Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Karmnik dla ptaków drewniany sosnowy wiszący 93110

26-01-2012, 10:28
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 15.80 zł     
Użytkownik jarmax
numer aukcji: 2023452818
Miejscowość jarocin
Wyświetleń: 27   
Koniec: 27-01-2012 09:06:43

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Karmnik dla ptaków drewniany 93110

baner


Opis Przedmiotu
KARMNIK DLA PTAKÓW
Drewniany 93110

Karmnik dla ptaków


Czym należ dokarmiać ptaki?

Przede wszystkim nie może on zawierać soli, substancji konserwujących i innych dodatków chemicznych. Ptasi organizm nie jest przystosowany do ich wydalania, więc stają się dla niego truciznami. Najlepiej wysypać ziarna zbóż, nasiona zawierające dużo tłuszczu takie jak słonecznik i siemię lniane albo mieszanki dla ptaków oferowane przez sklepy zoologiczne (mogą być też kasze i płatki owsiane ale bez żadnych dodatków).

W karmnikach często wiesza się również słoninę. Powinna ona być surowa i świeża. W żadnym wypadku solona lub wędzona. Oprócz słoniny może być jeszcze wytopiony tłuszcz wymieszany z nasionami albo łój.

Ptaki takie jak: kos, kwiczołów, rudzików i gili można dokarmiać suszonymi owocami: jarzębiny, głogu, rokitnika, ligustru, także jabłka i rodzynki. Krzyżówkom i łabędziom w największe mrozy można dać ziarna zbóż i pokrojone warzywa. Karmienie ich chlebem przez dłuższy czas i w dużych ilościach jest dla nich szkodliwe.

Dlaczego należy dokarmiać ptaki zimą?

  • Dokarmianie ułatwia ptakom przetrwanie ciężkich warunków zimowych – niskiej temperatury i opadów. Lot aktywny wymaga wiele energii, a równocześnie nie pozwala na gromadzenie wewnątrz ciała znacznych zapasów (niekorzystny wzrost ciężaru). Dlatego dla ptaków, zwłaszcza tych małych, szczególnie ważne jest regularne i wystarczająco obfite odżywianie.

  • Zimą dni są krótkie i ptaki mają mniej czasu na zdobycie pokarmu wystarczającego do przetrwania długiej i zimnej nocy.

  • Zimą ptaki mają ograniczony dostęp do innych źródeł pokarmu wskutek zalegania pokrywy śnieżnej.

  • Karma przygotowana przez człowieka nie jest atrakcyjniejsza niż naturalna i jeżeli ptaki będą miały dostęp do naturalnego pokarmu, to nie będą korzystać z dokarmiania. Tym samym nie odzwyczają się od tej formy pokarmu.

  • Człowiek silnie wpływa na środowisko, w znacznym stopniu ograniczając naturalną bazę pokarmową, a dokarmianie zwierząt może nieco złagodzić skutki tych niekorzystnych zmian. Dlatego dokarmianie jest tak ważne nie tylko w miastach ale również i na wsi.

  • Dokarmiając ptaki, człowiek zbliża się do nich, uczy się, pobudza swoje zainteresowanie i uwrażliwia na przyrodę, a także zyskuje poczucie, że robi coś dobrego.

Złe dokarmianie i jego skutki.
  • Ptaki są często dokarmiane w sposób przypadkowy i nieprzemyślany, a niewłaściwy rodzaj pokarmu powoduje więcej szkód niż pożytku. Duża ilość chleba w pożywieniu wywołuje poważną chorobę – kwasicę oraz biegunki, a zjedzenie pokarmu solonego często prowadzi do śmierci wskutek zaburzenia gospodarki wodnej organizmu. Bardzo niebezpieczny jest pokarm zepsuty (np. spleśniały chleb) lub pieczywo namoczone i zamarznięte. Karma dostarczana przez człowieka jest zazwyczaj mało urozmaicona, co powoduje u ptaków niedobory składników pokarmowych i w efekcie osłabienie odporności.

  • Karmnik dla małych ptaków, jeżeli jest umieszczony w niewłaściwym miejscu, może stać się karmnikiem dla drapieżników, np. kotów lub krogulców, które szybko się uczą, gdzie można znaleźć łatwy łup.

