Uniwersalne standardy
Interfejsem karty jest złącze 32 bitowe PCI Express. Złącze internetowe to standardowy port RJ45. Karta współpracuje również z technologią Plug and Play. Urządzenie spełnia wymagania specyfikacji IEEE 802.3, IEEE 802.3u oraz IEEE 802.3ab. Dzięki zastosowaniu tak uniwersalnych standardów karta kompatybilna jest z większością komputerów i urządzeń sieciowych dostępnych na rynku.
Stabilna, szybka i wydajna praca
Urządzenie pracuje w sieciach działających z prędkością 10/100/1000Mb/s. Zapewnia to bardzo dużą wydajność pracy umożliwiając szybkie pobieranie plików z sieci, bezproblemowe prowadzenie rozmów wideo przez Internet, płynny transfer strumieniowy wideo w formatach HD oraz wykonywania połączeń VoIP.
Diody LED
Karta wyposażona jest w 4 diody LED informujące o stanie połączeń. Diody informują odpowiednio o połączeniach: 1000Mbps Link/Act, 100Mbps Link/Act, 10 Link/Act, Duplex. Dzięki temu użytkownik jest bezpośrednio informowany o aktualnie aktywnych rodzajach połączeń sieciowych.
IEEE 802.1Q
IEEE 802.1Q to standard opisujący działanie wirtualnych sieci LAN (VLAN) budowanych w środowisku transportującym ramki. Został on utworzony w ramach standardu IEEE 802 i ma na celu opracowanie rozwiązań umożliwiających wielokrotne wykorzystanie jednego fizycznego łącza do przezroczystego przesyłania informacji pochodzących z różnych sieci. Podczas przesyłania danych z jednej sieci nie następuje ich wyciek do pozostałych, wykorzystujących to samo fizyczne łącze. Nazwa IEEE 802.1Q jest również używana do określenia protokołu enkapsulacji, który używany jest w implementacji tego mechanizmu w sieci Ethernet.
IEEE 802.1p
Standard wykorzystujący 3-bitową część nagłówka pakietu ethernetowego, aby określić każdemu pakietowi konkretny poziom priorytetu na lokalnym łączu danych. Poziom priorytetu określa zachowanie na przeskoku. 802.1p określa nadawanie priorytetu jako traffic class expediting.
IEEE 802.3x
Protokół sieciowy czasowo powstrzymujący transfer danych w sieci. W przypadku, gdy urządzenie lub urządzenia transmitują szybciej i więcej danych, niż urządzenie odbiorcze może odebrać, wysyłanie danych jest blokowane, poprzez wysłanie specjalnej wiadomości.
Certyfikat FCC
Certyfikat amerykańskiej agencji regulującej zasady wykorzystania częstotliwości radiowych dla celów związanych z komunikacją. Celem funkcjonowania agencji jest pilnowanie porządku w dziedzinie radiofonii, telekomunikacji i wszelkich form telewizji.
Certyfikat CE
Dyrektywy Unie Europejskiej dotyczące zagadnień związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną zdrowia i ochroną środowiska. Producent oznaczając swój wyrób znakiem CE deklaruje, że wyrób ten spełnia wymagania wszystkich tych dyrektyw.