e-mail: [zasłonięte]@gmail.com Klikajac "Kup teraz" akceptujesz warunki regulaminu znajdujacego sie w zakladce "O mnie". Najczesciej zadawane pytania. Zachecamy do dokonywania platnosci przez Allegro, dane do zwyklego przelwu znajdziesz w zakladce "O mnie". |
|
Klejnoty w dawnej Polsce Autor/autorzy: Dariusz Nowacki Magdalena Piwocka
Album prezentuje bogaty zbiór złota, biżuterii i klejnotów wykonanych od wczesnych wieków średnich po XIX w., nie tylko tych najcenniejszych, będących chlubą polskich skarbców królewskich, lecz także tych stanowiących ozdobę domów arystokratycznych, szlacheckich i bogatego mieszczaństwa. Ważne miejsce w tej kolekcji zajmują dewocjonalia i biżuteria patriotyczna. Znakomitym fotografiom Michała Grychowskiego towarzyszy komentarz znawców przedmiotu Dariusza Nowackiego i Magdaleny Piwockiej. Autorzy w pełen swady sposób pokazują precjoza na tle ówczesnych obyczajów, przytaczają ich często malownicze dzieje oraz tłumaczą symbolikę.
Ta piękna i wyjątkowa na naszym rynku wydawniczym publikacja zachwyci miłośników historii i koneserów pięknych przedmiotów, a również specjalistów w zakresie jubilerstwa czy sztuki złotniczej.
Dariusz Nowacki Historyk sztuki, długoletni pracownik Zamku Królewskiego na Wawelu. Autor katalogów, rozpraw poświęconych złotnictwu XIV–XVIII wieku, współautor kilkunastu prac naukowych dotyczących średniowiecznych i nowożytnych klejnotów.
dr Magdalena Piwocka Historyk sztuki, długoletni pracownik Zamku Królewskiego na Wawelu, współtwórca kilku znaczących wystaw historyczno-artystycznych. Autorka prac, m.in. na temat arrasów króla Zygmunta Augusta i innych tapiserii z XV–XVIII w., nowożytnego malarstwa europejskiego w zbiorach polskich, a także artykułów naukowych traktujących o klejnotach z XVI i XVII wieku (por. www.piwocka.pl).
Michał Grychowski Artysta fotografik. Od wielu lat w jego twórczości znaczące miejsce zajmują wydawnictwa albumowe i popularnonaukowe poświęcone dziedzictwu kulturowemu Polski, architekturze, sztuce sakralnej, kulturze religijnej, tradycji i obrzędowości.
Oprawa: Twarda Format: 25.5x35.5cm Ilość stron: 304 Wydanie: 1 Rok wydania: 2011
|