Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Knothe Maria Anna, Lisowska Ewa - Kobiety na rynku

11-03-2012, 21:16
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 9 zł     
Użytkownik Mysza657
numer aukcji: 2114248396
Miejscowość Kasinka Mała
Wyświetleń: 5   
Koniec: 12-03-2012 08:46:37

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 1999
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Wysyłka

Wysyłka w 24 h

- kurierem

- Pocztą Polską

 

Wybrane przez Państwa książki wysyłane są po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym lub po mailowej informacji iż przesyłka ma być wysłana za pobraniem.

 

KUPONY RABATOWE Przy zakupach powyżej 150 zł oprócz darmowej wysyłki dostaną Państwo kupon o wartości 15 zł na kolejne zakupy. Przy zakupach powyżej 500 zł otrzymają Państwo kupon o wartości 50 zł.

DARMOWA WYSYŁKA Aby zachęcić Państwa do zakupów w naszym sklepie, gwarantujemy darmową wysyłkę klientom, którzy zakupią u nas książki (jedną pozycję lub więcej) kosztujące łącznie co najmniej 100 zł. Darmowa wysyłka nie dotyczy przesyłek pobraniowych i zagranicznych.

Kontakt

Antykwariat i Księgarnia Tezeusza
Kasinka Mała 657
34-734 Kasinka Mała
tel. 668- 574-302

 

 gg Agnieszka 38[zasłonięte]973

 gg Małgorzata 38[zasłonięte]784

 

e-mail[zasłonięte]@tezeusz.pl

 

Nr konta bankowego:
Millennium Bank
60 1160 [zasłonięte] 2[zasłonięte]2020001 [zasłonięte] 910803


Knothe Maria Anna, Lisowska Ewa - Kobiety na rynku pracy
ISBN: 839[zasłonięte]0067
Wymiar: 165 x 240 mm
Nr wydania: I
Seria: -
Ilość stron: 72
Waga: 0,4 kg
Indeks: 0012/07/0007
Ocena: dobry +
Rok wydania: 1999
Wydawca: Fundacja Centrum Promocji Kobiet
Autor: Knothe Maria Anna, Lisowska Ewa
Rodzaj okładki: Miękka
Stan: Używana

Opis książki

Dyskryminacja kobiet na rynku pracy jest szeroko rozpowszechniona. Wymaga się od nich lepszego wykształcenia i wyższych kwalifikacji niż od mężczyzn, którzy ubiegają się o te same stanowiska. Co więcej, kwalifikacje i wykształcenie schodzą często na dalszy plan, pracodawcy bowiem już w czasie rozmów wstępnych pytają przede wszystkim o rodzinny status kandydatki, a dopiero potem o konkretne kompetencje zawodowe.
Dyskryminacja kobiet na rynku pracy jest szeroko rozpowszechniona. Wymaga się od nich lepszego wykształcenia i wyższych kwalifikacji niż od mężczyzn, którzy ubiegają się o te same stanowiska. Co więcej, kwalifikacje i wykształcenie schodzą często na dalszy plan, pracodawcy bowiem już w czasie rozmów wstępnych pytają przede wszystkim o rodzinny status kandydatki, a dopiero potem o konkretne kompetencje zawodowe. Badania przeprowadzone przez Centrum Promocji Kobiet w Warszawie wykazały, że kobiet nie awansuje się tak często jak mężczyzn i że nie otrzymują one tej samej płacy za pracę równej wartości. Ogłoszenia o pracy często zawierają preferencje co do płci kandydata, a ograniczenia wieku znacznie częściej dotyczą kobiet niż mężczyzn. Pracodawcy nie kryją, że wolą zatrudniać mężczyzn, ponieważ uważają ich za bardziej dyspozycyjnych. Zdarza się, że pracodawcy formułują swoją pisemną ofertę neutralnie pod względem płci, a w rozmowach kwalifikacyjnych wyrażają wprost swoje preferencje. Kobiety podczas rozmów kwalifikacyjnych pytane są o wiek, stan cywilny i plany na przyszłość. Zdarza się, że żąda się od nich - wbrew prawu - zaświadczenia, że nie są w ciąży, lub też oświadczenia, że przez jakiś okres nie zajdą w ciążę.

Uwagi:
książka pobiblioteczna - zawiera pieczątki i adnotacje biblioteczne, trochę zagięta i wytarta oprawa