ZESTAW ZAWIERAurządzenie główne pistolet CO2-dwie butle z gazem-10 filtrów-10 igieł-instrukcję w języku polskimUrządzenie pakowane jest w elegancką walizeczkę .
- w usuwaniu i leczeniu cellulitu, rozstępów, blizn,- redukcji zmarszczek i poprawie ukrwienia.- podnoszą także kondycję wiotkiej skóry, - znoszą cienie pod oczami,- poprawiają stan trudno gojących się ran.- Bardzo dobre efekty uzyskano w leczeniu zaburzeń krążenia obwodowego, niewydolności żylnej, a także łuszczycy.
Zabieg polega na precyzyjnym wstrzykiwaniu dokładnie określonych dawek CO2 w zależności od wskazań: śródskórnie, podskórnie lub do tkanki tłuszczowej, gdzie gaz oddziałuje na okoliczne komórki. Uruchamia on proces przetlenienia w celu usunięcia dwutlenku węgla. Już po kilku minutach obserwowana jest poprawa ukrwienia komórek powierzchni zabiegowej. Na drodze naturalnej wymiany gazowej CO2 usuwany jest z organizmu przez płuca. Aplikacje gazu wspomagają procesy oczyszczające, odżywcze, poprawy struktury kolagenu komórek skóry, dając wyraźny i trwały efekt ujędrnienia i poprawy elastyczności skóry. Dzięki prowokacji organizmu do obrony przed punktowo podawanym CO2 wzrasta aktywność naczyń krwionośnych, co poprawia ukrwienie. Większa aktywność układu krążenia skutkuje podwyższeniem poziomu hemoglobiny we krwi pacjenta. Metoda jest bezpieczna, nie powoduje powikłań, nie wymaga okresu rekonwalescencji ani okresu gojenia. Efekty są prawie natychmiastowe. Dyskomfort pacjenta jest minimalny i wiąże się tylko z koniecznością nakłuwania skóry i jej chwilowym naciągnięciem. Rzadko pojawiające się zaczerwienienia znikają bez śladu w ciągu kilku godzin po zabiegu.
Ze względu na parametry aparatury i zakres działania istnieją medyczne oraz kosmetyczne metody zabiegów karboksyterapii. Także aparatura reguluje temperaturę podawanego gazu, zimne zabiegi wiążą się z większym odczuwaniem bólu przez pacjenta.
Przygotowując skórę do zabiegu, należy ją dokładnie zdezynfekować. Zbędne jest stosowanie znieczulenia, gdyż po pierwszym wkłuciu i aplikacji gazu dochodzi do rozwarstwienia skóry i tkanki podskórnej, co w dużym stopniu znosi wrażliwość. Najczęściej pacjenci odczuwają tylko delikatne pieczenie. Podania wykonuje się na krawędziach widocznego działania bodźca w skórze, tj. w zależności od leczonej powierzchni w odstępach kilkucentymetrowych. Po zabiegu pacjent może odczuwać „efekt trzaskania”, spowodowany rozpieraniem tkanek przez gaz. Dwutlenek węgla, który jest 20-krotnie łatwiej rozpuszczalny od tlenu, dużo łatwiej się też wchłania, a po około 5 minutach jest wydalony z organizmu wraz z wydychanym powietrzem. Nie istnieje więc ryzyko zatorów.