Najnowsze osiągnięcie inżynierii chemicznej XXI wieku. Doskonały klej na bazie modyfikowanego metakrylanu metylu MMA. Przeznaczony do bardzo szybkiego łączenia wszystkich twardych, miękkich, termoplastycznych tworzyw sztucznych: PVC, ABS LMR, GKF, PC, PET, PBT, akrylu (PMMA), poliuretanu, epoksydów, kompozytów itp. Nieodzowny w trwałym i bardzo mocnym łączeniu stali nierdzewnej (daje wytrzymałość do 300kG/cm2), a także innych metali i ich stopów: żeliwa, aluminium, żelaza, miedzi, brązu, cynku, stali chromowanej i ocynkowanej. Bardzo dobry do klejenia kamienia, ceramiki, szkła, drewna, ferrytu, węgla, itp. Wszechstronny, nadaje się do mnóstwa najróżniejszych materiałów, nawet tych najbardziej trudnych do sklejenia z wyjątkiem poliolefin (PP, PE, PTFE).
Charakterystyka
Łączenie różnych materiałów przy wykorzystaniu ich szczególnych właściwości: 1) Zapobieganie korozji kontaktowej dzięki izolującemu działaniu kleju. 2) Przenoszenie równomiernego rozkładu naprężeń całą powierzchnią. 3) Uszczelnianie pęknięć zbiorników na ciecze i gazy (szczeliny do 4mm). 4) Różnorodne możliwości nadawania kształtu przy formowaniu połączeń. 5) Uniknięcie uszkodzeń materiału na skutek termicznych zmian struktury (naprawy przeprowadzane są w temperaturze pokojowej). 6) Zachowanie dobrej jakości powierzchni łączonej, bez odbarwień. 7) Odporność na agresywne czynniki chemiczne (rozcieńczone kwasy). 8) Odporny na stałą prace w temp. -50°C +130°C (krótkotrwale do +200°C). 9) Daje bezbarwną, niewidoczną spoinę, bardzo wytrzymałą na uderzenia, drgania, nie odpryskuje i nie ulega ścieraniu.
Sposób użycia:
Mieszacz statyczny służy do klejenia większych elementów. Pozostawiony na kilka minut (4 min) klej w mieszaczu utwardzi się i mieszacz nie będzie nadawał się do użytku. Należy pamiętać, że pierwsza ilość kleju nie jest dokładnie wymieszana. Dlatego po wyciśnięciu z mieszacza 2-3ml masy należy nałożyć ją na dołączoną podkładkę i wymieszać ręcznie szpachelką. Mniejsze powierzchnie należy kleić z pominięciem mieszacza po wyciśnięciu kleju na miseczkę i dokładnym wymieszaniu kleju szpachelką. Nie zużyty klej można przechowywać po założeniu zatyczki na wyczyszczoną z resztek kleju końcówkę strzykawki. Klej nakładać cienką warstwą lub punktowo. Należy dokładnie spozycjonować klejone części (przed utwardzeniem kleju) i upewnić się czy jest ścisły kontakt pomiędzy dwoma sklejonymi materiałami a następnie zatroszczyć się, aby połączone części nie przesuwały się aż do utwardzenia. Przesunięcie jednej z części może spowodować pogorszenie wytrzymałości spoiny.
|