Mobilne rozmiary
Karta posiada wymiary 93,5 x 26 x 11 mm. Taka budowa karty umożliwia wygodne dopasowanie do każdego portu USB netbooka, notebooka czy komputera stacjonarnego oraz sprawiają, że jest ona idealna w transportowaniu i podróży.
Uniwersalne standardy
Interfejsem karty jest złącze USB 2.0. Obsługuje ona najpopularniejsze standardy sieci bezprzewodowej: IEEE 802.11b, IEEE 802.11g oraz IEEE 802.11n. Dzięki zastosowaniu tak uniwersalnych standardów karta kompatybilna jest z większością komputerów i urządzeń sieciowych dostępnych na rynku.
Stabilna, szybka i wydajna praca w standardzie N
Dzięki pracy w standardzie IEEE 802.11n, urządzenie umożliwia transmisję danych z prędkością do 150Mb/s. Zapewnia to bardzo dużą wydajność pracy umożliwiając szybkie pobieranie plików z sieci, bezproblemowe prowadzenie rozmów wideo przez Internet, płynny transfer strumieniowy wideo w formatach HD oraz wykonywania połączeń VoIP.
Bezpieczeństwo i ochrona
Karta obsługuje zarówno standard szyfrowania WEP jak i standardy WPA/WPA2. Umożliwia to zaawansowaną ochronę sieci i pełną ochronę przed zagrożeniami i atakami z poza sieci.
Prosta obsługa
Do karty dołączona jest płyta CD z instrukcją i sterownikami pozwalająca skonfigurować bezprzewodowe ustawienia sieciowe, takie jak ustawienia połączeń bezprzewodowych czy zabezpieczenia przesyłu danych. Ułatwia to obsługę urządzenia nawet początkującym użytkownikom.
Wymienialna antena
Antena o zysku energetycznym 4dBi wykorzystana w karcie TL-WN722N zapewnia dużą wydajność transmisji. Umożliwia regulację kierunku nadawania i odbierania sygnałów w zależności od warunków zewnętrznych. Dodatkowo można zwiększyć zasięg transmisji bezprzewodowej dla bardziej wymagających zastosowań, dzięki możliwości zastąpienia standardowej anteny anteną o większym zysku energetycznym.
CCA
Technologia, której zadaniem jest sprawdzanie zajętości kanału i wybieranie optymalnego kanału do pracy urządzenia tak aby nie było konfliktów. CCA wykrywa zajętość kanału na podstawie co najmniej jednego z trzech kryteriów: poziom sygnału na danym kanale; wykrycie fali nośnej na danym kanale; wykrycie fali nośnej z energią powyżej wartości progowej na danym kanale.
WPA
Standard szyfrowania stosowany w sieciach bezprzewodowych standardu IEEE 802.11. WPA jest następcą mniej bezpiecznego standardu WEP. Poprawiono bezpieczeństwo funkcji WEP za pomocą Extensible Authentication Protocol (EAP), aby zapewnić dostęp do sieci i metody szyfrowania w celu zapewnienia bezpieczeństwa transmisji danych. WPA może korzystać z trybu: Enterprise - wtedy używa serwera RADIUS, który przydziela klucze odpowiednim użytkownikom oraz Personal - nie dzieli kluczy na poszczególnych użytkowników, wszystkie podłączone stacje wykorzystują jeden klucz dzielony (PSK - Pre-Shared Key).
WPA2
Standard szyfrowania stosowany w sieciach bezprzewodowych standardu IEEE 802.11. Najważniejszą różnicą pomiędzy WPA a WPA2 jest używana metoda szyfrowania. WPA wersji pierwszej korzysta z TKIP/RC4 oraz Michael (MIC), WPA2 wykorzystuje CCMP/AES.
WPA-PSK
Standard szyfrowania stosowany w sieciach bezprzewodowych standardu IEEE 802.11.
WPA2-PSK
Standard szyfrowania stosowany w sieciach bezprzewodowych standardu IEEE 802.11. Najważniejszą różnicą pomiędzy WPA a WPA2 jest używana metoda szyfrowania. WPA wersji pierwszej korzysta z TKIP/RC4 oraz Michael (MIC), WPA2 wykorzystuje CCMP/AES. WPA2-PSK nie dzieli kluczy na poszczególnych użytkowników, wszystkie podłączone stacje wykorzystują jeden klucz dzielony (PSK - Pre-Shared Key).