Bank Millenium S.A.
60 1160 [zasłonięte] 2[zasłonięte]2020001 [zasłonięte] 910803
Zakupione książki wysyłam w ciągu 24 godzin od zaksięgowania pieniędzy na moim koncie.
W przypadku wysyłki za granicę lub kilku książek jednocześnie na terenie kraju proszę o kontakt celem ustalenia kosztów wysyłki.
Można płacić za kilka książek łącznie, ale proszę, aby pieniądze za zakupione książki wpłynęły na moje konto nie później niż 7 dni od chwili zakończenia pierwszej aukcji wygranej przez Kupującego. Cenię sobie szybkie i terminowe wpłaty.
Przy zakupie na kilku moich aukcjach za przesyłkę płacisz tylko raz.
W trosce o bezpieczne dotarcie przesyłki do klienta, książki wysyłamy:
listem ekonomicznym poleconym
listem priorytetowym poleconym
oraz paczką.
Przed licytacją, proszę, zapoznaj się z moimi zasadami, zawartymi na stronce "O mnie". Znajdziesz tam odpowiedzi na wiele Twoich pytań odnośnie transakcji.
|
kliknij aby powiększyćGaleria zdjęć |
|
|
Autor: Stefan Kisielewski
Tytuł: Dzienniki
Wydawca: Iskry, 1996
Miejsce wydania: Warszawa
Seria: Dzieła Wybrane
ISBN: 832[zasłonięte]5164
Format: 130 x 210 mm
Ilość stron: 951
Oprawa: twarda z obwolutą
Waga: 0, 94 kg
Stan ogólny: dobry +
Stan obwoluty: dobry +
Uwagi: w książce znajdują się fragmenty tekstu podkreślone ołówkiem,
obwoluta jest trochę zabrudzona
|
Opis merytoryczny książki:
Dzienniki - książka autorstwa Stefana Kisielewskiego wydana w 1996 r. przez wydawnictwo Iskry, z przedmową Ludwika Bohdana Grzeniewskiego (ISBN 83-[zasłonięte]-1516-4).
Kisiel zaczął pisać Dzienniki 31 maja 1968 r., niedługo po tym, jak w trakcie wydarzeń marcowych na warszawskiej Starówce pobili go tzw. nieznani sprawcy, a na jego utwory nałożono zakaz publikacji. Pisał je ręcznie, w brulionach (w sumie 16 zeszytów). W miarę upływu czasu i zmian, zachodzących w polityce władz, represje zelżały, a dziennik był uzupełniany coraz rzadziej. Ostatnie regularne wpisy dotyczą roku 1980, a Dzienniki kończy Posłowie z 1982 r.Książka opisuje życie prywatne Kisielewskiego, środowisko oraz ustrój komunistyczny z okresu, w którym była pisana. Autor boryka się z problemami materialnymi, w które wpędziła go utrata zajęcia. Próbuje to rozwiązać, publikując swoją twórczość pod pseudonimami. Często wspominany jest jego syn, Wacław, który właśnie wtedy rozpoczynał karierę międzynarodową w duecie Marek i Wacek. Kisielewski, mimo represji władz, bardzo czynnie uczestniczy w życiu swojego środowiska. Często spotyka się z przyjaciółmi, bierze udział w imprezach kulturalnych, czy rautach dyplomatycznych. Najbliższymi przyjaciółmi publicysty są Władysław Bartoszewski (zwany tu często Bartoszem), Paweł Hertz (Pawełek), Zygmunt Mycielski, Henryk Krzeczkowski, Andrzej Micewski. Często widuje się także z osobami ze środowiska "Tygodnika Powszechnego".
***
|
|
|