Obraz Kasjana Farbsza Wymary z ramą 70/76 Obraz jest namalowany bardzo ładną techniką. W ramie. Po krótce o autorze: Urodzony w 1946 r. w Koninie. Studiował w ASP w Łodzi w pracowniach malarstwa prof. prof. Mariana Jaeschke, Romana Artymowskiego i Romana Modzelewskiego oraz w pracowni tkaniny dekoracyjnej prof. Stefana Starczewskiego. Dyplom uzyskał w 1974 r. W 1976 r. został członkiem założycielem artystycznej „Grupy Sieradzkiej”, wraz z którą w latach 1976 – 1978 wystawiał swe prace w Koninie, Słupsku, Tarnowie, Wałbrzychu, Włocławku i Legnicy. W późniejszych latach regularnie uczestniczył w sieradzkich plenerach i wystawach poplenerowych oraz w Sieradzkich Prezentacjach Plastycznych. W latach 1[zasłonięte]993-19 brał udział w międzynarodowym konkursie na obraz polsko-japońskiej Fundacji im. Miyauchi. W 2001 roku uzyskał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim „Triennale z Martwą Naturą” w Sieradzu. Ma na swym koncie wystawy indywidualne w Koninie, Zduńskiej Woli i w Sieradzu. Uprawia malarstwo akwarelowe poświęcone pejzażowi, portretowi oraz martwej naturze.
Obraz Kasjana Farbsza
Wymary z ramą 70/76
Obraz jest namalowany bardzo ładną techniką.
W ramie.
Po krótce o autorze:
Urodzony w 1946 r. w Koninie. Studiował w ASP w Łodzi w pracowniach malarstwa prof. prof. Mariana Jaeschke, Romana Artymowskiego i Romana Modzelewskiego oraz w pracowni tkaniny dekoracyjnej prof. Stefana Starczewskiego. Dyplom uzyskał w 1974 r. W 1976 r. został członkiem założycielem artystycznej „Grupy Sieradzkiej”, wraz z którą w latach 1976 – 1978 wystawiał swe prace w Koninie, Słupsku, Tarnowie, Wałbrzychu, Włocławku i Legnicy. W późniejszych latach regularnie uczestniczył w sieradzkich plenerach i wystawach poplenerowych oraz w Sieradzkich Prezentacjach Plastycznych. W latach 1[zasłonięte]993-19 brał udział w międzynarodowym konkursie na obraz polsko-japońskiej Fundacji im. Miyauchi. W 2001 roku uzyskał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim „Triennale z Martwą Naturą” w Sieradzu. Ma na swym koncie wystawy indywidualne w Koninie, Zduńskiej Woli i w Sieradzu. Uprawia malarstwo akwarelowe poświęcone pejzażowi, portretowi oraz martwej naturze.
A tu po krótce o autorze orginalu:
Józef Brandt (ur. 11 lutego 1841 w Szczebrzeszynie, zm. 12 czerwca 1915 w Radomiu) – polski malarz, batalista.Bio - za Wikipedią - Studiował w Paryżu (1[zasłonięte]858-18) i Monachium. Od 1875 prowadził prywatną szkołę malarską, stając się przywódcą tzw. monachijskiej szkoły malarstwa polskiego, z którą byli związani m. in. Aleksander Gierymski, Alfred Wierusz-Kowalski, Tadeusz Ajdukiewicz, Wojciech Kossak, Leon Wyczółkowski. Tworzył głównie obrazy rodzajowo-batalistyczne i historyczne o tematyce związanej z walkami kozackimi, tatarskimi i wojnami szwedzkimi XVII w. Twórczość Brandta cechuje literackie ujęcie tematu, realizm szczegółów, swobodna kompozycja i mistrzowskie oddanie ruchu.Brandt wywarł silny wpływ na malarstwo polskie, także na literaturę (Trylogia Henryka Sienkiewicza). W 1877 ożenił się z Heleną z Woyciechowskich Pruszakową, właścicielką wsi Orońsko k. Radomia, gdzie tworzył i prowadził szkołę przez większą część życia. Tutaj spędzał artysta sezony letnie, otoczony rodziną oraz licznie odwiedzającymi go przyjaciółmi. Obecnie znajduję się tutaj znane Centrum Rzeźby Polskiej.