Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Klasyfikacja wielomodalnych danych ruchu

14-02-2014, 14:14
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 34.99 zł     
Użytkownik BestselleryPL
numer aukcji: 3886499713
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 6   
Koniec: 14-02-2014 12:03:59

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Przedmiotem aukcji jest:

Klasyfikacja wielomodalnych danych ruchu

Adam Świtoński

Dane:
  • ISBN:[zasłonięte]978-83103-37-8
  • liczba stron: 177
  • okładka: miękka
  • wydawnictwo: PJWSTK (Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych)
  • Rok wydania: 2013
  • Stan produktu: nowy, nieużywany



  • Opis:
    Notka biograficzna:



    Adam Świtoński (ur. 3 września 1975) - doktor nauk technicznych w zakresie informatyki, członek Korpusu Ekspertów Narodowego Centrum Nauki. Jego zainteresowania badawcze związane są z obszarami zastosowań obrazowania wielo i hiperspektralnego na potrzeby diagnozy fotodynamicznej i diagnostyki chorób dna oka oraz zagadnieniami klasyfikacji wielomodalnych danych ruchu w problemach identyfikacji osobniczej i oceny nieprawidłowości chodu. Specjalizuje się w technikach nadzorowanego i nienadzorowanego uczenia maszynowego. Jest wykładowca Politechniki Śląskiej i Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych na studiach pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia, autorem 64 publikacji naukowych i kierownikiem trzech projektów badawczych.



    Streszczenie:



    Tematyka opracowania obejmuje zagadnienia związane z analizą dyskryminacyjną wielomodalnych danych ruchu w reprezentacjach z zadanym modelem szkieletowym i zawierających sekwencje sylwetek postaci. Brane pod uwagę są trzy podejścia do klasyfikacji danych ruchu: ekstrakcja i selekcja cech uzupełnione o nadzorowana klasyfikacje, transformata dynamicznego marszczenia czasu i niejawne modele Markowa. Do ekstrakcji cech zbioru rotacji stosowane sa miedzy innymi statystyki kwaternionowe uwzgledniające wartość średnią, medianę, odchylenie standardowe i rozkład głównego kierunku, a do oszacowania podobienstwa par obrotów badane różne miary bazujące na przestrzeniach katów Eulera i kwaternionów. Na podstawie uzyskanych wyników predykcji w odniesieniu do pojedynczych stawów konstruowany jest ich ranking, a z wykorzystaniem odpowiedniej metody poszukiwań wyznaczana jest optymalna kombinacja stawów w zadanym problemie klasyfikacji. Dla przestrzeni opisu pozy i sylwetki postaci oraz całych tensorów danych ruchu prowadzona jest redukcja wymiarowości, a dla generycznego podejścia ekstrakcji cech -automatyczna selekcja. Przedstawione wyniki eksperymentów obliczeniowych obejmują problemy rozpoznawania pojedynczej pozy, identyfikacji osobniczej chodu oraz oceny nieprawidłowości ruchu w chorobach zwyrodnieniowych stawów biodrowych i kręgosłupa, a także w stanach poudarowych mózgu i chorobie Parkinsona.




    Przed zakupem zapoznaj się ze stroną o mnie

    Zobacz nasze pozostałe aukcje

    Dodaj nas do ulubionych sprzedawców

    Zapraszamy serdecznie.