Gitara jest japońskim Hi-endem i widać, że wykonana jest bezkompromisowo - "z grubej rury".
1. Progi ze stali - w odróżnieniu od zdecydowanej większości produkowanych instrumentów w których nabite są progi głównie ze stopu niklu progi te cechują się wysoką twardością i wytrzymałością co efektuje minimalnym zużyciem w porównaniu do standardowych tańszych progów oraz jaśniejszym brzmieniem.
2. Konstrukcja NTB - gitara znakomicie rezonuje i ma długi sustain.
3. Skala standardowe 34" - Struna E świetnie sie odzywa
4. Gryf z przekładanego klonu/mahoniu z palisandrową podstrunnicą zapewnia stabilność i odporność na skręcanie i wypaczanie się szyjki.
5. Skrzydła z klonu + top z zebrano - klon daje bardzo jasne brzmienie, orzech brzmi nieco ciemniej i bardziej "miękko". Dzięki czemu gitara ma wyrównane pasmo i atak.
6. Mostek oraz siodełka z litego mosiądzu, podobnie jak siodełko szyjki - dodają do brzmienia masy i klarowności.
7. Dwa aktywne pikapy - niestety nie wiem co dokładnie znajduje się w środku bo są nierozbieralne ,ale wygląda mi to na 3-4 osobne cewki z wbudowanymi przełączanymi filtrami.
8. Pasywna elektronika z przełączanymi filtrami i pasywną regulacją tone - brzmienie nie jest napompowane, ale też mamy szeroką paletę brzmień do wyboru. Do dyspozycji jest włącznik on/off, 3 pozycyjny pickup selector, do każdego przetwornika potencjometr volume i tone (skręcenie tone na pikapie brydżowym nie powoduje skręcenia barwy na pikapie neckowym i na odwrót!!), a także 3 pozycyjny przełącznik filtrów dla każdego przetwornika. Elektrownia oryginalna i nie przerabiana. W gitarze nic nie brumi i nie wymagała ona ekranowania.
9. Klucze die cast z regulacją oporu - nie są to najtańsze gotohy;)
Gitara oczywiście zostala odrestaurowana i dopieszczona. Przyznam, że praca nad tym instrumentem dała mi dużą satysfakcję;)
Wiosła można posłuchać tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=i1uurh0QOHE
Czynności wykonane w gitarze:
- Szlif progów w stabilizowanym napięciu
- Polerowanie i zaokrąglanie progów
- Czyszczenie i konserwacja elektroniki
- Czyszczenie i konserwacja podstrunnicy
- Polerka lakieru
- Polerka osprzętu
- Nowe struny
- Profesjonalny set-up
Restauracja Gitar to firma zajmująca się sprowadzaniem starych instrumentów, popularnie określanych mianem „vintage”. W dużej mierze są to gitary japońskie, w tym również basowe, zwykle co najmniej 30-letnie - towar niedostępny w tradycyjnych sklepach muzycznych. Zarówno jakość wykonania jak i brzmienie takich gitar często przewyższa instrumenty fabrycznie nowe, które na dodatek są dwu- a nawet trzykrotnie droższe. Przez ostatnie lata odrestaurowałem dziesiątki gitar, które znalazły potem nowy dom wśród muzyków w Polsce i za granicą. Zadowolenie klientów niezmiernie cieszy, a ich pochlebne opinie są najlepszą nagrodą za włożony trud oraz motywują do dalszej pracy w tym niezwykłym biznesie.
Każda dostępna w ofercie gitara jest wyjątkowa, każdej z gitar poświęciłem wiele godzin pracy, by doprowadzić ją do możliwie najlepszego stanu. Proces zawiera w sobie rozłożenie i złożenie gitary do poziomu części pierwszych, włącznie z czynnościami takimi jak czyszczenie, odświeżenie i regulacja. Prawie każdy instrument z racji wieku przechodzi szlif progów, konserwację elektroniki itp. Każda gitara otrzymuje komplet nowych strun i jest poddawana profesjonalnemu set-upowi.
„Prawie każdy instrument z racji wieku
przechodzi szlif progów, konserwację elektroniki itp.”
Dodatkowe czynności związane z danym wiosłem zostają uwzględnione w opisie sprzedawanej gitary - nie oferuję przedmiotów z ukrytymi wadami lub po większej niż zwyczajowa ingerencji, bez wzmianki o tym. Remontowanie gitar sprawia mi przyjemność, co ma swoje odzwierciedlenie w jakości końcowej. Każdemu daję możliwość ustawienia gitary w dowolny sposób, włącznie z założeniem Twoich ulubionych strun i pełną regulacją wedle Twoich preferencji.
W Restauracji Gitar możesz wypróbować wymarzony instrument z użyciem zawodowego nagłośnienia. Duża różnorodność sprzętu jaki posiadam na miejscu pozwala każdemu posłuchać swojego basu czy gitary w preferowanej stylistyce. Jakość brzmienia łatwiej ocenić, a większe różnice między gitarami słychać na sprzęcie wysokiej klasy niż na tanim wzmacniaczu, na którym każdy instrument brzmi tak samo - a takie warunki są zwykle codziennością w większości sklepów muzycznych w tradycyjnym tego słowa znaczeniu.
„W Restauracji Gitar możesz wypróbować wymarzony
instrument z użyciem zawodowego nagłośnienia.”