Wydajność
Karta graficzna ASUS Radeon R9 270X posiada wydajny procesor GPU taktowany zegarem 1000 MHz. Zainstalowana pamięć to 2048 MB DDR5 o taktowaniu 5600MHz. Karta posiada 256-bitową szynę danych. Wszystkie te parametry przekładają się na bardzo wydajną pracę karty w środowiskach 2D i 3D. Taki układ doskonale sprawdzi się zarówno w warunkach biurowych jak i domowych. Pozwala on na komfortową multimedialną rozrywkę, taką jak granie w gry komputerowe 3D, oglądanie filmów w najwyższych rozdzielczościach czy pracę z programami graficznymi.
System chłodzenia
Karta posiada cichy i wydajny system chłodzenia w postaci radiatora z zamontowanymi dwoma wentylatorami. Dzięki temu karta nawet pod dużym obciążeniem będzie pracowała stabilnie, wydzielając umiarkowaną ilość ciepła oraz hałasu. Nie będzie się również nadmiernie nagrzewała.
Kompatybilność
ASUS Radeon R9 270X wyposażony jest interfejs PCI-Express 3.0, dzięki czemu jest kompatybilny z większością płyt głównych dostępnych na rynku. Karta posiada aż 4 złącza do przesyłania obrazu: cyfrowe DVI-I, DVI-D, HDMI oraz DisplayPort. Pozwala to Radeonowi R9 270X na przesyłanie obrazu o wysokiej rozdzielczości na większość dostępnych na rynku odbiorników, takich jak monitory komputerowe, projektory multimedialne czy telewizory LCD. Dodatkowo, dzięki obecności wielu złącz do przesyłania sygnału video, karta potrafi obsłużyć do 2ch wyświetlaczy jednocześnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu można np. wyświetlać prezentacje na projektorze multimedialnym i korzystać z komputera na podłączonym monitorze jednocześnie.
Technologie i standardy
Karta obsługuje standardy DirectX 11.2. Dodatkowo zastosowano w niej szereg technologii, m.in.: Crossfire, AMD Eyefinity, AMD HD3D, czy HDCP.
HDMI
High Definition Multimedia Interface (HDMI) jest technologią zdolną do przesłania nieskompresowanej wiązki sygnału oraz dźwięku w formacie 7.1. Sygnał jest przesyłany w formie cyfrowej, więc różnego typu zakłócenia nie wpływają na jakość sygnału. Obsługuje sygnały video o standardowej, zwiększonej oraz dużej rozdzielczości, jak również standardowe i wielokanałowe sygnały audio. Zalety interfejsu HDMI to nieskompresowany cyfrowy sygnał video, przepustowość do 5 gigabajtów, pojedyncze złącze (zamiast kilku gniazd) oraz komunikacja pomiędzy źródłem obrazu, a telewizorem cyfrowym.
HDCP
Technologia mająca w założeniu uniemożliwiać wyświetlanie filmów w niezabezpieczonym środowisku (środowisko niezabezpieczone to takie, które umożliwia przechwycenie strumieni mediów i skopiowanie filmu). Dla obsługi HDCP konieczne było wprowadzenie płyt DVD ze stosownymi zabezpieczeniami.
DirectX 11
DirectX to rozszerzenie Windows (biblioteka) opracowane przez firmę Microsoft. Jego działanie polega na przekładaniu polecenia gier, programów i systemu operacyjnego na język karty graficznej i dźwiękowej w komputerze. Wyświetlanie na ekranie monitora animacji trójwymiarowych jest głównym zadaniem bibliotek DirectX. DirectX składa się z szeregu komponentów, m.in: DirectX Graphics, DirectInput, DirectPlay, DirectSound, DirectMusic, DirectShow czy DirectSetup.
Asus Super Alloy Power
Specjalnie opracowany stop i materiały zwiększające wydajność, redukujące straty energii, zwiększające wytrzymałość i zapewniające niższą temperaturę pracy. Dławiki eliminują dźwięk brzęczenia przy pełnym obciążeniu, a kondensatory zapewniają do 2,5 krotnie większą żywotność, niż tradycyjne kondensatory.
AMD Eyefinity
Technologia Eyefinity opracowana przez AMD/ATI, dzięki której jedna karta graficzna może obsłużyć jednocześnie trzy a w przypadku specjalnych wydań kart do sześciu monitorów w różnych trybach. Zapewnia ona w pełni nowoczesne wsparcie stereoskopowego 3D, uniwersalną kompensację ramek i zupełnie nowe możliwości konfiguracji wielu wyświetlaczy.
AMD CrossFire
CrossFire to technologia umożliwiająca łączenie w tandem dwóch kart graficznych z układami RADEON w celu podniesienia wydajności w aplikacjach 3D. Wymaga płyty głównej z dwoma złączami PCI Express x16 i odpowiednim chipsetem.
AMD HD3D
Technologia AMD HD3D jest oparta na zaawansowanym, otwartym ekosystemie, który w połączeniu z innymi sprzętowymi i programistycznymi technologiami firmy AMD umożliwia wyświetlanie obrazu 3D w wielu aplikacjach i środowiskach na komputerach PC.