|
Młoda Koźlęcina
z Gospodarstwa Ekologicznego
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE
Młoda koźlęcina (koźlę w wieku do 6 m-cy) posiada najwyższe walory smakowe.
W przypadku zakupu tuszki lub półtuszki istnieje możliwość podziału na poszczególne części i spakowania w wakum.
Kilka informacji dot Młodej koźlęciny
Koźlęcina - rarytas z górnej półki !
Koźlęcina jaka jest?
Mięso koźlęce charakteryzuje się wieloma dobrymi, a nieznanymi szerszej grupie osób cechami. Pod względem cech organoleptycznych (smak, zapach, barwa) i wartości odżywczej jest zbliżone do jagnięciny lub cielęciny. Młoda koźlęcina zaliczana jest do mięs chudych, o drobnowłóknistej strukturze, dużym udziale tkanki łącznej oraz stosunkowo niskiej zawartości tłuszczu. Zawiera dużo białka i soli mineralnych. Jest lekkostrawne, ma dużą wartość odżywczą, dlatego jest szczególnie polecane małym dzieciom oraz ludziom starszym.
Koźlęcina nie ustępuje młodej jagnięcinie, królikowi oraz cielęcinie. Niewielka zawartość tłuszczu w koźlęcinie jest jej wielką zaletą. Pod tym względem przewyższa jagnięcinę, która jest bardziej tłusta. W porównaniu z tą ostatnią, koźlęcina zawiera o 33,5% więcej wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, co wskazuje na jej wysoką wartość dietetyczną.
W ocenie jakości mięsa istotny jest również poziom sprężonego kwasu linolenowego (CLA). CLA pełni bowiem w organizmie szereg istotnych funkcji; hamuje procesy nowotworowe i miażdżycowe, działa jako przeciwutleniacz, stymuluje układ immunologiczny oraz przeciwdziała otyłości, redukując udział tkanki tłuszczowej w organizmie. Koźlęcina (11,12 nmol/mg), podobnie jak jagnięcina (12,30 nmol/mg) jest istotnym dla organizmu człowieka źródłem tego kwasu. Mięso wołowe tego kwasu zawiera tylko 6,24 nmol/mg, zaś wieprzowina, mięso drobiu oraz ryb nie zawiera tego składnika, bądź występuje on w śladowych ilościach. Na otłuszczenie tusz koźlęcich wpływa system utrzymania zwierząt. Chów pastwiskowy nie sprzyja otłuszczaniu, przez co uzyskuje się mięso o wysokich walorach dietetycznych. Pod względem barwy koźlęcina jest nieznacznie jaśniejsza od cielęciny. Pomiary kruchości wskazują na dużą zwięzłość mięsa, zaś wyniki oceny smakowej, że jest to produkt delikatny, smaczny, choć odznaczający się nieco mniejszą soczystością i kruchością. Zapach koźlęciny jest słabo wyczuwalny i określany jako pożądany.
Mięso kozie stanowi doskonały surowiec do przyrządzania prawnie wszystkich rodzajów potraw. Cenione są tuszki koźląt w wieku 5-6 miesięcy. Po uboju uzyskiwane są tuszki o masie 7-10 kg, zaś pozyskane mięso odznacza się doskonałą jakością i delikatnym smakiem.
Moda na koźlęcinę
. Koźlęcina, której smaku przeciętny Polak zupełnie nie zna, jest uznawana w innych rejonach świata za przysmak zarezerwowany dla smakoszy oraz tak zwanych elit.
Super pomysł na danie Świąt Wielkanocnych. Młoda Koźlęcina
z Gospodarstwa Ekologicznego
możliwość dostawy :
Warszawa
Kraków
Częstochowa
Zawiercie
Katowice
nr tel kom 606 [zasłonięte] 10 26
Waga
tuszki ok. 7 kg – 9 kg
półtuszki 3,5 kg - 4,5 kg
udziec do 1,3kg do 1,6kg
łopatka 1,2 kg -1,4 kg
żeberka 0,5 kg -1,2 kg
comber 0,5 kg-1,2 kg
karczek 0,5 -1,2kg
Poszczególne części pakowane są w wakum.
W przypadku większych zamówień istnieje możliwość dostawy.
Zamówienia przyjmowane są na e-mail [zasłonięte]@poczta.onet.pl lub telefonicznie tel kom 728-[zasłonięte]-743 lub 606 [zasłonięte] 10 26
Cena netto + 5 % Vat
tuszka 35
półtuszka 39
żeberka 39
comber 49
karczek 49
łopatka 59
udziec 69
|
|