Aluminiowe kije trekkingowe, teleskopowe z resorowaniem.
Solidnie wykonane aluminiowe kije trekkingowe z systemem ANTISHOCK zapewniają komfortowy marsz rekreacyjny i turystyczny. Teleskopowa budowa z podziałką długości pozwala właściwie dobrać długość kija, a profilowana rączka z uchwytem na nadgarstek ułatwia stosowanie prawidłowej techniki marszu.
Kije zakończone są stalową końcówką, która daje kijowi solidne oparcie i stabilność. W zależności od warunków terenowych kije umożliwiają również korzystanie z gumowej końcówki i nakręcanego talerzyka.
Dane techniczne:
- Materiał: aluminium
- Długość: wg podziałki: 110-135 cm
- Długość po złożeniu: 64 cm
- 3 częściowa konstrukcja
- System ANTISHOCK
- Stalowy grot
- Stopki z twardej gumy
- Nakręcany talerzyk - średnica: 52 mm
- Profilowana twarda rękojeść z tworzywa
- Pod rękojeścią uchwyt z gąbki
- Kompas w rękojeści
- Pasek na nadgarstek - regulacja długości
- Waga 1 kija: ok. 800 g
- Dostępne kolory:
srebrny metaliczny, niebieski metaliczny, czerwony metaliczny
Kije Trekkingowe
Według słownika języka polskiego PWN trekking to piesza wyprawa turystyczna w egzotyczny, trudny i niedostępny region. Ludzie uprawiający trekking pomagają sobie podczas takich wypraw kijkami trekingowymi. Trekking jest starszą formą aktywności fizycznej o innej technice chodu niż Nordic Walking, który został stworzony przez sportowców (narciarzy biegowych w Finlandii) i który wielu z nich uprawia jako urozmaicenie swoich treningów.
Trekking pomaga w wędrówkach(przeważnie górskich) a nordic walking to sposób chodu sportowego.
Trekking mógł mieć początek już w starożytności kiedy podpierano się jednym a w niektórych miejscach dwoma kijami.
Trekking - jest ciekawą i przyjemną forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami ułatwiającymi poruszanie się w trudnym terenie oraz osobom o mniejszej zdolności fizycznej.
Podczas Trekkingu osoba uprawiająca ten rodzaj aktywności angażuje do wysiłku większość mięśni ciała. Pracują one zupełnie inaczej niż podczas zwykłego marszu. Są bardziej wzmocnione, zwłaszcza ramiona, które stają się mocniejsze i bardziej wytrzymałe. Po intensywnych ćwiczeniach podczas takich spacerów, jesteśmy w stanie z większą łatwością, wchodzić na wzgórza a co najważniejsze Trekking pozwala spalać nieco więcej kalorii niż podczas chodzenia. Uprawiający ten sport spala przeciętnie od 20% do 40% więcej kalorii ze względu na aktywność większej ilości mięśni niż podczas zwykłego spaceru, można go uznać za dobrą formę zrzucenia zbędnych kilogramów. Kijki pomagają również w utrzymaniu lepszej postawy, równowagi i stabilności podczas chodu w trudnym terenie.
Najważniejsze zalety:
- rozwija się siła i wytrzymałość ramion,
- łatwość wchodzenia na wzgórza,
- spala się więcej kalorii niż przy normalnym chodzeniu,
- zwiększa się stabilność przy chodzeniu z kijkami,
- redukuje nacisk na piszczele, kolana, biodra i plecy, co daje korzyści dla osób ze słabszymi stawami i nie dość silnymi mięśniami,
- odciążone są stawy, co jest szczególnie ważne dla osób starszych.