w „New York Times”, „Financial Times” i „International Herald Tribune”. „Kobiety z Kabulu” to debiut literacki Lemmon. Autorka mieszka w Los Angeles.