| Autor: Fredmund Malik Wydawca: MT Biznes Rok wydania: 2010 Okładka: miękka Wymiary: 148 x 223 Ilość stron: 432 ISBN:[zasłonięte]978-83195-10-7 Cena detaliczna: 49,90 V | Opis:Czas powiedzieć to wprost! Akademicka wiedza o zarządzaniu zbyt często jest sucha, a wykształceni menedżerowie zbyt często ograniczają się do działań wizytówkowych: do błyskotliwych wypowiedzi na spotkaniach i do ustawiania na półkach swoich gabinetów opasłych tomów o filozofii zarządzania. Wielu z nas postępuje podobnie. W poczuciu spełnionego obowiązku chłoniemy akademicką wiedzę o zarządzaniu. Czytamy o idealnych menedżerach i choć myślimy po europejsku, robimy to, co radzą amerykańscy autorzy i zarządzający. Efektem tego są przekonania, które tak naprawdę przeszkadzają nam w kierowaniu i nasze działania zbyt często kończą się istnym piekłem, a nie głośno proklamowanym rajem dla ludzi w organizacji. Obrazoburczy Fredmund Malik pisze wprost o tym, gdzie menedżerowie popełniają błędy. Nakłania do weryfikacji swoich poglądów i działań wszystkich, którzy uznają się za dobrych kierowników. Otwiera oczy mniej doświadczonym, którzy wprowadzają w swoich organizacjach powszechnie rekomendowane rozwiązania i zaczynają się zastanawiać, dlaczego nie działają one tak, jak w teorii powinny. Poznaj zarządzanie od nowej strony. Przeczytaj tę książkę i dowiedz się:
* dlaczego menedżer nie potrzebuje IQ rzędu 125 ani naturalnych cech przywódczych, * jakie fałszywe przekonania przeszkadzają nam w dobrym kierowaniu, * jak kierować ludźmi, nie mając wysokiego stanowiska ani wykształcenia, * czemu zaufanie jest ważniejsze od kontroli, * jak odejść od ułomnych standardów w mierzeniu wydajności pracy.
Idealni szefowie? Tacy nie istnieją. Kto poszukuje ich właśnie, stoi na straconej pozycji. We wszystkich miejscach pracy – szpitalach, biurach, studiach telewizyjnych czy w teatrach – funkcjonują „normalni” ludzie. W codziennych relacjach służbowych chodzi o to, aby dostosować się do nich, a przy tym być w stanie osiągnąć również coś niezwykłego. | | |