Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Khukuri 1 ostatni szt. okacja

25-06-2012, 2:44
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 170 zł     
Użytkownik Deesis
numer aukcji: 2372528107
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 110   
Koniec: 24-06-2012 00:36:52
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha


 

tel: 22 [zasłonięte] 04
E-mail: [zasłonięte]@gmail.com
Fax: 22 [zasłonięte] 04
Tel.: (602 [zasłonięte] 466)
 

Numer konta bankowego
052[zasłonięte]000906[zasłonięte]12000[zasłonięte]035
(Polbank EFG)

Witam Państwa na naszych aukcjach.

Zakup towarów na naszych aukcjach jest równoznaczny z akceptacją tego  regulaminu.

1.Po zakupie prosimy o wypełnienie formularza dostawy i umieszczenia tam ewentualnego innego adresu do wysyłki.Każda zmiana adresu przesłanego w mailu nie będzie uwzględniona.
Jedynie możemy uwzględnić po informacji telefonicznej.

2. Na wpłatę po zakuie czekamy do 14 dni, po tym czasie zwracamy się do Allegro o zwrot prowizji, jeżeli chcieliby Państwo wydłużyć ten okres- prosimy o telefon.

3.Towar wysyłamy w dniu następnym po zaksięgowaniu wpłaty na koncie, Wysyłamy towar za pośrednictwem Poczty Polskiej, lub firmy kurierskiej Siódemki.

Opłaty za przesyłkę pobieramy takie jak wyżej wymienione firmy, nie zarabiamy na wysyłce!!!!!!!

Jeżeli towar nie spełnia Państwa oczekiwań zawsze można go zwrócić  w terminie 7 dni od otrzymania. Prosimy wcześniej o telefon.  
Mamy nadzieje, ze bedziecie  Państwo zadowoleni z zakupów na naszych aukcjach . 
Zapraszamy Serdecznie

UWAGA:
Jeżeli zakupili Państwo więcej niż jeden przedmiot, koszt wysyłki zależy od wagi paczki, dlatego prosimy o kontakt w celu ustalenia ostatecznego kosztu wysyłki. 


Opis aukcji

 

Jeżeli chodzi  o stal z której wykonany jest nóż, w Nepalu mówią że jest to carbon, bardzo twardy i materiał , podobno można nim krtoic metal i sie nie zniszczy. Noże które sprowadzamy wykonywane są oczywiście w Nepalu przez tamtejszych rzemieślników z zachowaniem wszystkich zasad czyli dl. ostrza, rękojeści, rodzaju skóry itd.

Aby nóż utrzymać w dobrym stanie dobrze jest raz na dwa miesiące  przetrzeć go miękką  ściereczką i nałożyć trochę oleju na ostrze.

 

rękojeść wykonana jest z Rogu bawolej. Drewnianej pochwie obciągniętej skórą.

 

Rozmiar: Głownia Khukuri ma długość 26 cm (cały nóż 39 cm).

Znalezione produkty 


KAPHAR HUNNU BHANDA MARNU RAMRO (Lepiej być martwym, niż zyć tchórzem) to myśl przewodnia, która towarzyszyła ich życiu, od początku istnienia GORKHOW. W 1767 roku, Prithwi Naraayan Shah, król koczowniczego plemienia Gurkhów (Gorkhow), najechał dolinę Nepalu. W parę miesięcy później Kathmandu poddało się sile najeźdźcy, a mieszkańcy doliny złożyli broń, uznając panowanie Prithwi Narayana jako pierwszego króla Nepalu. Wydarzenie to rozeszło się szerokim echem wśród współczesnych, a to za sprawą druzgoczącego i bezprecedensowego zwycięstwa, jakie odniosło plemię Gurkhów nad parokrotnie liczebniejszą armią obrońców doliny. Właśnie to wydarzenie rozsławiło walecznych wojowników Gurkhów oraz ich nieodzowną i siejąca popłoch w szeregach wroga broń – zakrzywione noże Khukuri. Tradycja wykuwania tej specyficznej broni sięga swymi korzeniami jednak znacznie wcześniej – za pierwsze podanie wzmiankujące o niej, uchodzą opisy kawalerii Aleksandra Wielkiego, która to posługiwała się ogromnymi i zakrzywionymi nożami zwanymi Machaira – bronią starożytnych Macedończyków Począwszy od roku XVII wieku, noże Khukuri rozpowszechniły się w rejonie Doliny Kathmandu, wykonywane przez miejscowych kowali. Każdy tamtejszy mężczyzna pragnął posiadać własny Khukuri, stanowiący o jego prestiżu i sile. Obecnie charakterystyczny, wygięty ku dołowi kształt głowni noża khukuri, kojarzy się najczęściej z Gurkhami, walczącymi od 1815 roku w szeregach armii brytyjskiej. To właśnie oni przyczynili się do popularyzacji tych noży, które w ich rękach były niezwykle skutecznym orężem. Pomimo upływu czasu oraz mistycznej otoczki, którą są owiane, nie stanowią one jedynie broni – symbolu, lecz wciąż śmiertelnie niebezpieczną oręż w walce bezpośredniej. 

 

 

 

 

 



Khukuri 1 ostatni szt. okacja