Wszystkie przesyłki do 30kg wysyłane kurierem. Koszt: 15 zł INFORMACJA Przy odbiorze przesyłki prosimy sprawdzić przesyłkę pod kątem zawartości i stanu. W razie wątpliwości prosimy spisać z kurierem protokół, który jest jedyną podstawą do reklamacji
Wybierając formę przesyłki listem ekonomicznym bądź priorytetowym nie bierzemy odpowiedzialności za przesyłki które nie dotrą do klienta, gdyż są to listy nierejestrowane.
OgródSojka 42-600 Tarnowskie Góry ul. Ligonia 1 woj. śląskie tel. 32 [zasłonięte] 00 tel. 32 [zasłonięte] 50 tel.kom. 603 [zasłonięte] 15 22 mail: [zasłonięte]@OGRODSOJKA.PL mail: CENTRUM_[zasłonięte]@OP.PL Numer konta: PL 10 1940 [zasłonięte] 1[zasłonięte]0769525 [zasłonięte] 000000 godziny otwarcia: dni powszednie: 8.00 - 17.00 sobota: 8.00 - 13.00 niedziela: nieczynne WYSTAWIAMY FAKTURY VAT.
|
Granulat znajduje zastosowanie jako domieszka do gleby oraz do upraw hydroponicznych. W pierwszym przypadku, poprawia oddychanie korzenia poprzez spulchnienie podłoża. Higroskopijność granulatu dozuje odpowiednią ilość wody do układu korzennego. Przeciętnie granulat stanowi 1/3 objętości ziemi ogrodniczej.
Keramzyt jest trwałym, lekkim, porowatym i obojętnym chemicznie materiałem, który może być zastosowany w charakterze elementu szkieletowego podłoża. W zależności od wypełniacza (piasek, glina, torf, gleba i molcze o różnych kwasowościach) podłoże takie może służyć w uprawach szklarniowych, tunelach foliowych lub na wydzielonych, intensywnie uprawianych i nawożonych przydomowych grządkach.
Po zmieszaniu z innymi kompozytami np. kompostem, keramzyt jest szczególnie przydatny we wszystkich uprawach i pracach ogrodniczych oraz hodowlanych, w których potrzebny jest higieniczny i sprawnie działający drenaż. Niezawodność działania keramzytu wynika z jego łatwej asymilacji z roślinami i mikroorganizmami, które im towarzyszą. Wybór różnej wielkości granulacji, ciężaru właściwego i kształtu granulek keramzytu stwarza dodatkowe możliwości zastosowania. Pozwala to na uzyskanie odpowiedniej przewiewności i gęstości gruntu, lub podłoża dla roślin o zróżnicowanych wymaganiach siedliskowych od sukulentów do hydrofitów. Szczególne właściwości keramzytu umożliwiają jego zastosowanie w hydroponicznych uprawach roślin oraz w uprawach z nawadnianiem kroplowym skorelowanym z nawożeniem.
Keramzyt nie traci kształtu, formy i konsystencji, nie butwieje i nie ulega zepsuciu, umożliwia to jego sterylizację i wielokrotne wykorzystanie. W uprawach hydroponicznych, do wypełniania naczyń stosuje sie keramzyt o większej granulacji, tj. powyżej 4mm. Keramzyt o grubości 0-0,4 mm może być stosowany jako składnik podłoży (w mieszankach z torfem, w ilości nie przekraczającej 1/3 objętości) do uprawy gerber, anturium, skrzydłokwiatu i innych.
Dodatek keramzytu poprawia stosunki powietrzne w podłożu i jest zalecany szczególnie, gdy torf (kompost lub inne podłoże) jest bardzo drobny, silnie rozłożony lub intensywnie wzbogacony związkami pokarmowymi. Keramzyt stosuje się do drenażu doniczek i pojemników (m.in. kwietników) z roślinami oraz do naturalizacji strukturalnych podłoża (np. posypywanie powierzchni gruntu, w którym hoduje się sukulenty).
Keramzyt można stosować w hodowli drzew i ozdobnych krzewów oraz wszędzie, gdzie stosuje się ściółkowanie w celu zahamowania rozwoju chwastów.
|