Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Karlik szponiasty

18-01-2012, 7:18
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Użytkownik masta_rasta1
numer aukcji: 2051474422
Miejscowość Wrocław
Wyświetleń: 64   
Koniec: 13-01-2012 12:40:25
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Karlik szponiasty

 

Wielkość Dorosłe osobniki dorastają do około 3-4 cm.

Długość życia Zazwyczaj dożywają 15 lat.

Wygląd Ciało lekko spłaszczone grzbieto-brzusznie, ubarwienie szare, szarobrunatne, jasnobrunatne do brązowego, z licznymi, małymi i nieregularnymi, czarnymi plamami. Strona brzuszna jasna. Oczy małe, słabo wyodrębnione, czarne, położone po bokach głowy. Przez głowę, od czubka nosa, poprzez oczy, do "szyi", biegną po obu stronach dwa czarne pasy. Tylne kończyny długie, równe długości ciała. Kończyny przednie krótkie. Palce spięte błoną pławną. Otwór gębowy mały.

Występowanie Afryka Zachodnia - Kongo, Zair, Gabon. Występuje w dolnym dorzeczu rzeki Kongo.

Cechy szczególne Płazy te nigdy nie wychodzą na ląd.

Aktywność Przeważnie w ciągu dnia, ale również wieczorem i w nocy (szczególnie w porze godowej). Często kryje się w wodnych zaroślach, pod korzeniami roślin i pod kamieniami.
Akwarium temp.20-25 o
Jako pomieszczenia dla tych żab można użyć zwykłego akwarium  z rybkami.Zbiornik nie musi mieć części lądowej, (ponieważ nie wychodzą na ląd) chyba, że jako element dekoracyjny. Dno akwarium należy wysypać drobnymi kamieniami lub żwirem. Do dekoracji można użyć roślin wodnych. Poziom wody w akwarium nie powinien być zbyt wysoki, ponieważ zwierzęta te muszą co jakiś czas zaczerpnąć powietrza i przy dużym poziomie byłyby zmuszone pokonywać dość duża odległość od dna do powierzchni, co ze względu na ich małe rozmiary byłoby męczące. Można założyć mały filtr akwariowy, ale nie jest to konieczne. Woda powinna być cały czas czysta i często wymieniana. Zaleca się wodę odstaną.

Żywią się głównie drobnym żywym pokarmem, takim jak ochotki, rureczniki, larwy komarów, wodzieni, oczliki, rozwielitki, itp. Gorszym pokarmem, który można podać w przypadku braku żywego pożywienia są mrożonki dla ryb.