  • Pokarm często miesza się z odchodami ptaków co sprzyja rozprowadzeniu pasożytów lub/i innych chorób.

  • Zbyt częste i obwite dokarmianie sprawia iż ptaki zmieniają swoje naturalne zachowania i zamiast np zimą odlatywać w cieplejsze rejony świata na południe zostają przyzwyczajone do człowieka i tego ze nie bark im pokarmu.

Podstawowe zasady dokarmiania.
  • Karmnik powinien być regularnie oczyszczany z zalegających resztek jedzenia i odchodów, gdyż ich pozostawienie może sprzyjać szerzeniu się wśród dokarmianych ptaków chorób zakaźnych.

  • Karmnik powinien mieć taką konstrukcję, aby chronił karmę przed zawilgoceniem (przed deszczem i śniegiem)

  • Karma musi być zawsze świeża, nie zepsuta, nigdy nie solona. Jeżeli nie jest od razu zjadana, należy ją często zmieniać, np. słonina po upływie 2 tygodni jest już zjełczała. Pieczywo należy stosować tylko uzupełniająco, nie jako karmę podstawową.

  • Karmnik powinien być umieszczony z dala od krzewów czy innych miejsc stanowiących dobrą kryjówkę dla kotów polujących na ptaki, a równocześnie zapewniać ptakom nieskrępowany dostęp i drogę ucieczki. Zawieszenie karmnika na drucie lub postawienie go na słupie z drucianym kołnierzem ochronnym zainstalowanym od dołu pomoże zapobiegać atakom drapieżników

  • Do wykładania karmy należy wybierać miejsce suche, np. takie gdzie pod ziemią przebiegają rury ciepłownicze. Wilgotne, zamarzające pokarmy uszkadzają ptakom przełyki oraz nadmiernie wyziębiają organizmy.

  • Nie należy dokarmiać ptaków wiosną, latem i jesienią. Zbyt wczesne rozpoczęcie dokarmiania powoduje zaburzenie instynktu wędrówkowego, zwłaszcza u ptaków wodnych.

  • Rozpoczęte dokarmianie należy kontynuować przez całą zimę. Na jesieni, do miejsc z pożywieniem ptaki przylatują coraz częściej, a w miarę zbliżania się wiosny coraz rzadziej. Dokarmianie powinno być rozpoczęte najwcześniej w październiku – listopadzie, a zakończone w marcu – na początku kwietnia (krócej na zachodzie Polski, gdzie klimat jest nieco łagodniejszy). Rozpoczęcie dokarmiania powinno być jednak uzależnione nie od daty, ale od pogody. W cieplejszych okresach zimy dokarmianie powinno być mniej intensywne niż podczas mrozu.

  • W pobliżu karmnika warto ustawić poidło.

Charakterystyka i dane techniczne:

Karmnik dla ptaków estetycznie wykonany z drewna i pokryty deseczkami. Tak wykonany karmnik to doskonały dodatek dla ogrodu, który przy okazji stanowić będzie doskonałe schronienie dla ptaków na zimę i jadło dajnę. Dach sprawia iż pokarm nie moknie przez co nie wilgotnieje i tym samym dłużej nadaje się do spożycia. Znajdujący się na dachu haczyk umożliwia jego powieszenie w dogodnym miejscu. Doskonałe połączenie estetycznego dodatku do ogrodu z pożytecznym dokarmianiem ptaków w trudnych dla nich czasach.

  • Materiał: drewno
  • wymiary:

    Karmnik dla ptaków

 

 

 

W skład paczki wchodzi:

 

  • Drewniany Karmnik do ptaków 93110.


Galeria



karmnik dla ptaków

karmnik dla ptaków

karmnik dla ptaków

Informacje Dodadkowe

  • Dla każdego produktu wystawiamy PARAGON lub na życzenie FAKTURĘ VAT.
  • Wszystkie przedmioty są oryginalnie zapakowane co zapewnia im bezpieczeństwo w trakcie transportu.

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA INNE NASZE AUKCJE ! ! !

!!! PROMOCJA !!! KURIER !!!
Szczegóły na stronie „O mnie”